Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A tanároknak aránylag jó vagy...

A tanároknak aránylag jó vagy nagyon kevés a fizetésük?

Figyelt kérdés

2015. dec. 10. 15:50
 1/10 anonim ***** válasza:
37%
Azért a munkáért, teljesítményért jó fizetést kapnak.
2015. dec. 10. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
26%
kezdőknek alacsony, a tapasztaltaknak meg irreálisan magas.
2015. dec. 10. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
4%
Nagyon kevés, de aránylag jó.
2015. dec. 10. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
18%
Túl vannak fizetve csak sír a szájuk.
2015. dec. 10. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
71%

Nekem nettó 106e-ről emeltek 115,8e-re, ebből 5e elmegy bérletre, viszont papíron van 46 nap szabadság.


A távos órákat szombatra teszik, ezért nem jár külön szabadnap, tárgyaktól és diákszámtól függően ez 10-15 nap/év. A vizsgákat is csak péntek délután 16.00 utánra lehet kiírni, illetve szombatra még a hétvégén be kell írni a neptunba az eredményeket ez évi 8-14 napot jelent.


Előírás min. egy konferencián való megjelenés, ami szintén nem minősül munkaidőnek, és a költségek is old meg alapon mennek. 2-5 nap között kell rá szabadnapot kalkulálni.


A kiindulási 46 napból, amire annyian irigykednek marad 12-26 nap, ebből 6-7 napot a téli leállásnál kötelező kivenni, a maradékot pedig nyárra kiírják.


A másik amire sokan irigykednek a sok szabin kívül a kevés óraszám, ami a tényleges oktatással megy el. Ez szintén részben igaz, esetemben heti 16 órát jelent. Amit sokan nem vesznek figyelembe a felkészülés, előkészületek a mérésekre, konzultációs idő, javítások és jegybeírás (200 ember esetén is 3 nap alatt meg kell lennie, ezért is "jó" pénteken íratni), kapcsolattartás a partnerekkel, kollégákkal, beszerzések, megrendelések intézése, cikkírás, stb.


"A tanároknak aránylag jó vagy nagyon kevés a fizetésük?" Volt már jobb is rosszabb is a fizetésem, az információk fényében rád bízom a döntést kedves kérdező :)

2015. dec. 10. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
35%

Középiskolai informatika tanár vagyok.


1997 óta vagyok a pályán, jelenleg 199 ezer amit kézhez kapok. Ezen kívül még az utazási költségtérítés 9Ft kilométerenként (ha busszal járnék, akkor a bérlet 86%-a).


Heti 26 órát tartok. Erre jön még az órákra készülés, feladatok készítése, a gépterem karbantartása, dolgozatok javítása. Minden héten becsúszik 1-2 óra helyettesítés.

Beiskolázási időszakban általános iskolák látogatása, sulink bemutatása. Negyven óránál több meló van egy héten. A gyerekekkel általában jól kijövök, a felmerülő konfliktusokat tudom kezelni. Ez egyébként a tanári melónak az a része, ami ritkán kerül szóba, pedig ez a legfárasztóbb. Márpedig konfliktusból NAGYON SOK van. Egy része a gyerekekkel, más része az utóbbi időben nyakunkra ültetett új vezetőkkel.

A számítógépek túlnyomó része ócska vacak. Ennek ellenére a vezetőink állandóan csodát várnak tőlünk. Volt, hogy otthonról hoztam be tápot az egyik szerverbe.


Sokat vagy keveset keresek?

2015. dec. 17. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
18%

Sokat. Van évi 45 (?) nap szabid másnak a fele. Fizetett természetesen.

Középiskolában voltam iskolatitkár, láttam a sok siránkozó semmirekellő tanárt akik szó szerint be voltak durcázva ha be kellett valamiért fél8ra jönniük (és nem 8 előbb 5-10 perccel) főleg ha m volt 1. órájuk....

8ra járnak be, 2 kor már csak mi voltunk ott technikai dolgozók.

Közben lyukasóra hegyek amikor mondjuk e naplót töltöttek ki vagy dolgozatot javítottak.

Bocsánat de 7 évig ott voltam, és nem tudom sajnálni a sok túlfizetett tanárt....

főleg hogy egy H besorolású matek fizika tanárnő nettója 270 felett volt mindig... láttam a bérjegyzékeket is, a rosszabbul keresők kaptak 170 körül...

2015. dec. 17. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
75%

Utolsó, nem tudom, te milyen iskolában voltál iskolatitkár, hogy ilyenek a fizetések, de szeretnék ott dolgozni. :)


Fiatal angol-francia tanár vagyok egy gimnáziumban, még csak 2. éve tanítok. Heti 28 tanórát tartok, de ez a könnyebb (és időben kevesebb!) része, mert lelkiismeretes, és még lelkes tanárként én igyekszem felkészülni minden órámra. Ami azt jelenti, hogy a csoport szintjét, képességeit figyelembe véve keresek nekik videót, képeket, plusz szövegeket, játékos feladatokat, mert a hatékony nyelvtanuláshoz sajnos vajmi kevés, amit a könyvek nyújtanak. Igyekszem élvezetessé tenni nekik a nyelvtanulást, sok csoportmunkát, kommunikációt, játékot belevinni, de ez mind-mind felkészülést igényel. Feladatot kitalálni/netről/másik könyvből keresni, majd meg is valósítani, cetliket vagdosni, videókat letölteni, színezni, ragasztani, stb, stb... Aki nem tanár, vagy nincs a családjában, szerintem nem tudja elképzelni, mennyi munka RENDESEN felkészülni egy tanórára, legalábbis nyelvből, ahol elvárás, hogy mindig kreatív legyél és változatos legyen az óra. Mindezt úgy, hogy van olyan napom, amikor zsinórban 8 órát kell leadnom megállás nélkül, 8 különböző csoportban. Akkor persze nem tudok minden órára teljes erőbedobással felkészülni egyik napról a másikra, és kapom a szülőtől a kedves emailt, hogy a gyerek ma panaszkodott, hogy unalmas volt az angolóra... :)

