Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ausztriában dolgozók segítségé...

Ausztriában dolgozók segítségét szeretném kérni! Mi most a legkeresettebb szakma ausztriában (burgenland)?

Figyelt kérdés

Annyi mindent hallani ,neten minden oldal mást ír szinte,ezért kérném első sorban az ott dolgozók véleményét.

Mi kell hogy mindenképp megkönnyitsem a munkakeresést?

A nyelv tanulását már középhaladóan csinálom és közel lakom a határhoz ,szóval mi kell még mindenképp?

Válaszokat előre is köszönöm! :D


2016. jan. 2. 15:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
76%
burgerforgató szakmunkásból hiány van
2016. jan. 2. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
84%
Első ès legfontosabb hogy ne Burgenlandot cèlozd meg. Fullon van màr magyarral, a legrosszabb kereseti lehetősèggel rendelkező règiò. Salzburggal, Tirollal, Voralrberg-gel messze jobban jàrsz, nemcsak fizetèsben, e lehetősèkekben is.
2016. jan. 2. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
70%

Ausztriában élek 3,5 éve, egy 300 ezres városban (Graz).


Hiányszakmák : [link]


Burgenlandot egyáltalán nem ismerem, ott gondolom kizsákmányolják az ingázó magyarokat, én is elkerülném a helyedben.


Munkakeresés : [link]


Erős német kell mosogatni is és ez nem vicc.


Én jól tudok beszélni németül (nem folyékony még a németem de el tudok beszélgetni sok mindenről) de én is csak melósnak voltam eddig itt jó.


Legalsó jövedelmi réteg volt kb az enyém :


havi 160-170 óra munkáért : bruttó 1400, nettó 1140 (ha ennél kevesebbért akarnak dolgoztatni az gyanús mert ennyit fizetnek mosogatásért, takarításért, stb ). Van 13-14. havi fizetés is nyáron meg novemberben, tehát kétszer dupla fizetést kapsz az évben.


Egyébként ennyi pénz Grazban arra elég hogy kibérelj egy kis lakást, megélj, hó végén meg talán marad egy kis pénzed. Tehát a megélés általában nem gond ha dolgozol.


A munkanélküliség viszont elég magas, 10 % körül van az országban, úgyhogy nem egyszerű munkát találni.

2016. jan. 2. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
54%
15:53! Balázska! Itt csak az nem dolgozik, aki nem is akar. Te láthatòan nem is akarsz, csak a szádat járatod.
2016. jan. 2. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Ausztriában volt az EU legalacsonyabb munkanélkülisége, ezt az utóbbi pár év idezúdult ingyenélő "menekültjeinek" sikerült most feltornászniuk. Az AMS-nél pl nem is fér be senki a támogatott német oktatásra csak a legújabb migránsok.

Amúgy Burgenland tényleg a leglecsúszottabb régió, ott szinte nincs is olyan hogy hiányszakma, minden melóra többszörös a túljelentkezés, mivel közel a határ.

2016. jan. 2. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó :


Nem csak a menekültek miatt ugrott meg a munkanélküliség.


Az osztrák gazdaság eléggé ramaty állapotban van, nincs növekedés, 0-1 % között a gdp változás évente.


Államadósság az egekben, magasak az adók és nyugdíjasparadicsom van.


Melósként azért el lehet még éldegélni de ha így haladunk hamarosan levehetjük a jóléti jelzőt az ország neve elől.


Az én fizetésem pl 10 % ot nőtt (a nettó) 3 év alatt, de! A lakások meg drágultak legalább 15-20 % ot azóta.


Szóval az életszínvoanl az érezhetően csökken.

2016. jan. 2. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

De annyit lehet hallani arról hogy kell a munka!

Pl:kőműves,festő,asztalos,mosogató ezek a szakmák elvileg "elvileg" keresettek Burgenlandban.

Az viszont biztos hogy Burgenland a kiszemelt tartomány! Messzebb semmiképp nem mennék. :/

2016. jan. 2. 23:22
 8/12 A kérdező kommentje:
Egyébként többször is voltam Eisenstadtba,Mattersburgban,Ziegendorfban,és nagyon megsütetszett ,az emberek,város ,az ottani élet,de nem költpznék el magyarországrol semmiképp,így a burgenlandi tartomány átlépése már az út miatt nem is jön nálam szóba .
2016. jan. 2. 23:26
 9/12 A kérdező kommentje:
megtetszett* :”D
2016. jan. 2. 23:28
 10/12 anonim ***** válasza:
Sokat dolgoztam Mattersburgban anno, én is ingáztam. Az otthoni fizuk dupláját meg lehet keresni még így is, meg nekem 20-25p volt az út kb. De ismerős segített nekem is, anélkül nem egyszerű.
2016. jan. 2. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!