Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogy lehetne kiszámítani azt,...

Hogy lehetne kiszámítani azt, hogy pl. egy kezdő újságíró, aki?

Figyelt kérdés

...a hetvenes évek elején 3000 forintot keresett, mennyit kapna ma, szintén kezdő újságírónként?

Tehát a kérdés NEM az, hogy mennyit keres ma egy friss riporter, hanem az, hogy milyen alapon számítható át mostani árfolyamra ez a fizetés.

Csak annyit kérek, hogy ne adjatok meg különböző bonyolult matematika-számítási lehetőségeket, mert ezekhez annyit értek, mint az a nevezetes tehén az ábécéhez! :)



2015. nov. 3. 23:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha valami marha egyszerűből akarunk kiindulni, akkor

1975-ben egy kiló liszt 4,60 volt, ma 179 forint

3000/4,6=652,17 ennyi lisztet tudott volna vennia fizujából 1975-ben.

Ma 652,17 kiló liszt 179 forintos kilóárral számolva nem egész 117 ezer forint.


Más kérdés, hogy a szocializmusban mesterségesen fenntartott árak voltak, így még inflációval sem lehet nagyon visszafelé számolni, de kb-ra én olyan 100-120 ezer forint körülre gondolnám.

2015. nov. 4. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ, ez olyan példa, amit még én is megértek.

Pontosan ilyesmire gondoltam! :)

Ezzel szemben - és most jön az a kérdés, amit az eredetiben NEM tettem fel -, mennyi kb. egy mai kezdő újságíró fizetése, mondjuk egy középszerű, havonta megjelenő magazinnál?

2015. nov. 4. 07:21
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Szintén 100-120 ezer körül mozog.
2015. nov. 4. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors választ!

Hát - nem megy tőle a falnak, az biztos.

Ahogy a mai lakás,- rezsi-, élelmiszer- és egyéb árakat látom Magyarországon, az a 3000 Ft.- sokkal több mindenre volt elég.

Pedig azt sem lehetett "egetverőnek" nevezni.

2015. nov. 4. 08:58
 5/12 anonim ***** válasza:
61%
Hát igen, a kommunizmusban felélték az ország jövőjét, így nyilván jobban éltek akkoriban az emberek.
2015. nov. 4. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

A kérdésnek semmilyen politikai jellege vagy mellékzöngéje nincs.

Ilyesfajta nézeteidet jobb lenne a "Politika" kategóriában kifejteni.

2015. nov. 4. 09:50
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Azt az időszakot fölösleges megmelíteni, mesterségesen volt meghatározva csomó mindennek az ára, hosszú távon fenntarthatatlan gazdasági káosz volt az egész. Viszont ha megnézed, hogy előtte, a 19. sz. végén, 20. sz. elején mennyibe került Budapesten egy albérlet, megelpődnél. Ha albérletet kellett fizetni, jóval drágább volt a megélhetés, mint most.
2015. nov. 4. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Úgy látszik, nem volt elég világosan megfogalmazva a kérdés.

Pedig én azt hittem, hogy értelmes emberekhez szóltam!

Az első két válaszoló megértette, nem tudom, mi a baj...

2015. nov. 4. 16:56
 9/12 anonim ***** válasza:

Bocs, nem fogalmaztam egyértelműen, az előző hozzászolásom csak az alábbi mondatodhoz kapcsolódó hozzászólás volt, amit csupán érdekességnek szántam, mivel a konkrét kérdés már meg lett válaszolva.


"Ahogy a mai lakás,- rezsi-, élelmiszer- és egyéb árakat látom Magyarországon, az a 3000 Ft.- sokkal több mindenre volt elég."

2015. nov. 4. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Igen, így már értem.

Köszönöm a választ!

2015. nov. 4. 17:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!