Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Külső helyszínen végzett...

Külső helyszínen végzett munka esetén a munkaidőbe beszámít az utazási idő is és az útiktg térítendő 100%-ban ha a szerződés állandó munkavégzési helyet tartalmaz?

Figyelt kérdés

Ha a munkaszerződésem szerint a munkavégzés helye állandó (adott cím) és a főnök kitalálja hogy szerzett egy melót vidéken-akkor ha jól tudom az oda és visszaút ideje is beleszámít a munkaidőbe? És az útiktg 100%-ban térítendő? Vagy a cég oldja meg az utat saját járművel?

Ezeket jól tudom?


Konkrét szitu: bp-i munkahely állandó fix helyes munkavégzéssel. Főnök talált munkát Mucsaröcsögén tök8 hol. Oda és visszaút tömegközlekedéssel (kocsim az nincs de ha lenne se használnám céges célra mert miért is tenném) kb 4 óra. A munkaidő 8 óra. Az nyilván nem lehet hogy ledolgozom a 8 órámat és +4et utazgassak mert a főnök kitalált valamit.

Utazási ktg: mint írtam tömegközl. Az útiktg oda-vissza kb. 6000 HUF lenne /nap.

A cégnek ezt 100%-ban fizetnie kell? Nem 80 % meg akárhány % meg hozzájárulás hanem 100% ? Jól tudom.

Vagy másik variáció: béreljen a cég buszt és akkor azzal megyünk. De ez esetben is az utazás ideje akármennyi is, beszámít a munkaidőbe?


Jogszabályokban utánanéztem és ezeket találtam, csak mielőtt hétfőn odanyomnám neki kinyomtatva a jogszabályt értelmezési segítséget kérnék.


Ugyanis jelen állás szerint a cégvezetés úgy képzeli hogy mész ahogy akarsz és fizeted amiből akarod.


2015. okt. 25. 09:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

En is igy tudom. Hogy sajat magam fizessem, azt el se tudom kepzelni, illetve mikor utaznom kellett, a fönök hivta fel a figyelmemet, hogy az utazasi idöt szamoljam el tulorakent. El tudom kepzelni, hogy ez utobbi nem mindenhol ennyire termeszetes, hanem megoldjak "okosba", de hogy neked kelljen fizetni, az igencsak furcsa.

Csak az a problema, ha igy all hozza a ceg, akkor hiaba van igazad, ha szova teszed, valszeg az lesz a valasz, hogy ezren allnak sorba, akik igy is vallalnak...

2015. okt. 25. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Sajnos hiába állnak ezren sorban, ha 6000 lenne a napi utazás és nem keresek annyit egy nap!

Úgyhogy aki a helyemre jönne annak inygen benzin/vonat kell legyen a tarsolyában. Mert bármekkora is a munkanélküliség azt mégis nehéz elképzelni hogy vki kap egy napra 5000-et és 6000-et meg fizet az utazásért és akkor még a plusz órákat nem is számoltam.

mert napnál világosabb hogy az utazás időkeretét se fizetnék. Méghogy túlóra, ugyan...

2015. okt. 25. 14:23
 3/11 anonim ***** válasza:
Engem küldtek már így alkalmilag máshová dolgozni, saját autóval mentem, a cég állta a benzinköltség 100%-át, plusz km-ként 9 Ft-t. A munkaidőbe az utazás is beleszámított, a munkaidő kezdete az volt, amikor reggel elindultam, a vége meg az, amikor visszaértem. Mondjuk én az adott helyen nem 8 órát töltöttem, hanem csak partnerekkel tárgyaltam. Amúgy hivatalosan az ilyet kiküldetésnek nevezik, teljes költségtérítés jár rá.
2015. okt. 25. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Azt lefelejtettem, hogy ha nincs saját autód, ilyen célokra céges autót is kérhetsz.
2015. okt. 25. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

ilyen célokra céges autót is kérhetsz.


Na hiszen! Szted ha egy szaros vonatjegyet se fizetnek majd céges autót adnak? NIncs is céges autó de ha lenne se...

2015. okt. 25. 17:51
 6/11 A kérdező kommentje:

A munkaidőbe az utazás is beleszámított,


Az szép lesz magam is így tervezem a napomat. Mivel túlórát nem fizetnek, így az utazási idő túlóraként nem számolható el.

Mivel az ut. idő 4 óra a munkanap meg 8, így helyből 4 órát melózok csak.

És akkor még fonom voltam, mert a 4 óra csak a vonatos/buszos közlekedés, de ugye a lakástól is el kell jutni a vonatmegállóig (= + 2x30 perc). Vagyis 5 óra naponta.

2015. okt. 25. 17:53
 7/11 anonim ***** válasza:

Ez, - ahogy már írták - kiküldetésnek számít.

A munkáltató költsége minden, amit leírtál, és az utazás ideje beleszámít a munkaidőbe.


Például nem állandó, hanem változó munkavégzési helyen is a következő szabályok vannak:

Ha a telephelyen kell jelentkezni, és onnan viszik tovább a munkavégzési helyre a dolgozót, akkor a telephelyre utazás ideje nem számít bele a munkaidőbe, csak a munkavégzési helyre történő utazásé.

Ha nem a telephelyen kell jelentkezni, hanem már a munkavégzési helyen, akkor az utazás ideje nem számít bele a munkaidőbe. Ehhez az utazáshoz biztosíthat a munkáltató járművet.

Régen teljesen elfogadott volt, és általános dolog, hogy ilyen jellegű munkavégzés esetén a cég fizetett "különélési díjat" a dolgozónak, mivel több, mint 8 órát volt távol a családjától az utazások miatt. Például építőiparban, mezőgazdaságban...

Ma már ezt nem nagyon reklámozzák, de azért van cég, amelyik még mindig fizet ilyet.


Ez nem vonatkozik az ügynöki munkára, hiszen ott alap az állandó utazás.

2015. okt. 26. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

A munkáltató költsége minden, amit leírtál, és az utazás ideje beleszámít a munkaidőbe.


És akkor fel kell tennem a költői kérdést: mit tehet az állást féltő egyszerű dolgozó ha a cég egy fillért se fizet és elvárja hogy az utazást is szabaidőben oldjam meg saját költségemre?

Azért költői a kérdés mert (kivételesen) tudom a választ: mit tehetek? Semmit. Kussolok és csinálom vagy kivágnak.

2015. okt. 26. 08:34
 9/11 anonim ***** válasza:

Hát amit írtál utoljára, elég fura...


Kussolsz, és csinálod?, miközben előtte levezetted, hogy tulajdonképpen nem is keresel annyit sem, hogy fedezni tudd ezt az egész hajcihőt.

Költői kérdés volt? Igen, de én azt a reagálást vártam Tőled, hogy teszel ellene, nem pedig a beletörődést.


Úgy nem lesz állásod, és jövedelmed, így viszont lesz, állásod, de jövedelmed nem hogy több lenne, hanem még apad is.

Most akkor mi van? Miért is nem teszel semmit?

Beállsz a "csordába"?

2015. okt. 27. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

nem hogy több lenne, hanem még apad is.


Így van! Sajnos. De szerencsére ez a vidéki meló nem tart örökké, 1-2 hét. Ez idő nekem ráfizetés lesz midnen értelemben, de ha "ugrálok" akkor kivágnak, és akkor utána a rendes heylen se folytathatom a melómat.

Így lemegy ez a 2 hét, utána visszatér minden a "normális" mederbe és hurrá!Újra melózhatok minimálbérért napi 10 órát (a 8 órás bejelentéssel).

Ez van!

2015. okt. 27. 08:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!