Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Lehetek még tanárnő? Lent

Lehetek még tanárnő? Lent

Figyelt kérdés

Gondolkodtam, ide vagy az oktatás részbe írjam ki a kérdést, de a karrierbe inkább illik.

27 éves leszek hamarosan, közgazdasági BSc diplomát szereztem, 4 évvel ezelőtt. Kisvárosban élek, itt dolgozom ügyvezető asszisztensként. A szakmámat soha nem szerettem, és a munkámmal is elvagyok, de gyre inkább beleszürkülök. Nem szeretem,unalmas, nem nekem való. Úgy érzem magam ebben az egészben, mint egy fényigényes növény árnyékban.

Világéletemben nyelvtanárnő szerettem volna lenni.Főiskolán korrepetáltam diákokat, imádtam. És tanítani is tudtam, öröm volt, mikor mondták, hogy nekem köszönhetően értettek meg egy-egy nyelvtani formulát, vagy szerették meg a nyelvet.

Szülői nyomásra végeztem el annak idején a főiskolát. Elhittem, hogy nem muszáj attól még a szakmába elhelyezkedni...hát, tényleg nem muszáj, de teljesen behatárol. Tanári diploma nélkül már nem lehet tanítani. Egy darabig, még ez előtt, 2 hónapig taníthattam egy nyelviskolába, de már akkor is éreztem a papír hiányból származó hátrányokat.

Teljes munkaidőben dolgozok. Ráadásul a második diploma megszerzése kemény pénzekbe kerül.

Bár 10 évvel ezelőtt is ilyen tisztán láttam volna, hogy ez a hivatásom, akkor biztos jobban ellenszegülök a szülői szigornak.

Tud valaki segíteni, mit tegyek? Nem szeretném, ha ilyen fiatalon élve eltemetném magam..



2015. nov. 30. 15:44
 1/5 anonim ***** válasza:
Én is most emiatt Diákhitel 2-ben gondolkodok.
2015. nov. 30. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 San Bernardo válasza:
100%

A helyzet úgy néz ki (tapasztalat), hogy elvileg sok betöltetlen tanári állás van. Általánosban biztos, hogy nem taníthatsz, az tényleg pedagógia. Viszont sok középiskola van, ahol "közgazdász tanár" állás van meghirdetve. Lásd leginkább a "kozigallas.hu"-t, ott kötelező meghirdetni ezeket (más kérdés, hogy többségük előre le van zsírozva).

...namost (tapasztalat), ha behívnak interjúra, hidd el, legkevésbé a papírod érdekli őket, mindenki azt fogja firtatni, hogy mennyit foglalkotál gyerekekkel, tehát szakmai gyakorlat. Tehát nem annyira a papír lesz a gond, inkább a gyakorlat. Az ilyen összes gyakorlatodat (akármi, nyelvtanítás, korrepetálás, bármi) helyezd előtérbe a CV-n és az esetleges interjún is, jelezd nyitottságodat, és hajlandóságodat hogy ha kell, beiskolázzanak pedagógusi gyorstalpalóra. Fiatal vagy, neked még lehet, hogy felajánlják.

...Végül, de nem utolsósorban, tudd, hogy fix táblázat szerint béreznek, fix kategóriába tesznek. Itt jön elő hogy kevesebb néha több. Lehetséges, hogy "túlképzett" leszel, ami jó szó arra, hogy a neked járó bérért két kezdő kiscsajt fel tudnak venni.

...De ne add fel, próbálkozz a "kozigallas.hu"-n küldözgetni a CV-det, nem reménytelen az ügy, csak mint mondtam, első helyen legyen MINDEN EDDIGI tanítási tapasztalat, a papír másodlagos ma már. Hajlandóság rugalmas munkavégzésre, továbbképzésre, ezeket is jelezd.

...Szerintem nálad nem reménytelen az ügy, folyamatosan próbálkozz, a CV-k elküldése semmibe sem kerül, általában emailen kérik.

...Még valami, ha fejvadász cég van, ne rajtuk keresztül küldd, a "kozigallas" honlapon nyomozd le a sulit, nézd meg a honlapjukat, és lehetőleg név szerint címezd annak akit jelölnek címnek, és/vagy az igazgatónak.

...Ne add fel, van esélyed!

Szia!

2015. dec. 1. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem megpróbálhatnád elvégezni a tanárszakot, ha ennyire ez az álmod. Szükség van ilyen motivált tanárokra. :) Tudom, sajnos, sok pénz... Nem tudsz félretenni rá? Diákhitel?


Munka mellett végezhetnéd levelezőn. Az életkorod nem számít, én tavaly végeztem nyelvtanári szakon, és voltak 30 feletti csoporttársaim (nappalin), sőt egy 48 éves hölgy is, aki könyvelőként dolgozott, de váltani szeretett volna.


Sosem késő, ha tényleg nyelvtanár szeretnél lenni, igazából csak a képzéshez szükséges pénz lehet akadály, de próbáld meg kispórolni / diákhitelt felvenni.

2015. dec. 18. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Meg kell, hogy legyen, ha ez az álmod, és ennyire vágysz rá; meg lesz, mert mennie kell, mert lennie kell, és nem is lehet másként. Ne fogadj el, ne hagyj fönt több lehetséges opciót, csak azt , hogy meglesz a tanári végzettséged, sőt, már érezd a kezedben a diplomát. Ha te erre vágysz, akkor ott a helyed, ha nagyon ez az, amit te szeretnél. Menni fog, mert mennie kell, meg lesz, mert nagyon vágysz rá, ne engedd el ezt az álmot senki kedvéért, hanem engedd valóra válni. Ha benne van a sorsodban amúgy, azt hallottam, hogy akkor könnyedén fog menni. Viszont ha valami nincs benne a sorsodban, akkor csak elviszi az energiáidat, hogy megtartsd.
2015. dec. 18. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
*Ja és asszem,volt valami ilyen is, hogyha boldog vagy, meg ki tudsz teljesedni, ki tudod adni, ami benned van, akkor révbe értél, és akkor találtad meg az utad.
2015. dec. 18. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!