Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Autószerelőként megélhetőség?...

Autószerelőként megélhetőség? (többi lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Jelenleg informatikai iskolába járok, de nagyon megbántam mert nem tetszik ez a szakma és későbbiekben sem akarok minden nap a gép előtt ülni és nyomkodni.


Rátérve a lényegre:

Autószerelő szeretnék lenni, vagy még szóba jöhet az autóvillamossági szakma is. Szerintetek mennyire lehet ebből megélni, elhelyezkedni?


Mert úgy tudom nem nagyon megy manapság ez a szakma főleg így válság idején mert az emberek ha elromlik az autójuk inkább lerakják, de nem költenek a javításra?


Köszönöm a válaszokat!


2010. márc. 21. 19:06
 1/5 anonim ***** válasza:
76%

hát egy jó szaki, aki korrekt, nagy tapasztalattal rendelkezik, biztos kincs!!

De

ma inkább a szervizekben alkatrészcserélő betanitott munkások vannak , akik, keveset konyítanak a szakmához.


Aki ma fiatal, és jó autószerelő akar lenni, bizony elmegy valami régivágású mindent látott szakihoz tanulni.

2010. márc. 21. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Az rendben van, de el tud helyezkedni valahol értelmes fizetés mellett?

Meg tud belőle élni rendesen?

Mert ugyebár autók mindig lesznek és v.mi mindig el fog romlani.

2010. márc. 21. 21:08
 3/5 omadjoe ***** válasza:

én autoszerelonek tanultam kb. 15 éve. én 3 honapot sem dolgoztam abban a szakmában.

télen a garázsban hideg van. (ezek általában könnyüszerk.épületek, állandóan nyitogatják a kaput, auto csupa jég, és hó. meg kell várni, h. leolvadjon az autorol. hideg a vas, és nedves.)( nálam a fürdöviz , és a csajszi legyen nedves! ne az ahol én szerelni akarok.)

nyáron vagy sz@rrá izzadod magad a hosszu ujjú ruciba, v. vetközöl, de akkor tökig (szószerint!) olajos, mocskos, koszos, poros leszel. nyáron forróak a gép alkatrészei. némelyik alkatrész nehéz sulyú. évek mulásával tönkre megy a térded, gerinced, kezeid. eltörik egy csavar, akkor jol beütöd a kezed, és elég csunya sérüléseket lehet szerezni. én tudom! kezed csupa olaj, koszos, évek multán fekete, és undoritoak lesznek a kezeden a körmeid. kétnap mulva a szerelöruhád egyedül, -nélküled- megáll a sarokba. szagrol, meg annyi, h. olajszagod lesz. ja, és jo szivás egy-egy csavar, v. alkatrész kiszedése, v.mikor a nögyógyászokat megszégyenitö mutatványokra kell kényszerülni. röviden ennyi. én inkább villanyszerelönek mennék, ha ujra választhatnék. de ez a te életed, a te választásod.

2010. márc. 21. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Ezekkel nincs baj, imádok bütykölni, szerelni az olaj szag, kosz ilyenek nem riasztanak el.

A tél tényleg szar, de ki lehet bírni azt az évi 2-3 hetet amikor ténylegesen hó van meg latyak!


A kérdés továbbra is adott, amire még nem kaptam választ.

- Elhelyezkedés mennyire biztosított

- Meg lehet-e élni NORMÁLISAN ebből a szakmából

2010. márc. 21. 23:01
 5/5 omadjoe ***** válasza:

22:38-as vok


megélni? hát ahhoz szerencse, és idö kell. sztem, csak márkaszervizekbe tudsz elhelyezkedni. autoszerelés pedig ki fog merülni abban, hogy megmondják melyik alkatrészt cseréld, v. ne cseréld. és egésznap "ha mákod van" motorolajat cserélhetsz. IT, és számtech szakma meg telitett... :S

én jot röhögtem amikor egy bontoban dolgoztam, és megtudtam mennyit keres a kolléga aki 5-6 éve ott dolgozik. azon a hétvégén felmondtam! elmentem a vasutra. ott élböl kezdöként kicsivel többet kaptam, mint a bontos beosztott 5-6 éves ott léttel. :S

ha saját mühelyt akarsz, annak az engedélyezése több milla, szerszámok sem 5 forint. csáposemelö sem elhanyagolható egy jobb mühelyben. pölö 4 napja vettem egy normális nem "tesco gazdaságos" torx kulcs készletet 3500Ft-ért. egy normális 2T kroki emelö 8e Ft. (nem az OBI gazdaságos!) 1 "gyenge" nyomatékkulcs 15e Ft. ezek még nem is az alapkulcs készletek. én 15 évig "gyüjtögetem" a kulcsokat, kulcskészleteket, de ami eddig van, háááááááááááát egy 20-25 éves verda gyorsjavitásához elég. a mostani dizelek sem olyanok, hogy "jelreállitom,osztjó", hát nem jó! :S

mühelyre visszakanyarodva: lakoövezetben nem lehet, ergo otthon már nem nyithatsz autoszerelömühelyt 2004.V.1. óta, csak ipari poligonoban. amihez ha szerencséd van, találsz épületet, ha nem akkor épiteni kell. ami manapság nem olcsó. az igazi szakik meg halnak ki. sajna. voltam én is nagyon jó, ravasz szaki mellett. de nem akarta soha elárulni a titkait. vagy rájöttem, hogy hogyan csinálta, v. nem.

télen nem csak a hó szivat meg. leginkább a hideg, és a jég. probálj meg egy alketrészt szétszerelni ugy, h. elötte fagyasztoban volt, majd azt fogdosd 1 orán keresztül. és szedd szét. nem kellemes élmény. nyáron még csak-csak, de télen. én ezek miatt is utáltam meg ezt a szakmát. Csak az én automat vok hajlandó szerelni. De ez a Te életed, a te választásod.

2010. márc. 22. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!