Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Forgalomarányos jutalék egy...

Forgalomarányos jutalék egy bolti eladónak de a forgalmi adatok titkosak? Lehet ennél jobban hülyének nézni a dolgozót?

Figyelt kérdés

Bolti eladó vagyok egy olyan bolthálózatban, amely Európa szinte összes országában ott van.

A fizetésem a kereskedelemben szokásos séma szerinti: alapfizu (ami minimálbér) + forgalomarányos jutalék. Felvételkor azt a kamut nyomták hogy akár NETTÓ 200 is lehet egy hónapban, ha jó a forgalom. Majdnem már a felvételkor odaszóltam hogy anyukádat nézzed madárnak tudod mikor kap egy bolti eladó 200-at kezébe. Legalábbis itt Retekországban biztos nem.


Hát nem tévedtem. Uis a forgalmi adatok amely alapján én a havi százalékos jutalékomat kapnám az titkos. Azt csak a boltvezető tudhatja. A vevők egymást tapossák (IT/elektronika a profil) egyik akció a másik után, bleckfrájdéj stb. Hó végén meg a főnök elsírja magát hogy jaj gyenge rémes hónap volt sajnos alig tudok jutalékot adni pedig de szeretnék! Tessék 5000 ft. Sajnos. Hogy nem szakad rá a plafon.


És miért totál röhej az egész? Azért mert ez a bolthálózat mint írtam az EU majd minden országában jelen van, és mindenütt így működik: alapfizu + jutalék forgalomarányosan.


De az csak itt Retekországban (és még a szintén retek szőröstalpúaknál Romániában) működik úgy, hogy a bolti forgalmi adatok titkosak. Mindenütt az adatok dolgozók által is ellenőrizhetőek, független forgalmi adatkezelő cég ellenőrzi és vezeti és minden további nélkül belenézhet a mezei eladó is. Adott boltéba persze ahol dolgozik. És fillérre kiszámolhatja hogy a forgalom ennyi volt, abból az én százalékos részesedésem ennyi, tehát ennyit kell kapjak. Ez így korrekt így tisztességes.


Itt meg szutyokországban a magyar cégvezetés kiharcolta, gyakorlatilag egyedülálló módon a multicégnél, hogy csak a boltmanager láthatja az adatokat. ÉS azt mond amit akar. Jaj gynege hónap volt jaj nincs jutalék…. Miközben a kassza izzik.


Lehet ennél hülyébbnek nézni a dolgozót?


Persze mit tehetek? Elmehetek.


2015. nov. 29. 20:20
 1/4 anonim ***** válasza:
Ez egyértelmű , a melós mindenhol több mint az osztályvezető és az igazgató . Pár irányító tag kap bruttó 150 ezret és a többiek meg ajándékutalványt . Széles mosoly az lesz továbbiakban és a duma mennyire fontosak vagytok . Amint jön egy adó kedvezmény új emberekre lecserélik a csoportot .
2015. nov. 29. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

"Itt meg szutyokországban a magyar cégvezetés kiharcolta"


Megnyugtatlak, hogy nem a magyar vezetes harcolta ki, hanem a fohadiszallasbol jott a parancs, hogy annyira leszoritani a bereket es mindenfele kompenzaciot, amennyire az adott orszag torvenyei, szokasai es munkaero piaca lehetove teszi.

2015. nov. 29. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
78%
Csomagolj, költözz külföldre, és helyezkedj el ugyanennél a cégnél, aztán majd meglátod, itt hogy működik. Az ilyen minimálbéres aljamunkánál (eladó, pincér, konyhai kisegítő stb.) mindenütt hülyének nézik az embert. Mondjuk igaz, annyi a különbség, hogy nyugaton még így is simán megélsz, Magyarországon csak eltengődsz a minimálbéredből.
2015. nov. 29. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
51%

"A fizetésem a kereskedelemben szokásos séma szerinti"


Nem tudom, hol szokásos ez, de pl. ma Magyarországon a legtöbb multi a minimálbérnél többet fizet, akár a 1,5-szörösét is meg lehet keresni sima eladóként, és semmiféle jutalékos rendszerről nem beszélünk. Nem is értem, miért találták ki így a jutalékrendszert, hiszen egy termék eladásában mi szerepe van az ott dolgozóknak?

2015. nov. 29. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!