Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha a munkahelyem nagyon nehéz...

Ha a munkahelyem nagyon nehéz helyzetbe kerülne, ha felmondanék, akkor muszáj nekem hallgatni, ahogy napi szinten oltogat 1-2 kolléga?

Figyelt kérdés

26 vagyok és egy elég gáz cégnél dolgozom mérnökként.


Pályakezdőként kerültem ide, és az akkori főmérnök és a beosztott tervezője kaptak az alkalmon és pár honap után felmondtak és itt maradt rám egyedül az egész tervezés-minőségbiztositás. Ja meg a főnök személyi csicskája is vagyok egyben. Mindezt embertelenül alacsony fizetésért. Még ha adna egy nagyobb emelést, akkor is annyi lenne a pénzem, amiért más fel se kelne.


A termelésvezető meg egy 60 év körüli prosztó véglény, mindenkivel nagyon durván beszél, engem állandóan fenyeget, olyanokat mondott, hogy kiszurja a szivemet meg felakaszt a darura, mert szerinte nem csinálom jól a munkám.


Lassan két éve vagyok itt, és a mély vízbe lettem dobva...ennek ellenére már megcsináltam pár 100 milliós tendert az apróbb megrendelések együtt (tervezés-engedélyezés-dokumentáció)...(a cég árbevétele 3-4 száz milla évente)


Na és idejön, ugat nekem mindenki, de ha én nem csinálom meg, akkor ki fogja megcsinálni a munkát, főleg ennyiért?


Felmondok és akkor mi lesz? Majd gondolom jönnek a fenyegetések, hogy kipereli belőlem a felmondásom miatti összes elbukott rendelés elmaradt hasznát.


És el kell viselnem, hogy itt ugat, aláz, durván beszélnek velem. Még egyszer mondom csicska pénzért.


2016. jan. 4. 09:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
73%

Ha felmondasz, akkor letöltöd a 30 nap felmondási idődet és utána nyugisan távozol, nincs jogalapja perelni, ennyi.


Amúgy meg nem kell tűrnöd a bánásmódot, fogod magad, felveszel egy-két ilyen ordibálást, és neked viszont lesz jogalapod egy munkaügyi perre.

2016. jan. 4. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

jaj a törvény egy dolog :D


azon kivül nagyon sok vélt vagy valós indokkal beperelhet csak azért, hogy szivasson.


neki szorakozás, engem viszont mélyen beszopat egy uj munkahelyen, ha biroságra kell járni meg ügyvédet fogadni.


Ez a fönök nem ma kezdte a pereskedést, azt lehet mondani már öreg korára ez lett a hobbija.


Volt 12 évig egy lengyel üzletkötője (lengyelország a legnagyobb felvevő piacunk) és NEM FIZETTE KI A CSÁVÓT AZ UTOLSÓ 7 ÉVBEN!


valami 80 ezer euro jutalékot egyszerüen nem fizetett ki a csávónak, mert....szal kitalált valami vélt sérelmet, ami miatt nem hajlandó erre.


persze lengyel piac nélkül csak lesne, mert nem ömlene a pénz a számlára

2016. jan. 4. 09:26
 3/11 anonim válasza:
Egy percig nem maradnék tovább. Pereljen. Esetleg készíts hangfelvételt, ha várható hogy a felmondásra reagálva majd perrel fenyeget.
2016. jan. 4. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

egy 4 órás gyakornok gyerek itt volt egy évig, és felmondott most év elején, aztán a fönök meg ilyen nagy virágnyelven előadta, hogy ő fiatalon milyen erős volt és mennyi embert megvert stb.


teljesen nyilvánvaló volt, hogy ezzel szolidan éreztetni próbálta, hogy ő valójában felkoncolná az a szerencsétlen gyereket, amiért havi 60 ezerért itt szopta a brokit egy évig.

2016. jan. 4. 10:24
 5/11 A kérdező kommentje:
+és fel mert mondani!
2016. jan. 4. 10:29
 6/11 anonim ***** válasza:
53%

Ha perel, akkor veszít.

Ha te meg vagy olyan hülye, hogy hagyod magad kicsinálni, akkor tedd, de ne hibáztass másokat.

Előző munkahelyemen voltam hasonló helyzetben, elhiszem, hogy kilátástalannak érzed a helyzeted, de hidd el, hogy jobb, ha lépsz. Én egy évet bírtam, veled ellentétben én még jól is kerestem, 550 körül kaptam havonta, nettó, mert kifizették a túlóráim, most a bruttóm nincs ennyi, de megérte váltanom. Több, mint egy éve váltottam, de még mindig nem szedtem teljesen össze magam egészségügyileg.


Minőségügyi mérnök vagyok, iparban dolgozom, ismerem a piacot, van bőven kereslet, 2 év tapasztalattal simán válogathatsz a munkák közt, ha összekaparod az önbizalmad. Én alig 1,5 hónap alatt váltottam legutóbb( nem egy ajánlatom volt), egy napig sem voltam munka nélkül.


Szedd össze magad, csinálj egy linkedin profilt, nézz körül az állásportálokon!

2016. jan. 4. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Olvasd el a munkaszerződésed, hogy mik miatt kell felelősséget vállalnod ill. mennyi a felmondási idő.


Ha ez alapján nincs olyan elszúrt dolog, ami miatt kártérítést követelhet, akkor letöltöd a felmondási időt és lelépsz. Innentől pereskedhet, ha akar, de esélytelen. Ezt ő is tudja, csak lehet, hogy szeret fenyegetőzni.

Látod, hogy az előző mérnökök is lazán le tudtak lépni.


De életed végig dolgozhatsz ott csicskaként, csicska pénzért, a te életed.

2016. jan. 4. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Hangfelvétel és zsarolás. Ne hagyd magad, mert sosem lesz jobb.
2016. jan. 4. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

iratott egy papirt, hogy én csak gyakornok vagyok itt és minden felelősség őt terheli, amig gyakornok vagyok.


nyilván ezt azért irta, hogy ne ijedjek be a sok felelősségtől, amit akkor kaptam, mikor felmondott mindenki és egyedül kellett tovább vinnem


persze azóta sincsen semmi papir elöléptetésről, mert akkor emelni kéne a pénzt is legalább...


nyilván egyébként ismerem a taktikáját az öregnek...azt modnaná, hogy "senki sem lehet ÉVEKIG gyakornok"


és ezzel lerázna

2016. jan. 4. 12:15
 10/11 anonim ***** válasza:
59%

Az a lényeg, ami a papíron van. Amúgy miért ne lehetne valaki évekig gyakornok? Az orvosok se dolgozhatnak (legalábbis hivatalosan) önállóan a szakvizsga megszerzéséig, ami egyetem után még 5-6 év. Ez idő alatt a felelősség sem őket terheli.


Szóval, jogilag ugyanolyan státuszban vagy ott, mint az a srác, aki egy év után lelépett. Azt se perelte be a főnök, csak hőbörgött a többi dolgozónak, de azt ki nem sz*rja le.

2016. jan. 4. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!