Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A munkáltató ezt megteheti?...

A munkáltató ezt megteheti? (sok munka, - pihenő nap+ stb)

Figyelt kérdés

Az van hogy elkezdtem dolgozni egy helyen, elején jó volt mert mondjuk """rendben volt minden"" de már a 2 hónapba vagyok és:

most keményen kell dolgozni amit nem bánok de ez úgy van hogy előre sose tudom mikor kell menni és mikor végzek a munka helyemen. egyik gond. pl este 8 kór hívnak hogy holnap reggel 7 re menyek. mikor jövök azt sose tudom általában este 5-8 körül:/

Sokszor van hogy 12-13 órázok és egyszer van -15-20 perc kajaszünet, ja és mondták hogy 2 óránként van 5 perc pihi de mivel én nem dohányzom nekem kell leváltani az embereket és ezért nincs 2 óránként pihi :/

van hogy 2 hétig nincs pihenő nap ha esetleg van akkor is van olyan hogy 2-3 embernek be kell menni dolgozni (általában 8- 12 órás munkára) de azoknak az embereknek ha 2 nap pihenő nap van akkor 1 elmegy munkára.

elméletileg heti 2 napot adniuk kell nem? ja és itt nincs olyan hogy esti munkára több pénzt kapnánk, olyan mintha nappal lennénk. Ja és egy fontos kérdés, szombat vasárnapot nem kötelesek duplán fizetni? :) mert ottani dolgozok valami törvény változásról beszéltek hogy valami módon kikerülik. sajnos rá vagyok szorulva a munkára és kell a pénz. Ebben a hónapba 191 órát dolgoztam és ez egy "laza hónap volt" vagyis ottani dolgozok így mondták :) ezt megteheti a munkáltató? kinél lehet ezt jelenteni? (ja és a 2 jelenlétiről nem is mondtam semmit xD)



#fizetés #munka #munkavállaló joga #pihenő napok #sok túlóra
2015. dec. 6. 17:20
 1/6 A kérdező kommentje:
ja és 191 óra még semmi az egyik kolléga 200 on felül van :) ja és a bejárást se fizetik és a munkavédelmi öltözéket és nekem kellet vennem :S plusz egy poén a munkavédelmi és a tűzvédelmi dolgokat egy aláírással oldották meg :D
2015. dec. 6. 17:33
 2/6 anonim válasza:
100%
Üdv Magyarországon... Havi 400 órát vagyok a munkahelyemen de van, hogy 480-at. Az alap is 240 óra lenne. Nem fizetnek utánam járulékot, nincs szabadság, nincs betegállomány...
2015. dec. 6. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Az szép. És el várják hogy ne menjen ki a magyar a külföldre :/ és a fizetés milyen neked?
2015. dec. 6. 18:33
 4/6 anonim ***** válasza:
52%

Én meg nap 25 órát dolgozom, és én fizetek a cégnek, hogy dolgozhassak.

Sajnáljatok.

2015. dec. 6. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Ezt mire érted
2015. dec. 6. 19:41
 6/6 A kérdező kommentje:
?
2015. dec. 6. 19:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!