Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért mondja mindenki, hogy...

Miért mondja mindenki, hogy okj-s képzésekkel nem lehet elhelyezkedni a munka világában?

Figyelt kérdés
Sajnos én nem tudok egyetemre menni, mert nem tudnánk fizetni, és nem is vennének fel, mert nincs e.elt szintű érettségim, de ha fel is vennének, biztos vagyok benne, hogy nem tudnám kijárni. Egy okj-s képzésnél is rengeteget tanulok. Tényleg semmi esélyem?
2015. nov. 20. 09:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
80%

Azért, mert az OKJ-s képzéseknek a 90%-a nem ér semmit. Ráadásul a nagy része fizetős, az egyetemet viszont meg lehet oldani diákhitelből.


"Egy okj-s képzésnél is rengeteget tanulok."

Ez ilyen formában nem igaz, sok egyetemi képzésre sem.

2015. nov. 20. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
76%
Ez azért OKJ-tól is függ. Az informatikai OKJ-k például semmit sem érnek önmagukban. Sem a tudás, sem a papír. De egy autószerelő, raktáros-targoncavezetői, ilyesmi szinten ér. Sokat nem tanulsz vele, de sok helyen követelmény a papír megléte.
2015. nov. 20. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
De el lehet velük helyezkedni, viszont az esetek többségében a bruttó fizetésed nem fogja elérni az országos nettó átlagot se!
2015. nov. 20. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
55%
162 ezer a nettó átlag jelenleg. (KSH.hu) Ezt az összeget sok diplomás fizetése nem êri el. Tehát óvatosan.
2015. nov. 20. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
38%

OKJ-s vegzettsegem van "csak".

Brutto 5kilo felett keresek egy halomnyi juttatassal, kocsi, telo, extra fizuk jutalmak stb.

Ez kb. a 4. munkahelyem. Meg sosem volt olyan fizum ami az orszagos atlag alatt lett volna...

Szerintem ha eleg talpra esett vagy, diploma nelkul is lehet normalis munkat talalni. De ha visszamehetnek az idoben, diplomat szereznek. Most meg sajna mar keves idom van es jo kifogaskent elek ezzel, hogy ne vagjak bele :)

2015. nov. 20. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
61%

#5: Én meg otthagytam az egyetemet és többszörösét keresem annak, mint a csoporttársaim, akik befejezték.

Ez az infó a kérdés szempontjából ugyanúgy nem ér semmit, és statisztikai szempontból teljesen irreleváns, mint amit te elmondtál.

2015. nov. 20. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
25%

6#

A kérdés szempontjabol irrelevans.

En velek felfedezni a kerdes megfogalmazasabol egy olyat, hogy afelol erdeklodik a kérdező, hogy ha nem lesz diplomás, akkor netan eselye sem lesz munkat talalni..

Az en esetem egy (de inkabb tobb,mivel tobb jo munkahelyem is volt) pelda arra, hogy ez nem törvényszerű.

Illetve leirtam, hogy attol fuggetlenul, hogy diploma nelkul is lehet jol elni, en javaslom a megszerzéset.

Szoval...a tipikus magyar kotekedo magatartasod felem ne alkalmazd.

Inkabb a kerdesre fokuszalj es arra valaszolj, de előtte ertelmezd. Ezentúl a kutya nem kert ra, hogy masok valaszait elemezd es ertekeld (hibasan).

2015. nov. 20. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Akkor a te válaszod elemzésétől eltekintve az a véleményem, hogy aki OKJ-s képzéssel jobban keres, mint a legtöbb diplomás, az valószínűleg OKJ nélkül is így lenne.


A kérdés az OKJ-s képzések értékére vonatkozott, nem pedig arra, hogy van-e rá példa, hogy ezzel, vagy enélkül is jól keres valaki.


A kötözködést meg hagyd meg nekem, tipikus magyarnak.

2015. nov. 20. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
29%

Van az úgy, hogy egy szakmunkás okj-s többet keres nálunk is, mint egy diplomás...


Szobalányokat láttam már egy rakatot, főiskolai végzettséggel,egyetemmel, míg párom a maga okj-s képzéseivel, üzletvezetőként ugyanannyit kapott, ugyanabban a munkakörben.


A mosogatónk MSC.-s génsebész volt 2011-ben 1000 euróért, míg a szakácsaink sok esetben szakmaidegenek, vagy épp gyorstalpalósok, ahogy a felszolgálók is. 1100-2000 euro közötti fizuval.

2015. nov. 20. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Akkor még az lenne a kérdésem, hogy mivel nagy a szorgalmam és az akaraterőm, ez elég lenne ahhoz, hogy megszerezzek egy diplomát (na meg persze egy emelt szintű érettségit tenni) Mindig is gyógytornász szerettem volna lenni, bioszból jó vagyok, csak a kémia nem éppen az erősségem. És emiatt félnék, hogy nem tudim majd kijárni, ha elkezdeném.
2015. nov. 20. 14:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!