Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mikor jár a végkielégítés az...

Mikor jár a végkielégítés az alábbi esetben?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Határozatlan idejű közalkalmazotti munkaviszonyom volt (2007. novembere óta dolgozom a cégnél), majd 2013. márciusában gyermekem született és azóta vele itthon vagyok, jelenleg GYES-en.


Érdeklődtem az idő közbeni új osztályvezetőnél, hogy mire számítsak jövő év márciusában, vissza fognak-e venni a munkahelyemre a GYES letelte után. Azt a választ kaptam, hogy "Önnek nincs státusza. Jelenleg a cégnél csak határozott idejű állások vannak, azt ajánlom, hogy vegye fel a kapcsolatot a humánnal."


Határozott idejű munkaviszonyt nem akarok elfogadni. Kérdésem, hogy amennyiben ezt nem fogadom el, jár-e a végkielégítés, vagy az csak abban az esetben jár, ha kirúgnak?


Mi van akkor, ha nem akarnak kirúgni, hanem mindenképpen a közös megegyezést vagy a határozott időt erőltetik? Ebben az esetben mit tudok tenni?


Milyen esetben és mennyi végkielégítés jár nekem?


Hogyan tudom ebből a helyzetből a számomra legjobbat kihozni?


Válaszokat előre is nagyon szépen köszönöm!


2015. nov. 10. 08:55
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha a cég tud és akar biztosítani neked helyet akkor 2 választásod van

1. Elfogadod, és dolgozol

2. Kilépsz.


Ha te lépsz ki, nem jár végkielégítés.

A cégnek joga van szerződés módosításra.

Szóval nem vagy könnyű helyzetben.

2015. nov. 10. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szerintem ez nem így van.

A kérdezőnek van egy határozatlan idejű szerződése, amit a másik fél nem bontott fel.

Ha nem tudja a munkáltató biztosítani azt, ami a GYED és GYES előtt volt, akkor fel kell ajánlania egy másik helyet. Ha a dolgozó ezt nem fogadja el, akkor a munkáltatónak kell "felmondania", mivel ő nem tudja a szerződésben foglaltakat teljesíteni, nem pedig a dolgozó.


Hiába erőltetnek dolgokat, ha Neked az nem felel meg, akkor nem fogadod el. Te munkára képes állapotban vagy, munkavégzési kötelezettségednek eleget tudsz tenni, ők azok, akik a munkát ehhez nem tudják a hatályban lévő szerződésednek megfelelően biztosítani.


Számomra a kérdés nem kérdés...

2015. nov. 10. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!