Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Albán pékség. Mit tegyek, hol...

Albán pékség. Mit tegyek, hol tudnék intézkedni?

Figyelt kérdés

2 honapja "nyitott" a 3.tulaja ennek a peksegnek, azota dolgoztam nekik. Tudom milyen emberek, aztis, hogy sunyi ravasz banda, ovatos is voltam veluk, de ugylatszik nem elegge.

A takarito no palyazott a helyemre, sikerult is kirakatnia.

1 hete delelottos voltam, 1 orakor,mikor atadtam a kasszat, eleg sok penzt leadtam a delelotti forgalomra. A delutanos koleganom aznap ottvolt, 11 oraig ketten dolgoztunk. Eltelt 4 nap!! Es jott a csavar. Kilettem rugva, azzal az indokkal, hogy kevesnek tartotta a forgalmat a fonokom (150ezer ft,ami 2 honap alatt csak vasárnap jott ossze) es meggyanusitott hogy elloptam a tobbit, bumm kivagyok rakva.

Azota a vasarlok kopkodnek ram az utcan, mert a kedves takaritono is ezt hangoztatja, ami egy hatalmas hazugsag, semmi ilEn nemtortent, aztsem tudom a fonok honnan vett ilyet, es meg vedeni sem tudom magam, mert 3-bol EGYSEM beszel magyarul..



2015. okt. 27. 16:05
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
A kedves vásárló amelyik "köpködnek rád az utcán", szépen megkérded hogy hajlandó-e tanúskodni azzal hogy téged lopással vádolnak, ha bíróságra viszed az ügyet. Hidd el egyből be fog állni a kis pofikája.
2015. okt. 27. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Erősen hajlok arra, hogy feljelentem oket ragalmazas es becsuletsertesert, csak az a baj, hogy semmire nem megyek vele, a sotetben tapogatozok azert, hogy a sajat igazamert kitudjak allni. Undorito hogy a 26 eves lotYo magyar letere az albanok se..et nyalja, es kidur a helyemrol,plusz még hangoztatja is veluk egyutt ezt a dolgot.

A másik gondom,szegyen vagy sem, nem merem az alban nevet a rendorsegen megemligeni, mert ezek barmire kepesek..

Viszont gondolom navnak, es egyeb felugyeleti helyeknek csak vannak eroforrasaik veluk szemben. Tudnék mit a papírra vetni, de nemtudom az eljarast.

2015. okt. 27. 16:32
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán be voltál jelentve? Az albán pékségek közismerten feketén dolgoztatnak, nem adnak blokkot és hasonlók (ráadásul még szar is, amit eladnak).
2015. okt. 27. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

"Erősen hajlok arra, hogy feljelentem oket ragalmazas es becsuletsertesert, "


Ez az út szerintem nem járható, mert mégis hogy bizonyítod be a becsületsértést? Van 2 tanúd rá, akik ki mernek állni amellett, hogy Téged megvádoltak lopással? Aligha... Ahogy Te félsz, pedig saját magadról van szó, úgy mások más igazáért még jobban nem fognak kiállni.


No igen, és az a másik kérdés, hogy be voltál-e jelentve? Mert ha rájuk küldöd a NAV-ot és kiderül, hogy nem voltál bejelentve, akár még Neked is lehet bajod belőle...


Arról nem beszélve - ők sem hülyék, hogy ne tudnák kitalálni, miért jött ki a NAV, ki "súgott"...


Az viszont tényleg jó ötlet, hogy a köpködő vásárlóktól megkérdezd: eljönnének-e tanúnak, hogy a főnök szerint loptam ?

2015. okt. 27. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
90%

"rájuk küldöd a NAV-ot és kiderül, hogy nem voltál bejelentve, akár még Neked is lehet bajod belőle"


Ez hatalmas tévedés! Ezzel csak a sáros munkáltatók próbálnak ráijeszteni az alkalmazottakra, semmi alapja nincs.

2015. okt. 27. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Bevoltam jelentve, a konyvelovel hetente tartottam a kapcsolatot, o tud a nyelvukon,rajta keresztul tudtunk megbeszelni veluk dolgokat.

A konyvelo,mint megtudtam, tegnap felmondott nekik, mert mar o sem bir veluk, semmit nemakarnak ugy csinalni, ahogy kellene. A konyvelo illetve a masik koleganom kiallt es kiall mellettem, de valo igaz, ez is keves ahoz, hogy megvedjem a becsuletem.

2015. okt. 27. 20:18
 7/15 anonim ***** válasza:
Jó hírnév megsértése miatt szerintem lehet perelni. Mond meg nekik,hogy ha nem hagyják abba, akkor emiatt perelni fogod őket. Ha pedig azzal jön,hogy be is kell bizonyítanod,hogy igazad van, akkor blöffölsz,hogy pl. mindig egy saját füzetbe vezetett a bevételt, ha ez sem elég, akkor megmondod,hogy képeket is készítettél a kasszáról :D
2015. okt. 28. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Fuzetem volt halistennek, mindig abba irtam az elszamolast, pont emiatt,nehogy gubanc legyen. Ezert sem ertettem, hogy 3 nap eltelt majd hasraut es bevadol hogy loptam..azzal az indokkal, hogy aznap sokkal tobb vasarlo volt es szerinte ez a delelotti bevetel keves :)
2015. okt. 28. 08:57
 9/15 A kérdező kommentje:

* konkretan szombat delutan oorditas kozben leirta a nevem melle a 150ezret, aztan odairta hogy CAPCARA (Nnaluk ez jelenti a lopast gondolom.. :D) es odairta a 200 ezer ftot, hogy szerinte ennyi minimum.

Teljes napra nemvolt meg soha ennyi a forgalom, nemhogy egy delelottre. Es ebbol tisztazzam ki magam. Aztan intett hogy menjek haza, kivagyok rugva.

2015. okt. 28. 09:02
 10/15 anonim ***** válasza:

4-es vagyok:

Ez viszont már lehet alap a becsületsértésre - ha megvan a papírod. Mert akkor írásos nyoma van annak, hogy megvádolt Téged - így másképp áll a helyzet. A kézírás alapján ki is tudnák elemezni, hogy ez az Ő írása.

Az más kérdés, hogy ha ott laksz a környéken, mennyire érdemes ujjat húzni velük...


Ne értsd félre, nem azt mondom, hogy mindent le kell nyelni, inkább azt, hogy ésszel kell csinálni.

Lehet, hogy egy munkaügyi perrel többre mennél: beperelni azért, mert megvádolt lopással, ekkor neki be kellene bizonyítani, hogy loptál, de mivel gondolom, ott nincs kamera, ezt nem fogja tudni bizonyítani. A bevételt meg át tudja nézni a munkaügyi bíróság is, illetve bekérni a NAV-tól.

2015. okt. 28. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!