Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Felmondás után hónapokkal...

Felmondás után hónapokkal kilépőpapírokkal a kezemben számon kérhetnek rajtam leltárhiányt?

Figyelt kérdés

A felmondás során megkapja az ember a kilépőpapírokat melynek épp az a lényege hogy a felek „leszámolnak” egymással. Mindkét fél kijelenti hogy sem tartozása sem követelése sincs a másik fél felé.

Ha én egy helyen leltárt vezettem és rajtam volt a felelősség leltárhiány esetén, de kiléptem és megkaptam ezen papírokat akkor most hónapokkal a leszámolás után totálisan nonszensz bármiféle leltárhiányt számon kérni rajtam?

Uis kaptam egy levelet a cégtől hogy a kezelésemben állt leltár és a valós állomány között ennyi meg ennyi hiány számszerűsítve 1.800.000 és fizessem meg vagy bíróság.

Most, 4 hónappal a leszámolás után.

Mindenki azt mondja nekem szarjam le röhögjek egyet és WC papír. Kilépőpapírok leszámolással dátummal pecséttel megvannak innentől fogva nincs miről beszélni.

Jól gondolom?


2015. okt. 16. 18:12
 1/6 anonim ***** válasza:

Az, hogy a munkaviszonyod megszűnt, nem mentesít a leltárhiány miatt a felelősség alól. A munkáltatónak a kártérítési igényét a leltárfelvétel befejezését követő 60 napon belül írásbeli felszólítással érvényesítheti. A határidő jogvesztő hatályú, elmulasztása esetén a munkáltató nem mentheti ki magát.

Viszont, ha a hiány oka bűncselekmény (pld. lopás), akkor a nyomozó hatóság, vagy bírósági jogerős határozat közlését követő naptól számított 30 napon belül lehet írásbeli felszólítással érvényesíteni az igényt.


Ha az átadás-átvétel a munkaviszony megszűnésekor szabályos volt (tehát akkor volt leltárfelvétel is), akkor utólag nincs mód bármit is követelni a dolgozón.


Mivel alaposan nem ismertek a körülmények, ezért nehéz tanácsot is adni. Sok minden befolyásolja a dolgot, vagyis, hogy jogos az igényük vagy sem.


Nem mindegy, hogy csak Te vagy más is hozzáférhetett a dologhoz, volt-e szabályos átadás a leszámolásodkor, milyen felelősségi szabályokat határozott meg a cég a belső szabályaiban.


Érdemes lenne egy jogászt felkeresni ez ügyben, mert nem 5,- forintról beszélünk! Ne várj sokáig, minél előbb lépj, nehogy Te is valamilyen határidőből kifuss!

2015. okt. 16. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Itt a fő kérdés nem az, hogy a munkaviszony után számon kérhetik-e. Természetesen igen. A kilépőpapír nem jelent elszámolást, az csak egy tájékoztatás.

Az már más kérdés, hogy ez az összeg számomra teljesen irreálisnak tűnik, én inkább arról az oldalról próbálkoznék, hogy ez miből jött össze, és hogy egyáltalán jogosan követelnek-e rajtad ennyi (ugyanis sok esetben maximalizálva van a kártérítés összege).

2015. okt. 16. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

A kilépőpapír nem jelent elszámolást, az csak egy tájékoztatás.


????


"felek kijelentik hogy egyik félnek sincs jelen nyilatkozat megtételi napjától fogva sem tartozása sem követelése a másik fél felé"

2015. okt. 17. 09:37
 4/6 A kérdező kommentje:

Természetesen igen. A kilépőpapír nem jelent elszámolást, az csak egy tájékoztatás.



Kilépéskor a főnök jelenlétében tételesen összevetjük mi van a leltárban és mi a valóság. Ott a leltár és megyünk sorra. 1 db ez megvan, 1 db az megvan.

Végzünk, oké megvan minden, mehetsz. Itt van a papír is.

Ezek után 4 hónap múlva hogy szólhat bármit is?

2015. okt. 17. 09:59
 5/6 A kérdező kommentje:
Mert ugye mi van ha épp a főnök nyúlt le mindent és most új főnök van és próbálja másra kenni?
2015. okt. 17. 10:00
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha Neked van egy ilyen papírod, akkor nincs miért félned. Ezt nem közölted eddig.


A leszámolási, kilépő papírok nem feltétlenül jelentik azt, hogy mindenki rendelkezik ilyen irattal. Azért írtam, hogy ha szabályos volt a munkakör átadása. Ez szabályos volt, leltározással együtt, amikről kaptál papírt, hogy oké volt minden. Akkor lenne gáz, ha ezt nem csinálták volna meg, hanem utólag van leltár, és akkor derül ki, hogy hiány van, ráadásul mondjuk csak Te kezelhetted azt a bizonyos dolgot.


Simán létezik ilyen, ha mondjuk a pénztáros berág, és egyik napról a másikra lelép. Ott csak utólag tudnak pénztárleltárt készíteni, ugyebár...


Van ilyen papírod, tehát félnivalód nincs.


Reagálsz normálisan a fizetési felszólításra hivatkozva erre a levélre.

2015. okt. 18. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!