Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Jelentkezés álláshirdetésre?

Jelentkezés álláshirdetésre?

Figyelt kérdés

Ezt írják a jelentkezésnél:

"küldje el pályázatát ... Kérjük, hogy a jelentkezéséhez fényképes önéletrajzát is csatolja."


Mint látható, az önéletrajzra külön tér ki, előtt pedig pályázatot ír. Mit értenek pályázat alatt? Motivációs levelet vagy mást is?


2015. dec. 17. 20:58
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha azt írják, hogy önéletrajzot IS csatolj, akkor igen, szerintem kérnek motivációs levelet is.
2015. dec. 17. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Te már küldtél úgy jelentkezést, hogy csak az önéletrajzot küldted mitiváció levél nélkül? Szerintem nem fog összejönni, kár elküldeni anélkül.
2015. dec. 19. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Igen. Kimondottan nagy cégekhez is és semmi gond sem volt vele. Én a motivációs levélnek amúgy sem sok értelmét látom, mivel interjún úgyis kb. ugyanazt mondod el. És persze erre lehet mondani,hogy ha nincs jó motivációs levél, akkor be sem hívnak interjúra. Engem behívtak többször is nélküle, és legtöbb esetben először tesztírás volt, amivel megnyesik a jelentkezőket.
2015. dec. 19. 22:35
 4/4 anonim válasza:

Attól is függ a dolog, hogy milyen színtü állasra jelentkezel. Ha csak egyszerü, vagy megadott feladatot végzel majd el és nem vagy döntéshozó beosztásban, megtörténhet hogy felvételit iratnak. Viszont itt nyugaton ez nem gyakori eset.


Motivációs levél nélkül itt egyböl kuka, mert hogy még annyi fáradtságot sem adtál bele a jelentkezésedbe, hogy kitaláld mit is szeretnél a cégnél, mik a céljaid, és hogyan segítheted a céget.


Véleményem szerint egy jelentkezés nem lehet csak annyi hogy közlöd ki vagy és mit csináltál. Hol szerepel akkor a jövöre való kitekintés? Pontosan: A motiváció levélben.

2015. dec. 24. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!