Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ezek az emberek mivel foglalko...

Ezek az emberek mivel foglalkoznak? Illegális lehet?

Figyelt kérdés
Üdv! A közelmúltban egy hétköznap délelőtt egy barátommal ellátogattam egy konditerembe. Volt ott egy baráti társaság, 4-5-en lehettek, kivétel nélkül 175-180 cm magas és minimum 110 kg körüli, igen izmos emberek. Szinte az egész délelőttöt ott töltötték, beszélgettek, kávéztak, telefonálgattak, és összességében talán egy órát edzettek megszakításokkal. Testalkat alapján mindegyik szteroidot használ, de ugye ez nem is meglepő. A meglepő az volt, hogy mindez egy hétköznap délelőtt volt, a terem előtt pedig pár éves kombi audik, audi a8-asok és hasonló prémiumautók álltak, amikkel ők parkoltak. Mivel foglalkozhatnak, hogy délelőtt több órát lent töltenek a teremben, ahogy láttam "törzsvendégek" voltak tehát nem egy ritka alkalom lehetett. Emellett pedig jó anyagi helyzetük van. Arany/ezüst lánc a nyakukban, jófajta karóra, iphone, az edzőruhájuk sem kínai. Vállalkozók esetleg? Vagy illegálisan keresik a pénzüket? Ha igen akkor milyen jellegű illegális elfoglaltsággal?

2015. dec. 26. 20:17
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Nyilván nem a magasságukból kell megállapítani. Csupán vázoltam, hogy néznek ki, kopasz, "kétajtós szekrény" méretű emberek, drága tárgyakkal. Testépítésből nem hiszem, mert bár nagyok voltak az edzésük nem volt túl intenzív. Aki jár konditerembe az biztos találkozott már ilyenekkel, hangosan telefonálgatnak, rádszólnak, hogy hagyd azt a gépet mert épp edz rajta miközben a közelébe sincs. Kicsit "alviláginak" tűntek ezért érdekel mit csinálhatnak.
2015. dec. 26. 21:35
 12/20 anonim ***** válasza:
78%
Most ha azt írjuk, hogy biztos drogot árulnak vagy futtatják a lányokat, akkor megnyugszol?
2015. dec. 26. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
Nem. Egyszerűen ha valakinek van hasonló ismerőse (sok pénzzel sok szabadidővel) elmondhatná miből él.
2015. dec. 26. 22:08
 14/20 anonim válasza:
100%
Szerintem nem érdemes bolygatni az alvilágot... Még a végén bajba kerülsz.... Egyébként meg aki az alvilágban tevékenykedik, nem hívja magára a figyelmet milliós kocsikkal, meg telefonokkal... Próbál elvegyülni, hétköznapi lenni, hogy még csak véletlenül se fogjanak gyanút.
2015. dec. 27. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
75%

"Próbál

elvegyülni, hétköznapi lenni, hogy még csak

véletlenül se fogjanak gyanút."


Persze az összes alvilági figura minimálbéres melósnak álcázza magát! Csak, hogy elvegyüljön. :-)

2015. dec. 27. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
66%

"Lehet, hogy éjszaka melóznak és azért értek rá. Az éjszakai melóra pedig jár a sok műszakpótlék, abból vették az Audit. :)


De amúgy miért fura, hogy ők ráértek miközben te is ráértél ugyanott lenni ugyanakkor?"


Már látom mennyi vak él ebben az országban. Ez a tipikus maffiózó ember, jellemző rájuk a fuxos láncok, kopasz, kigyúrt izomagy, gyúrunk vazze stílus mer' tele vagyunk lovettával, gondolom fekete Audi A8 volt, de meg se lepődnék ha véletlenül szlovák rendszámos lenne, de emelett a 7-es BMW is dukál vagy az Audi Q7. Mert ezek az emberek ilyenekkel járnak.


Az pedig konkrétan nevetséges amit a 8-as írt. Igen, biztosan éjszaka a Mucsaröcsögei gyárban szalagmunkázik 12 órát éjszakai műszakban és azért veri a f_szát a kondiban ilyen értékekkel.

2015. dec. 27. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%

millió féle dolog lehet a háttérben. biztosan van, aki illegális bizniszeket is csinál, nekem volt ilyen ismerősöm is. de van olyan is, aki például tanult, diplomás ember, jómódú családból, és neki egészségügyi termékeket gyártó/forgalmazó cége van 30 évesen. aztán van olyan ismerősöm is, aki autókereskedő. néhány éve ugye rohadtul megérte nyugatról hozni az autókat, és itt eladni, persze nem vállalkozás szinten, hanem magánemberként csurran-cseppen...


be kell látni, hogyha valaki sikeres akar lenni, ahhoz néha kockázatot is kell vállalni. kisebb-nagyobb adócsalások simán előfordulnak.


akármi lehet, de itt mindenki max tippelni tud. a kapcsolati tőke a legfontosabb, és hol máshol lehet ilyet szerezni, mint a kondiban...


ha vannak kapcsolataid, akkor sokkal könnyebb minden.

2015. dec. 27. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%
#16 Ostoba vagy mint a föld és nincs semmi humorérzéked. Itt mindenkinek nyilvánvaló hogy nem portásként dolgoznak minimálbérért, és rajtad kívül itt mindenkinek nyilvánvaló hogy ez mindenkinek nyilvánvaló.
2015. dec. 27. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Az én városomban is él jópár hozzájuk hasonló tag. Egy dolog biztos, azért amilyük van, odateszik magukat. Legyen az illegális dolog, vagy teljesen törvényes vállalkozás. Nyilván a kemény alvilági figuráknál jóljön a izom :)
2015. dec. 29. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

"Az pedig konkrétan nevetséges amit a 8-as írt. Igen, biztosan éjszaka a Mucsaröcsögei gyárban szalagmunkázik 12 órát éjszakai műszakban és azért veri a f_szát a kondiban ilyen értékekkel."


Én írtam. Látom átment az irónia. :P

2015. dec. 29. 04:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!