Erre még persze rájön a dolgozatjavítás, délutáni ügyelet, mindenféle programra kísérni a gyerekeket (nekem idén eddig 3 szombatom ment rá szeptember óta), helyettesítés (heti 1-2 minden héten van, az már 30-ra növeli az óraszámomat), versenyekre felkészítés (12 tanítványom jelentkezett idén OKTV-re a két nyelvből). Szerda délután tartok egy francia szakkört is, 90 perceset. Ez a 28 órámon túl van, és egy fillért sem kapok érte pluszban. A szülőkkel is folyamatos a kapcsolattartás, mindent rajtam kérnek számon, még azt is, ha a 16 éves gyerek elveszti a füzetét, vagy a 18 éves nem tud jegyzetelni. A fogadóórákon kívül minden héten jön be egy-két szülő, a múltkor az egyikkel egy órán át beszéltem. Ja és persze a munkaidőhöz jönnek még az értekezletek (minden hétfő délután van egy rövidebb, 1 órás, plusz 2 havonta hosszú tantestületi).


Ezért 115 ezret kapok kézhez havonta. Szerintem nem sok. De nem is panaszkodom, bár úgy tűnhet. Nem, nem panaszkodom, mert én ezt szívesen csinálom, ennyi pénzért is, mert 10 éves korom óta tanár szeretnék lenni, végre sikerült, és egyelőre élvezem, szeretem, imádom a diákokat, lelkes vagyok.


De nem tudom, mi lesz néhány éven belül, mert sokan mondják, hogy a rengeteg munka, és nagyon kevés elismerés (nézzétek csak meg az itteni válaszokat...) miatt előbb-utóbb kiég az ember. Ezt sok kollégámon látom is. És igen, vannak tanárok, akik nem dolgoznak ennyit, mint én. Van olyan kollégám, aki 2 perccel a becsengetés előtt azt sem tudja,milyen órája lesz, és utána kezd el utánanézni, hogy mégis hol tartanak az anyagban. Van, aki már rühelli az egészet, és a gyerekekkel is bunkó. Igen, vannak sajnos ilyen tanárok is, de kérlek titeket, ne általánosítsatok.


És néha elgondolkozom, vajon nem az alacsony megbecsülés, a folyamatos sértegetés vezetett-e a kiégésükhöz...? És vajon én meddig fogok itt maradni, ha látom, hogy a volt egyetemi csoporttársaim, ugyanígy tanári diplomával, ugyanilyen szintű angol-francia tudással minimum kétszer annyit keresnek multiknál...?


25/N

2015. dec. 18. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
52%

Azt hozzátenném még hogy én 40 illetve 50+ korú tanárokról beszéltem. Náluk a fizetést azért a ledolgozott évek száma nagyon megdobja. 170 körül pl. egy 33 éves angoltanárnő keres egyszakos, osztályfőnök (annak a pótléka talán 7000 Ft körül van).

Az hogy te lelkiismeretes vagy az a korodnak és a kevés tapasztalatodnak köszönhető. A legtöbb tanár nem az. Lenyomja az órát valahogy aztán rohan ki bagózni egész szünetben. Ha levonnád azt az időt amit a lelkiismeretességed miatt dolgozol pluszban akkor nem lenne az olyan sok. Hiszen nem kötelező órákon át készülni a másnapi órákra és majd pár év múlva már te sem fogsz.

A nettó 115 ezred én konkrétan keveslem bár nyilván totál kezdő vagy 2-3 év munkaviszonnyal max.

Ilyen kevés fizetést max a technikai dolgozók kapnak (vagy még ennyit sem). A KLIK által küldött bérjegyzékeket nem egyszer én adtam át, láttam milyen irreális fizetések szerepeltek....

2015. dec. 18. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
54%

Kezdő középiskolai tanár a bértábla alapján kicsit kevesebb, mint nettó 120 ezer forintot keres. Hogy ez sok-e vagy kevés, azt mindenki ítélje meg maga, szerintem rettenetesen kevés, ennyiből nehéz megélni Bp-n egyedül...


Mostanában divat lett azt mondani, hogy sokat sírnak a tanárok, meg hogy milyen könnyű a munkájuk. A munkaidőről is csak annyit, hogy aki szívvel-lélekkel készül az óráira, és valóban elvégzi az összes hülye adminisztrációt, az minimum már napi 9-12 óra munkánál tart, ezt persze nem fizeti ki senki.


Amúgy meg nem hiszem, hogy 6 év egyetem után diplomásként reális lenne nettó 120, de legalább jobb, mint néhány éve a 80 ezres kezdő fizetés volt...

2015. dec. 20. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!