Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen egy cukrászdába dolgozn...

Milyen egy cukrászdába dolgozni, mint eladó?

Figyelt kérdés
Nehéz a pénztárgép kezelés, és ott mit csinálnak az eladáson kívül?
2015. nov. 3. 21:48
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Én cukrászdában dolgozom, mint "eladó".

Egy cukrászdában az eladó nem csak süteményeket árul, és elvan magának egész nap, míg nem jön vendég. Egy "eladó" feladatkörébe tartozik ezen kívül a hozzá kapcsolódó mosogatás és leltározás.

Azonban! Akárcsak nálunk, a legtöbb helyen az eladó a többi eladóval együtt váltják egymást kint. Míg az egyik kint árul, a többi hátul dolgozik. Igaz, nem a süteményeket gyártja, hanem sütiket/tortákat díszít, feliratot nyomja rá, szeletel, krémeket kever, recept alapján hozzávalókat pakol (megj.: ne 1-2 kilócskákra gondolj, hanem hatalmas, szinte félember méretű edényekre, benne elbírhatatlan súllyal), szezononként termel.

Most a karácsonyi szezon van, így én speciel ma gyártottam le 500 mézeskalácsot és 50 fenyőt. Ez annyit takart, hogy megvolt a mézeskalács forma, és cukormázzal kellett díszíteni. De persze ezt sem úgy, mint otthon, hogy szépen elszöszmötöl vele az ember. 20 perc alatt 1 tálcányival kell (kb. 70-80 darab), és papírtölcsérből, amiből igazából képtelenség szép formát kreálni.

A másik. Mivel folyamatosan kell a tortákra rányomni a feliratot, vagy a táblákra (biztos láttál már ilyet, kis tenyérnyi táblácska, amire rá van írva, hogy Boldog születésnapot, stb.) fontos a helyesírás! Sokszor érkezik olyan rendelés ballagás környékén, ahol könyv alakú tortát kérnek, és az egyik oldalára kész szöveget kérnek, névsort, stb. Úgyhogy igen, a helyesírás nagyon is fontos!

Elsősorban azért, hogy helyesen írd rá a süteményekre a kért feliratot, másrészről azért, mert ha felveszel egy rendelést, de értelmetlenül írod le, akkor nagy rá az esély, hogy aki legyártja a kért terméket nem fogja jól érteni, hogy mit is kell csinálnia.

Igen, a rendelésfelvételhez szükség van az összes süteményen nevének tudására, ár tudására (ehhez tartozik a gyors matek fejben, ha egy egyedi kérés/összetett kérés érkezik, azonnal tudj árajánlatot mondani), valamint azt is tudni kell, hogy melyik sütemény pontosan mit tartalmaz. Erre sokan rácsodálkoznak, hogy egy eladónak miért kell tudnia a pontos összetevőket, de ez nagyon egyszerű. Sok vendég allergiás lehet egy alapanyagra például.

Tehát igen. Egy cukrászdában lévő eladónak igazából az a legkisebb és legkevesebb feladata, hogy a vendéget kiszolgálja. Nekem ez most egyhuzamban a harmadik napom, hogy "eladó"-ként vendéggel nem is találkoztam, mert folyamatosan hátul voltam.

Bár a kérdés régi, gondoltam érdekelhet téged, vagy mást esetleg a válasz.

2018. nov. 28. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim válasza:
Attól függ, milyen cukrászdában dolgozik az ember. Nálunk nem tartozik bele az eladó munkakörbe a torták díszítése(??). Nem is értem. Az a cukraszok dolga
2019. febr. 4. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!