Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért nem akarok tanulni,...

Miért nem akarok tanulni, hogy jó fizetésem legyen később?

Figyelt kérdés

Valamiért nincs rám hatással(legfeljebb csak ideiglenesen),mikor azt hallom,hogy ha nem tanulok akkor nem is lesz pénzem


Nyílván szívesebben lennék majd gazdag mint szegény,de tenni meg nem akarok érte.

Lehet köze hozzá annak,hogy a családban csak anyám dolgozik,apám meg kb 6-7 éve nem?Vagy azért mert nincsenek olyan emberek akik motiválnának,se barátok,se szerelem,még a családom se érdekel annyira.


21f


2015. dec. 5. 13:49
1 2
 1/16 anonim válasza:
57%
Undorító ez a gondolkodás, ne haragudj. Pár év múlva itt fogsz sírni, hogy nem tudsz megélni, és szidni fogod azokat, akik tettek azért, hogy megtudjanak. Szedd össze magad!
2015. dec. 5. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
91%
Hát ahhoz kemény céltudatosság kell, hogy valaki pusztán a pénzért képes legyen az életéből hosszú időt tanulásra fordítani. Ennél egyszerűbb a képlet, az embert általában érdekli valami, többet akar tudni róla, és azért kezdi el tanulni. Teljesen mindegy, hogy ez a java programozás vagy az asztalosmesterség. Valamit csak szeretsz csinálni te is, nem? Annak gondolj utána, hogy abból hogyan lehetne pénzkereseti lehetőség.
2015. dec. 5. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

tudom,hogy össze kell szednem magam és hogy valószínűleg itt sírok majd ha nem tanulok

akkor megpróbálom megtalálni,azt ami "nekem való"

2015. dec. 5. 14:13
 4/16 anonim ***** válasza:
83%

Azért mert kötelező tanulásként fogod fel, ami kimerül a magolásban, az pedig unalmas.


Foglalkozz vele azért, mert érdekel, leköt. Egyből nem lesz unalmas.

2015. dec. 5. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
78%

Menj eldolgozni, és meglátod hogy mennyit lehet vele keresni, és mennyire vacak a kétkezi munka.

Én tudom, ebből élek!

Utána nem fogsz gondolkodni a továbbtanuláson!

2015. dec. 5. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
82%

Valószínűleg nincs életcélod, nonca pontos elképzelésed mit szeretnél.

Én jelenleg középiskolás vagyok, de már pontosan tudom, hogy ezután mit szeretnék, és, hogy szeretnék a szakmámból megélni.

Tedd a szívedre a kezed és gondolt végig az életed. Nincs a családodban esetleg lecsúszott ember? Akinek nincs állása, nincs vagyona stb? Esetleg ilyen ismerősöd sincs? Ha van gondolj rá. Hogy rá szeretnél-e rá hasonlítani vagy mondjuk Bill Gates-re.

Menj végig az utcán hány embert látsz aki kukázni kényszerül? Hany ember guberál szinte egésznap? Nézd meg télen a híreket! Naponta fogják bemondani ha bejönnek a mínuszok, hogy "x ember fagyott meg az utcán Pesten."

Ilyen életet szeretnél? Szerintem nem.

Ösztözzenek az álmaid, a célod, a jövőd, a jövőbeli családod!

Lehet kissé tahó voltam, de hidd el nekem ezt évekig szajkózták, már majdnem belebolondultam, s most csak azért tanulok, hogy megmutassam mindenkinek, hogy én többre is képes vagyok!

2015. dec. 5. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
68%

szar az ilyen, de nem vagy egyedül. én már 23 vagyok, és körülbelül pont ugyanez a gondom, nálam annyi különbséggel, hogy a szüleim nem készítettek fel semennyire az életre. idáig, és egyébént most is megkapok mindent, ha szükségem van rá, csak mostmár kapok mellé annyit, hogy "jó lenne már dolgozni".

barátaim sincenek sokan, de az a néhány is, aki van, ugyanennyire tanácstalan...kb. együtt sírunk azon, hogy mit kéne magunkkal kezdeni...valóban a motiváció a legfontosabb, akármerről is jönne.


tanulni is úgy érdemes, ha érdekel a dolog, nekem az érettségi mellett lett egy szakmám, de nem is foglalkoztam vele már 2,5 éve. meglett a papír, és kész. egyszerűen el sem bírom képzelni magam ebben a szakmában, pláne olyan tudással, amit egy átlagos iskola ad ma Magyarországon. ha van érdeklődés a szakma iránt, akkor saját szorgalmadból képzed magad, és úgy már könnyű a dolgod a munkaerőpiacon, mert ér is valamit a papírod, nem csak van.


ha nagyon nincs semmilyen motiváció, akkor fel kéne keresni valami szakembert, aki megpróbálja veled együtt kideríteni, hogy melyik szakma az, ami a legmegfelelőbb számodra.


vagy ha ez nem, akkor meg marad a próbálkozás, belekóstolsz mindenfélébe, és max kizárod azt, ami nem tetszik.

én jobb híjján ezt csinálom. voltam már irodában aszisztens(fiú létemre nyilván nem ez az ideális, egy nőnek/lánynak sokkal jobban fekszik az ilyesmi), voltam már pizzafutár, próbáltam már könnyű, nehéz fizikai munkát gyártósoron...idáig a pizzafutár állt hozzám a legközelebb, de például rájöttem arra, hogy nekem sokkal fontosabb a monoton, pontosan elmagyarázott munkamenet, amit inkább úgy jellemeznék rövidebben, hogy kevesebb önállóságot igénylő munkák.


nem akarok egyébként senkit megbántani, de ezen az oldalon sajnos nem fogsz igazán jó útmutatást kapni. én is tettem már fel régebben hasonló kérdést, és körülbelül hasonló válaszokat kaptam, hogy "hát tanujjá" meg hogy "ha nem szeretsz tanulni, akkor mehetsz a gyárba vagy közmunkásnak". itt mindenki olyan okos, de lehet hogy ez mögött akár hasonló problémák is állhatnak. akinek nem jó, inkább belerúg a másikba is, meg lehülyézi, hátha attól majd ő többnek érezheti magát.

de persze vannak olyanok is, akik meg sosem tapasztalták meg ezt, mert volt egy jó baráti köre, vagy a szülő olyan munkát végzett, ami a gyerekre rátapadt, és már kiskorától kezdve tudta, hogy ő milyen területen szeretne tevékenykedni. neki az ilyen kérdések csak siránkozásnak minősülnek.

2015. dec. 5. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
37%

#7 Mégis mi más lehet írni neki?


Valamiből meg kell élni, ha nem lesz eladható tudása akkor eladja az idejét óránként 600Ft-ért, napi 12 órában, a kapott pénzt meg költheti az egészségére utólag.


Nem azért melózunk, mert imádjuk, hanem mert muszáj!

2015. dec. 5. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
60%

jó persze, ha minden kötél szakad, el kell indulni valamerre. csak optimálisabb, ha még van lehetőség arra, hogy esetleg kiválassza, mit tanuljon, akkor erre jöjjön rá hamarabb.

tudom, hogy nem lehet igazából jobb tanácsot adni, ezért is írtam, hogy itt nem nagyon fog semmivel sem előrébb kerülni.

2015. dec. 5. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Motiváljon ez: ne tanulj, hagyd ott a sulit a francba, ugyanúgy kellenek utcaseprők és takarítók is. HAsznos az is abszolút, csak épp nyomorogni fogsz.
2015. dec. 5. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!