Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Befejeztem az egyetemet, de...

Befejeztem az egyetemet, de még nincs állásom. A regisztrált álláskereső jogviszonyt nekem találták ki, vagy másokra vonatkozik?

Figyelt kérdés
Úgy merült fel, hogy eddig a hallgatói jogviszony miatt volt kötelező egészségbiztosításom, és mostantól amíg nincs munkahelyem, addig nekem kell fizetni. Azt olvasom hogy álláskereső jogviszonyban fizetik a kötelező egészségbiztosítást. De ennyi erővel gondolom senkinek nem kéne fizetnie, csak regisztrálna erre a státuszra.

2016. jan. 7. 13:16
 1/4 anonim ***** válasza:
79%

jól gondolod, a regisztrált álláskeresési státusz nem jár semmi ilyen jellegű dologgal, csak 2 havonta be kell járnod az ügyintéződhöz.


előnye annyi van, hogy vannak bizonyos cégek, akik szerződésben állnak a munkaügyi központtal, és ha egy ilyen embert vesznek fel, aki regisztrált, akkor kaphatnak utánad kedvezményeket, és mondjuk nem kell fizetniük utánad talán 6 hónapig egy fillért sem.

2016. jan. 7. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
75%

Ha most januérban diplomáztál le, akkor márciusig még fizetve van a biztosításod.

Én is most fogok diplomázni.

2016. jan. 7. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Igen, most március 31-ig van TB-d. Regisztrált álláskeresőként kérhetsz egy igazolást, amit az önkormányzatra beviszel, akkor 12 hónapig ők állják a TB-det.
2016. febr. 12. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Több előnye is van, főleg, ha pályekezdő vagy 25 év alatt. Akkor is jár utánad bértámogatás és szocho kedvezmény. De keress rá a munkahelyvédelmi akciótervre, ott sokat megtudhatsz.

Egyébként átképzésre is jelentkezhetsz, ha nem túl piacképes a diplomád, vagy mehetsz közfoglalkoztatottnak, márciustól indul a munka.

Sok sikert!

2016. febr. 12. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!