Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan alakul a felmondási...

Hogyan alakul a felmondási idő ha nem vettem még ki a szabadságomat amit ki kell adni a cégnek és több szabim van mint amennyi a felm. Időm? A cég ragaszkodik a ledolgozáshoz-de mit dolgoznék le?

Figyelt kérdés

Dec.1-el adom be a felmondásom. A cég ragaszkodik a 30 nap felm időhöz ami az 1 éves jogviszonnyal jár. Oké, de eddig egy nap szabit se vettem még ki, és időarányosan távozás előtt ki kell adni a szabit is, pénzben nem váltható meg. Benn van 26 nap szabim, és dec 1-el megyek el, tehát alig pár nap vonható le az időarányosság miatt.

30 nap felm idő az naptári nap és nem munkanap. 30 napban van 20 munkanap de nekem ennél több szabim van eleve. Tehát nemhogy dolgoznom nem kell, hanem még marad is napom amit már ki se vehetek mert nincs mikor. Ezt, és csak ezt lehet a cégnek kifizetni.


Ennek fényében nem értem, a cég milyen ledolgozandó napokról beszél? Eleve a 30 nap felm idő felére fel szokták menteni a munkavállalót a munkavégzés alól, a cég max azt döntheti el hogy hogyan állítja össze a 30 nap felét ledolgozandóként.

De esetemben még ez se játszik hiszen az egész felm időt szabin kell töltsem.

Ki tudja rosszul-én vagy a cég?

Vagy tudja a cég is hogy igazam van csak próbál hülyének nézni és átverni?


2015. nov. 2. 14:47
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
66%

"Eleve a 30 nap felm idő felére fel szokták menteni a munkavállalót a munkavégzés alól"


Nem feltétlenül, amikor felmondtam, nekem nem engedtek el semmit. Egy másik helyen pedig igen.


Én sem tudom elképzelni, mi lehet az, ami miatt a szabi ki sem adható és ki sem fizethető a cég szerint, de vannak nálam járatosabbak munkajogban, talán ők majd választ adnak erre.

2015. nov. 2. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

"és időarányosan távozás előtt ki kell adni a szabit is, pénzben nem váltható meg"

Ez nincs így. Munkaviszony megszűnésekor a szabadság megváltható pénzben. A munkáltató nem köteles a bent maradt szabadságot kiadni - ahogy egyéb esetben sem, amikor te kéred. Az Mt. szerint évi 7 napot köteles legfeljebb 2 részletben a kérésednek megfelelően kiadni (és ezt is időarányosítani kell, tehát csak 6 napot).


"Eleve a 30 nap felm idő felére fel szokták menteni a munkavállalót a munkavégzés alól"

Ha a munkáltató mond fel, akkor kell így tenni. Ha a munkavállaló, akkor a munkáltató szabad belátása szerint dönt.


Szóval a cég nem próbál átverni, nekik van ebben igazuk.

2015. nov. 2. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
57%

Kicsit utánakérdeztem a dolognak, a fentieken kívül az idei évre ki nem adott szabadságaidat időarányosan meg kell váltaniuk pénzben.

A 26 szabi elég sok, ennek egy része talán tavalyról került át? Azokkal sajnos már nem sok mindent tehetsz.

2015. nov. 2. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

A 26 szabi elég sok, ennek egy része talán tavalyról került át?


nem tavalyról ez bizony még idei. 20 napm alapszabi + az évek után járó + gyerek után járó pluszok = 26.

és egy napot se vettem még idén ki nem vehettem, kértem ezerszer de nem kaptam. ott volt a nyár 40 fok olyan pangás volt a cégnél hogy egyik széktől a másikig ténferegtünk simán engedhettek volna szabira. de nem, egy napra se.

többek között ez az egyik olyan disznóság ami miatt itthagyom ezt a trágyahalmot.


és továbbra sem értem: ha pénzben meg is váltható ez a cég aztán fizetni egy forintot se fog.

De ha nem váltja meg pénzben akkor ki kell adja. de ha kiadja: ld eddigiek. több a szabim mint a felmondási időm.

2015. nov. 2. 15:43
 5/14 anonim ***** válasza:
48%

időarányosan távozás előtt ki kell adni a szabit is, pénzben nem váltható meg


Ez nem igaz. Munkaviszony esetén a ki nem adott szabadságot meg kell váltani (ebből adódik, hogy nem kötelező kiadni, különben mit váltanak meg?)


A felmondási felére akkor kötelesek felmenteni, ha ők mondanak fel neked.

2015. nov. 2. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Namostakkor.


30 nap felmondási idő, melyet ha ledolgoztatnak, akkor erre a hónapra jár a fizu.

De benn van 26 nap szabimn ami uyge 5 hét. Ki nem adják ,mert ha a felm időt ledolgoztatják nincs mikor.

Akkor ez az idő is fizetendő.

Tehát nekem távozáskor jár majd egy havi fizu + 5 hétre szóló fizu egyben?

2015. nov. 2. 19:23
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
igen, így van. Az utolsó havi béreddel számfejtik a megváltandó szabidat.
2015. nov. 2. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
85%

1 nap szabadságra sem köteles elengedni a munkaadó, de ki kell fizetnie.

Felmenteni ilyenkor a munkavégzés alól a kölcsönzött munkaerőt szokták.

2015. nov. 3. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

de ki kell fizetnie.


Egy nap szabit sem kell kiadnia? És mi a helyzet a szabim azon részével amivel nem a munkáltató, hanem én a dolgozó rendelkezem? És ugye amint írtam még 1 nap szabit se vettem ki idén. És ha én most azt mondom, hogy a szabim ezen részét most venném ki? Akkor milyen kibúvója lehet a cégnek? Hiszen eddig mindig az a duma folyt hogy "most nem, majd".

De nicns többé majd, mert távozni fogok.

Ami jár az jár.

Nos, ebben a helyzetben mi a helyzet a kötelezően a dolgozó kérésére kiadandó szabival?

2015. nov. 3. 08:17
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Kár velünk vitatkoznod, ez így van!
2015. nov. 3. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!