Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A cégnek nem kell fizetnie a...

A cégnek nem kell fizetnie a továbbképzés költségeit ha olyan változást idézett elő a munkakörülményekben ha miatta továbbképzés szükséges? Saját időben saját pénzből?

Figyelt kérdés

Biztonsági és vagyonőr vagyok egy nagykerben. A papírom ehhez megvan. A cégvezetés kitalálta hogy új termékkört forgalmaz vegyszerek köztük veszélyes vegyszereket is.

Ezt nem lehet csak úgy, hanem a helyen dolgozó összes embernek még a bizt őrnek is rendelkeznie kell veszélyes anyagok termékkezelői képesítéssel. A képesítés díja kb 200.000 + vizsgadíj 50. A tanfolyam fél éves heti 2*8 óra.

A cég elvárja hogy végezzük el, persze munkaidő kedvezmény semmi (az órák nem ütközhetnek a munkaidővel) és szó sincs róla hogy egy fillért is fizetne.

Ha nem végzem el nem dolgozhatok ott tovább és felmondanak.


Most ez hogy van? Felvesznek engem adott melóra adott papírral ami megvan, majd böfögnek egyet én meg perkáljak és áldozzam a szabad hétvégémet hogy dolgozhassak?

Nem úgy kéne működni ennek hogy a cég állja + a képzés munkaidőben van?


2015. nov. 20. 11:08
 1/10 anonim ***** válasza:

Ez nem így van.


Erre nem kötelezhetnek (még akkor sem kötelezhetnek, ha kifizetik, pláne nem úgy, ha nem).


Ellenben azt mondhatják, hogy mivel megváltoztak a körülmények és olyan őrre van szükségük, akinek van ilyen papírja neked FELMONDANAK (tehát szó sincs arról, hogy te mondanál fel) és felvesznek valakit, akinek van ilyen papírja - már ha sikerül.


Az is egy opció, hogy cég állja a képzést, de erre semmi sem kötelezi és legtöbbször nagyon nem éri meg a cégnek, sokkal jobban jár ha felvesz olyat aki rendelkezik a bizonyítvánnyal.

2015. nov. 20. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Őszintén szólva nem értem, miért ne érné meg a cégnek ezt az aprópénz kifizetni, mikor ez kb. 1-2 havi bérköltsége lehet egy munkavállalónak.

Helyette felmond, állást hirdet, felvételiztet, betanít. És ki tudja, talál-e egyáltalán rövidtávon olyan embert, aki megfelel. Elég nagy lutri 2 havi bérköltség miatt.

2015. nov. 20. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Kötelezni nem kötelezhet, csak akkor, ha fizeti és szabadidőt is biztosít hozzá.

Azt viszont tényleg megteheti, hogy "minőségi cserére" hivatkozva felmondja a jogviszonyodat, ha nincs ilyen képesítésed, de elvárás a részükről. Természetesen megfejelve adott esetben végkielégítéssel, felmondási idővel, és arra járó távolléti díjjal...

2015. nov. 20. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Helyette felmond, állást hirdet, felvételiztet, betanít.


Nem egy emberről van szó hanem 15-ről ennyi bizt őr van, és papírja ehhez az új bulihoz egyiknek sincs.

És mind úgy áll hozzá mint én. Oké elvégzem a képzést ha fizetik 100%-ban és az órák munkaidőben vannak. Akkor oké. Különben nincs miről beszélni.

2015. nov. 20. 20:00
 5/10 anonim ***** válasza:

"Helyette felmond, állást hirdet, felvételiztet, betanít"


Biztonsági őrökről beszélünk, nem specifikus képzettséget igénylő állományról.


Már az is csoda, hogy egy őr állományban van, nem pedig bérelt munkaerő. De legrosszabb esetben 2-3 security cégtől simán behozzák az igényelt munkaerőt és akkor le van tudva minden gond és felelősség.


Nem lenézésképp, de egy biztonsági őr interjú kb. annyi, hogy megszámolják, hogy van-e 2 keze és 2 lába, felmutatja az OKJ-s papírját és hajrá. Betanítás meg, hogy megmutatják neki mire kell vigyázni...

2015. nov. 20. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

De legrosszabb esetben 2-3 security cégtől



Így van. De mutass nekem szekus céget ahonnan veszélyes termékkezelő vizsgával rendelkező embereket akaszt le ráadásul napokon belül!

Hiszen a termékek már most itt vannak már most kéne ember de per pillanat még egy darab sincs a kellő papírral.

És ha NETÁN valaki feldobja őket és hétfőn kapnak egy munkaügyi ellenőrzést és kiderül hogy veszélyes áru van de az azt kezelő emberek meg sehol, egy darab se –akkor olyan bünti lesz hogy egyből olcsóbb lett volna a tanfolyam.

Ott kezdődik hogy nem is bünti először hanem forgalmazási jog megvonása. Na az a szopacs.

2015. nov. 20. 20:14
 7/10 anonim ***** válasza:

#5

Na jó, de felmondási idő 1 hónap, aminek a feléről fel kell menteni a munkavállalót, vagyis fél hónapot a semmire fizet + a másik felét is jóformán a semmire, ha nincs olyan vizsgája, ami a munkakörhöz kellene.

Ha erre még rádobjuk azt a bónuszt, hogy - a kérdező által most említett - 15 emberről van szó, akkor elég necces helyzetbe kerülhet hirtelen a cég. (Jó, persze, nem fogja mind bemondani, hogy anyád menjen tanfolyamra, és pár simán bemondhatja.)

Persze, biztonsági őrt könnyű találni, de nem biztos, hogy ilyen képzettséggel rendelkezőt is könnyű (mondjuk ezt nem tudom, csak tippelek). És az oké, hogy nem kell komolyabban betanítani, de egy új ember mindig lutri, azért mégis csak jobb a régi megszokott emberekkel dolgozni, főleg, ha ilyen "kis" összegről beszélünk.

De ez csak az én véleményem, lehet, hogy a cég másképp gondolja, vagy valamit kihagyok a számításból...

2015. nov. 20. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
"és pár" helyett "de pár"
2015. nov. 20. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"mutass nekem szekus céget ahonnan veszélyes termékkezelő vizsgával rendelkező embereket akaszt le ráadásul napokon belül! "


"napokon belül" nektek sem lesz ilyen vizsgátok, ergo ez itt irreleváns, több esélye van a piacon azonnal találni ilyennel rendelkező őrt, mint titeket holnap reggelre kiképezni.

2015. nov. 20. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

# 7/


Pusztán anyagi megfontolásból nagyon rossz döntés a saját munkaerőt önköltségen képezni.


Ahogy meg feljebb írtam tök mindegy, hogy ki áll fel és ki nem mert most sincs senkinek meg a szükséges vizsgája. Ergo aki feláll ahelyett be lehet hozni azonnal bárkit, akinek szintén nincs - vagy van.

2015. nov. 20. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!