Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Az miért van, hogy sok idős...

Az miért van, hogy sok idős 70-80 éves nyugdíjas élete végéig spórol, rakja félre a pénzt és csak a halála után derül ki, hogy volt 5-10 millió Forintja?

Figyelt kérdés
Amiről a család nem is tudott.
2015. dec. 29. 18:41
 1/7 anonim ***** válasza:
84%
vésztartalék
2015. dec. 29. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
44%
életbiztosítás fizet
2015. dec. 29. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
66%
Mert nem akarja hogy a gyerekek úgy gondolják hogy ha van neki, akkor adjon belőle, mert nekik az jár...
2015. dec. 29. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
94%

Több oka lehet.

- tartalék vészhelyzet esetére, pl. leég a ház, családi tragédia (egyik ismerős családban sajnos megtörtént tíz éve, hogy apa-nagymama-kisgyerek meghalt autóbalesetben, csak a temetési költség milliós összeg volt a családban)

- a gyerekeiknek gyűjtögetik, akik majd megöröklik

- ha egyszerű "öreges" életet élnek, és kimozdulni se nagyon tudnak, akkor nincs nagyon mire elkölteni. Nem tudom elképzelni nagymamámról, hogy iPhone-t vagy autót vagy új házat vesz. Elosztogatni meg nem akarja/tudja, mert a gyerekei esetleg nem fogadnának el tőle milliós összegeket, majd a halála után megöröklik

- ha valaki egész életében spórolt, az nehezen áll le vele, ezért még 80 évesen is félre fogja tenni a pénzt

- több oka lehet, hogy miért nem mondja el a családnak. Vannak sajnos családok, ahol a rokonok lecsapnának a pénzre, esetleg kihasználnák az idős rokon hanyatló szellemi képességeit, és meg akarnák szerezni valamilyen módszerrel a pénzt. Vagy rábeszélnék olyan költekezésre, amire igazából nincs szüksége

2015. dec. 30. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
"Amiről a család nem is tudott." Mi köze a családnak a vagyonhoz? be kell jelenteni, hogy van x millióm? Én 23éves vagyok, a szüleimnek sincs fogalma arról, hogy mennyit keresek. Annyit mondtam, hogy veszek lakást idén, amit megtörtént. Miért kellene beszámolni arról hogy mennyi pénzem van? Egyébként azzal egyetértek, hogy nem kellene spórolni öreg korban.
2015. dec. 31. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Arra gondoltam, hogy nem lehet, hogy amíg él, nem tudná igazságosan elosztani a pénzt? Vagy nem akarja látni a gyerekeit marakodni? Vagy ő sem tudja mennyi van, csak gyűjtöget?
2016. jan. 1. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom aki megélt 1 világháborút, annál furcsa berögződés alakul ki a gyűjtögetésre, mind pénzben, mind egyéb javakban nyilvánulhat meg. Illetve aki spórolt, az soha nem fogja azt mondani, hogy oké, most már nemsokára meghalok, ideje élvezni a pénzt. Ugye, mi van, ha még 20 évig él a kijelentése után és kellene a pénz? Ha mégsem, mire költ el pár év alatt 5-10-akárhány milliót egy 80 éves ember? Azért ilyen idősen a többség nincs olyan állapotban, hogy utazgasson, vagy egyéb módon szórja a pénzt. Amúgy miért kéne tudnia a családnak arról a pénzről? A család vajon közli a szóban forgó nyugdíjassal, hogy nekik milyen megtakarításaik vannak? Ugye, hogy nem? Ha van örökös, vagy készült végrendelet, úgysem megy kárba a pénz, ez is lehet egy cél a gyűjtögetésre.
2016. jan. 2. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!