Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Cofidis és ami mögötte rejlik...

Cofidis és ami mögötte rejlik MI a véleményetek róla?

Figyelt kérdés

Tipikus vállalat, amely kifelé csak a jót és szépet hirdeti, hogy az alkalmazottak mennyire jól érzik magukat ezen a „”csodálatos”” munkahelyen, miközben ez csak a látszat.

Folyamatosak a kilépések, az újonnan felvettek is csak pár hónapig bírják.

Ehhez hozzájárul a kimenős csoportvezető és helyettese gusztustalan, lekezelő stílusa és munkavállalókhoz való hozzáállása. Nevezzük egyiket Évának.

Végzettsége, nyelvtudása nulla, amit gusztustalan, lekezelő, sértő hangnemével kompenzál. Meglátása, hogy a dolgozókat csak terrorizálással lehet munkára kényszeríteni. Ez a két személy napról napra megkeseríti az ott dolgozók életét.

A helyettes is egy igazi undormány, mi csak pincsinek nevezzük, a nyelve állandóan a vezetőség felé csapkod.

Helyettesünk azt hiszi, hogy azzal majd kitűnik a sok ember közül, ha állandóan cseszegeti az embert egész nap. Egy több hónapos továbbképzéses beszéd illemtanfolyam az nem ártana neki

Ő tipikus esete annak, hogy mi történik ha egy iskolázatlan személy kerül vezetői pozícióba.( (persze ezt nem általánosítva írom, mert sok kivétel van azért, de akadnak olyanok is akik visszaélnek ezzel, mint pl. ő)


Állandóak a munkavállalók szekálása, szinte 20-30 perc nem telik el úgy, hogy munka közben ne szólnának be valakinek bármilyen indokkal.

Vagy jó protekciójuk lehet, vagy valahol nagyon jól nyomulhatnak, hogy ezt a vezetőség eltűri nekik. Ami megdöbbentő, hogy a folyamatos kilépések sem zavarják őket, ahhoz képest, hogy nemigen akad jelentkező a munkára..

A vállalat hetente elvárja a több órás plusz túlóra vállalását, aki ezt nem teszi meg, őt a csopvez. és helyettese folyamatosan szekálják és lekezelő stílusban beszélnek vele, egészen addig amíg rá nem áll ő is a túlóra vállalására. Túlórát kifizetni nem fizetik ki és csúsztatásra sincs lehetőség, ezt persze közlik a munkavállalóval az elején.

A csaj szabályozza miről lehet munkaidőn kívül beszélgetni! Kerülendő minden olyan téma, amiről normális esetben egy jól működő közösségben beszélgetni szoktak a közvetlen munkatársak.

A legmegdöbbentőbb, hogy akkor válnak igazán undorító emberré, amikor valaki felmond. Ilyenkor játsszák a sértődött kisgyereket, s mivel fogalmuk nincs hogyan kell kezelni ezen helyzeteket( „ honnan is lenne nekik”), még az utolsó pillanatban, utolsó órákban is beszólásokkal nehezítik meg szerencsétlen felmondó munkatárs életét.

A HR még anno megtalálta személyükben annak a módját, hogyan távozzanak erről a helyről hamar a munkatársak az egyszer biztos.


2015. nov. 6. 07:14
 1/7 anonim ***** válasza:

értem én, van egy szar munkahelyed. ezen kívül mit lehet még erre írni? sok helyen vannak még szar munkakörülmények, ingyen túlórák, ráadásul ha ezt előre közlik is, én nem is mentem volna oda...

de ha nincs nagyon más, nem hinném, hogy gyári könnyű fizikai munkára elmennél helyette, ha meg igen, akkor miért nem teszed?

közhely, de most mennyivel jobb, hogy itt reklamálsz, itt senki nem fogja megoldani a gondodat.

2015. nov. 6. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Keress mást.
2015. nov. 6. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Képzettség nélkül csak szar munkahelyed lesz.
2015. nov. 6. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:

Szerintem a levél írója nem siránkozni akart, csupán leírta, hogy milyen szenny helyen melózik és hogy manapság mennyire gusztustalan emberek vannak vezetői pozíciókba.


Azért szerintem elég gáz, hogy nulla tudású emberek töltenek be vezetői pozíciót, akik az undorító stílusukkal próbálnak kitűnni és ezzel kompenzálni a sötétségüket

2015. nov. 6. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

nekem a cikkből nem jött le milyen végzettsége van a levél írójának, neked igen?


szerintem nem függ össze , nekem jól fizető helyeim voltak, de sajnos sokszor én is hasonló tapló embereket fogtam ki

2015. nov. 6. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Igazából tökmind1. Nem a cukormázzal leöntött reklámot kell nézni és nem is az ott dolgozók sanyarú sorsát. Ha nekem hitel kell, megnézem, hogy milyen feltételekkel kapom meg, és ha az számomra megfelelő, akkor felveszem. Sem a reklám sem az ott dolgozók közérzete nem befolyásolja a társaságra vonatkozó jogszabályokat, amik mentén ők betartanak mindent, én pedig pontosan fizetek. Ugyanez persze nem feltétlenül igaz olyan intézményekre, ahová én viszem a pénzt. :)
2015. nov. 8. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Szerintem egy kalap sz*r, egy hónapja vettem fel áruhitelt, ket nap mulva elvitte a futár, azóta csak "ügyintézés folyamatban", emailre meg csesznek válaszolni.
2017. jan. 2. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!