Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Melyik európai országba...

Melyik európai országba legkönnyebb kitelepülni?

Figyelt kérdés

Ki szeretnék költözni külföldre, jelenleg egy vendéglátás-turizmus végzettségem van. Nem dolgoztam még a szakmában.

Olyan országot keresek, ahova nem nehéz kiköltözni és munkát találni ezzel a végzettséggel.

Hallottam, hogy Angliába könnyű kitelepülni, de Londonban nagyon drága az élet, és maga az ország sem tetszik annyira...


Viszont pl. Hollandia, Belgium, Franciaország, Németország vagy Ausztria nagyon tetszik, viszont azt mondták, hogy nagyon drágák, és munkát találni sem a legegyszerűbb.


Szerintetek melyik európai országba a legkönnyebb kitelepülni és elhelyezkedni ilyen végzettséggel?


Egyébként bár Angliáért nem vagyok oda, Skócia és Írország nagyon tetszik.


Köszönöm a segítségeket!



#Európa #Anglia #munka #külföld #költözés #külföldi munka #külföldi állás #Anglia megélhetés #Európa országai #Anglia éllás
2015. nov. 14. 18:42
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Abba az országba érdemes menni, amelyik országnak a nyelvét beszéled. Ilyen egyszerű. Ha van nyelvtudás, akkor mehetsz Írországba, Skóciába, Ausztriába, Franciaországba, sőt akár Spanyolországba is. Ha van nyelvtudás, és van szakmai tapasztalat akkor lesz munka is.
2015. nov. 14. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

"jelenleg egy vendéglátás-turizmus végzettségem van"


Ezen a teruleten a vegzettseg kulfoldon nem oszt s szoroz, van sok olcso, kepzetlen jelentkezo boven, akik hamar beletanulnak. Fontos, hogy beszeld az illeto orszag nyelvet folyekonyan, hogy egyaltalan eselyed legyen.

2015. nov. 14. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszi a választ! Ki is felejtettem a nyelvtudást: Angolul és németül felsőfokon beszélek, franciául az alapfoknál tarthatok, abból még nincs nyelvvizsgám.


Szakmai tapasztalatom pedig mint mondtam, nincsen, mert az egyetem óta nem dolgoztam még.


Egyébként Franciaország nagyon tetszik, de azt hallottam, hogy a külföldieket nem nagyon szeretik, csak ha azok turisták.

2015. nov. 14. 19:17
 4/6 A kérdező kommentje:

Tehát semmit sem számít kint a diplomám?


És ha az adott országban jártam volna vendéglátás-turizmus szakra, akkor több esélyem lenne?

2015. nov. 14. 20:02
 5/6 anonim ***** válasza:

Írod, hogy angolul és németül tudsz. Akkor a kérdés megoldva. Olyan országba menj ahol az angol vagy a német nyelv a hivatalos nyelv. Franciaországban alap francia tudással semmire sem mész. Ott lehet nem kapnál melót.

A diploma meg sokszor tényleg nem ér semmit. Nyilván az adott diplomától is függ, mert egy orvosi diploma kint is sokat ér, de egy vendéglátói diploma nagyjából annyit ér mint a magyar érettségi. Semmit.

Németországról nem beszélhetek, de Angliában szinte rögtön kapsz vendéglátásban munkát ha tudsz angolul és van munkatapasztalatod. Diploma nem sokat ér ebben az esetben..

Munkám során kitapasztaltam, hogy aki gyakorlattal rendelkezik az előnyt élvezz azzal akinek nincs szakmai tudása csak "végzettsége"

2015. nov. 14. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
3-as: köszönöm neked is! Szóval szerinted érdemes előbb itthon tapasztalatot szerezni? Vagy az is elég egy szállodába (pl ha recepciós szeretnék lenni) ha egy kis kávézóban dolgozom? (külföldön)
2015. nov. 14. 20:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!