Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Pályakezdő fiatal szakmai...

Pályakezdő fiatal szakmai tapasztalat nélkül hogyan kaphat állást?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A probléma adott, 19 éves vagyok és közgazdász érettségim van. Tovább szerettem volna tanulni, de közbe jött sajnos néhány dolog, így halasztok. De eddig nem találtam olyan munkát, ahol pályakezdőkkel -szívesen- foglalkoznának. (többször visszautasítottak)

Érdekelne, hogy hozzám hasonló pályakezdőknek hogyan sikerült megoldani a problémát. Csak néhány tanácsot szeretnèk, hátha valaki tud segíteni.



#munka #pályakezdőknek
2015. nov. 3. 17:41
 1/4 anonim ***** válasza:
20%

Nem bántásból mondom, de érettségivel te nem vagy pályakezdő, hiába van közgáz érettségid, az nem ér fel egy diplomával vagy akár egy OKJ-val. Pályakezdőnek én inkább azt hívnám, akinek van valami értékelhető végzettsége.

Ezen a szinten maradnak a legalapabb munkák kb., spórolj pénzt és tanulj tovább, nem véletlen nem kapsz munkát.

2015. nov. 3. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Hivatalosan ő is pályakezdőnek számít, kedves első válaszoló.

Én is érettségivel, kereskedelmi végzettség nélkül helyezkedtem el egy boltban eladóként. Akkoriban nyílt az egyik boltláncnak egy új üzlete, ahova szinte bárkit felvettek, mert annyira hiány van már azokból, akiknek van szakmájuk is.

Betanítottak, megtanítottak kasszázni és így tovább.


Én a interneten keresgéltem különböző álláskereső portálokon keresztül és online beadtam a jelentkezésem, ergo elküldtem az önéletrajzom.


Sok sikert!

2015. nov. 3. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Milyen típusú munkákra jelentkezel? A közgáz érettségi sajnos önmagában tényleg nem ér semmit, így max adminisztrációs munkákra vagy az előző válaszadóhoz hasonlóan mondjuk eladónak jelentkezhetsz.
2015. nov. 4. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Igazából már bárminek örülnék.

Megpróbálkozom az internetes önéletrajz beadással.:)

Köszönöm a válaszokat!:)

2015. nov. 4. 21:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!