Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan működik Vaterán a licit?

Saavedro kérdése:

Hogyan működik Vaterán a licit?

Figyelt kérdés
Volt egy áru, amikor néztem 6500-as ajánlható minimálárral. Ajánlottam érte 9000-et, így most én vezetek. Mivel a licitlépcső 250, ezért most 6750 a min. ajálnható ár. Ha lejár az aukció, akkor 9000-et fizetek a termékért?
2016. jan. 9. 07:48
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem. A megadott összeged 900 ezer ft, és ezt úgy hívják, amit most csinál a rendszer, hogy automatikus licit. Nem rögtön a Te megadott 9 ezrdet mutatja, hanem mindig csak annyival tolja feljebb, amennyi a licitlépcső. DE! Ha most jön valaki és mondjuk beír 7500-at (mert ugye Ő nem tudja, hogy Te 9000-et írtál be, akkor a rendszer még mindig Téged fog vezető licitálónak kiírni, de akkor már 7750-el. Így megy ez egészen addig, amíg el nem érik a 9 ezredet. Ha valaki fölé megy, akkor onnantól már Ő lesz a vezető licitáló.

De ha senki nem tesz rá több licitet, akkor az aukció zárásakor is 6750 ft-on fog állni, Te leszel a nyertes és csak ezt az összeget kell kifizetned :-)

Nekem egyszer így vittek el fillerekért valamit: a vevő nagyobb összeget tett rá, de senki nem járt arra licitálni - így fillérekért megkapta...

2016. jan. 9. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Jajj, elírtam :D "A megadott összeged 900 ezer ft,"

Helyesen 9 ezer ft

2016. jan. 9. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Faszántos.
2016. jan. 9. 09:30
 4/5 anonim ***** válasza:

???? Most ezt hogy értsem? Pozitív vagy negatív megnyilvánulás a válaszomra?


Annyit tudok még segíteni, hogy minden lap aljára, ha letekersz a Vaterán, akkor ott van, hogy Segítség - ezt érdemes olvasgatnod - ebbe van az automatikus licit is

2016. jan. 9. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
pozitív, nem engedte leírni hogy faßa.
2016. jan. 9. 13:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!