Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ér még valamit a diplomám? Lent

Ér még valamit a diplomám? Lent

Figyelt kérdés

5 éve diplomáztam a BGF-en pénzügy szakon. Egy percet nem dolgoztam a szakmámban ( leszámítva a kötelező szakmai gyakorlatot, de azt még suli alatt végeztem). Suli után egy évig nem kaptam állást, csak alkalmi munkát, de kicsit megtanultam németül, így 1,5 évig kint voltam Ausztriában. Aztán párom lett, az ő vállalkozásában voltam amolyan mindenes. Eleinte be se voltam jelentve oda, mindössze 4 hónapot tudok onnan igazoltan felmutatni ( amúgy bő 1 évig voltam ott). Aztán szakítottunk, és majdnem egy éves munkanélküliség következett, mialatt letettem az angol felsőfokú nyelvvizsgát, és soron voltam alkalmi munkán egy gyárban. Majd megint kimentem Ausztriába, ezúttal fél évre...és most itt vagyok. A legutóbbi ausztirai helyem nagyon gáz volt, török tulaj volt, ki is akart kezdeni velem, messze voltam tirolba, egyedül, így inkább leléptem. De nem is tudom, merre haladok így.Szeretnék normális munkát. Bár az is igaz, hogy a szakmám soha nem vonzott, tanárnő akartam lenni, csak engedtem a szülői nyomásnak..ami már tudom hiba volt.

Nem is az érdekel, hogy pénzügy terén ér e valamit, csak egyáltalán jelent e maga a tény valamit, hogy van diplomám? Vagy ilyen távlatból már semmit? És ti mit tennétek? mennétek vissza Ausztriába, vagy inkább itthon érvényesüljek? Németül egyébként még mindig csak nagyon kicsit tudok, kint nem voltam rákényszerülve hogy használjam.



2015. nov. 22. 21:01
 1/6 SándorÚr ***** válasza:
Hát itt angliába nagyon sok nagyokos büszke diplomás van, és boldogan pakolásznak kamiont, és lenézik a többi magyart, és teljesen elégedettek az életükkel, ha gondolod próbálj szerencsét külföldön
2015. nov. 22. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Anglia nem vonz, ráadásul elég tőkém se lenne oda kezdésnek. De akkor se mennék oda, ha lenne. Különben sem hiszem, hogy a 157 centimmel és 46 kilómmal alkalmas lennék kamiont pakolászni :)
2015. nov. 22. 21:36
 3/6 SándorÚr ***** válasza:
100%
jó oké, ezt csak olyan iróniából írtam, tudok mutatni olyat aki 2éve veri magát a földhöz, hogy neki kitünő diplomája van, és a mai napig szállodát takarít, ha nagyon szeretnéd, tudok mutatni takarítói állásokat
2015. nov. 22. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszi, ha ausztriába vannak ezek, akkor küldd el légyszi, de ha angliába, akkor felesleges.

egyébként azért írtm ki a kérdést,mert szeretnék itthon, normális helyen érvéenyesülni, elindulni. És kíváncsi vagoyk, ér e még valamit ez a diploma.

Mondjuk szerintem ér, főleg nyelvtudással együtt, de ez csak tipp, jó lenne valaki hozzáértő emeg tudná mondani :)

2015. nov. 22. 23:03
 5/6 anonim ***** válasza:
Ennyi év kihagyás után biztos érdeklődne a munkaadó, hogy mit csinált eddig. A diplomának az értéke nem vész el, bármikor el lehet kezdeni a végzettségednek megfelelő munkahelyen dolgozni. Nekem van egy gyógyszerészi diplomám, amit sikáig nem használtam, mert utána letettem még a gyógytornászi diplomát is, aztán gyerekem született, így esélyem sem volt elkezdeni dolgozni akkor. Ma a gyógyszerészi diplomámmal dolgozok, egyből felvettek sok év kihagyás után. Úgyhogy fel a fejjel :)
2015. nov. 23. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Erős nyelvtudásod van, ráadásul 2 nyelvből. Jelentkezz olyan állásokra, ahol a kell a nyelv, de a diploma is. Az interjún meg elmondod, hogy biztos nyelvtudást akartál szerezni ,meg alaptőkét. :) Nem szórakoztál kint, hanem dolgoztál és nyelvet tanultál. Én hiába kezdtem el dolgozni a diplomámmal itthon, de a nyelv kellene felsőfokon, hogy jobb állást szerezzek, de nem megy. Inkább felvesznek olyat , akinek gagyi diplomája van és kevesebb tapasztalata, de folyékonyan beszél angolul. Én azt látom egy biztos angol vagy valahol német többet ér, mint a tapasztalat vagy a diploma.
2015. nov. 27. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!