Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogy szerezzek szakmai tapaszt...

Hogy szerezzek szakmai tapasztalatot, ha mindenhova tapasztalt személy kell?

Figyelt kérdés

És csak olyan helyre vesznek fel, ahol azért nem tudok szerezni munkatapasztalatot, mert nem igényel azt, vagy a legalapvetőbb, szakmai tudást nem igénylő feladatot adják elvégzésre, mint a kávéfőzés?


Hogyan versenyezzek megfelelő munkahelyre,ha olyanokkal kell versenyeznem,akiknek több éves munkatapasztalatuk van? Csak bölcsész diplomám van, meg beszélek angolul, bár nem teljesen folyékonyan. Nem tudom megengedni,hogy ingyen dolgozzak.



2015. dec. 5. 13:45
 1/5 anonim ***** válasza:
52%
Ne aggódj, mindenki így kezdi. Bekerülsz valahová, ahol kezdetben csak egyszerű adminisztratív feladatokat és kávéfőzést bíznak rád, majd ha látják, hogy többre is képes vagy, akkor komolyabb munkakört is rádbíznak. Ezt a lépcsőfokot legfeljebb úgy tudod átugrani, ha van ismerősöd munkáltatói körökben, aki tisztában van a képességeiddel. Én is bölcsészkart végeztem, én tanítok, de az évfolyamtársaim közül sokan cégeknél helyezkedtek el. Szinte mindegyik huszadrangú asszisztensként kezdte, most meg 15 évvel később már többnyire vezető pozícióban dolgoznak.
2015. dec. 5. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Vállalj két munkát, és az egyiket csináld csak ingyen.
2015. dec. 5. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ezek jó tanácsok.
2015. dec. 5. 14:26
 4/5 anonim ***** válasza:

Nyugodtan hazudj be szakmai tapasztalatot.

Valamilyen irodai munkát, ami kicsit hasonlít a megpályázotthoz, de nem teljesen azonos.

Én pénzügyi területen dolgoztam évekig. Nagy multinál nagyon leosztják a feladatokat, az egész folyamatot nem látja át senki. Viszont miután kirúgtak, nem tudtam elhelyezkedni, mert érthetetlen módon a kis adminisztratív részfeladatokra is elvárják, hogy az egész könyvelést átlásd.

Egyszer behívott egy fejvadász, és megkérdezte, hogy tudom-e elméletben. Hát, a kis magyar cégeknél elvileg tanultuk, hogy egy multinál hogy megy, nem tudom. Aha, senki nem megy bele részleteibe a dologba. Nagyjából tudom-e, hogy mit csináltak a kollégák. Igen, tudom.

Oké, akkor hazudjak az önéletrajzban.

Beírtam egy szélesebb körű tapasztalatot, azonnal fel is vettek, egy olyan munkakörbe, amelynek köze nem volt a korábbiakhoz.

Egyébként meg, hogy a bölcsészek 10 éven belül vezetők lesznek, azért azzal vitatkoznék. Sok a diplomás, nincs annyi vezető beosztás sehol. Az más kérdés, hogy évfolyamtalálkozón, amikor mesélni kell, mindenki főnök.

2015. dec. 5. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Vannak helyek ahova nem feltétlenül kell szakmai gyakorlat rögtön és van lehetőséged munka mellett elvégezni akár egy egyetemet is és ha elvegzed az egyetemet van diplomád plusz 3-4 év munkatapasztalatod. Ilyen helyek általában a magyobb gyárüzemek pl contitech? Zollner, samsung...
2016. júl. 10. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!