Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Tőzsdézhetek főállásban?

Tőzsdézhetek főállásban?

Figyelt kérdés
Szeretnék elkezdeni tőusdézni, és az érdekelne, hogy hogyan lehet ezt főállásban végezni. Tehát, be kell jelentenem valahol hogy adózni szeretnék vahy mit kéne tennem ??
2016. jan. 10. 16:20
 1/5 anonim ***** válasza:
Mivel mar nem kotelezo mindenkinek dogloznia, otthon maradsz es tozsdezel. Aztan szepen bevallod mennyit beveteled volt ennek megfeleloen adozol. Esetleg koznultalj egy konyvelovel, hogy a leg optimalisabb ezt megtenni.
2016. jan. 10. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Amennyiben a tőzsdézésből kívánsz élni, úgy nem lesz munkaviszonyod, ezért nem leszel biztosítva sem - tehát azt magadnak kell fizetni.

A hozamból "nyereségből" 16% jövedelemadót, azaz kamatadót kell fizetned.


Ha most szeretnél elkezdeni tőzsdézni, akkor nehéz lesz kezdetben megélni belőle - később sem mindenkinek sikerül.

Nem tudom, mennyi idős vagy, mennyi tőkéd van ehhez és mennyire ismered a tőzsde világát, de ha nem vagy járatos benne, akkor kezdetben semmiképpen nem alapoznék erre megélhetés szempontjából, ellenben piszok sokat tanulnék róla...

2016. jan. 10. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! 19 éves vagyok, időm tehát van beletanulni, kezdetben persze demószámlával tanulom meg a rendszert(jelenleg is), és reális összegekkel teszem meg. Esetleg tudtok még valamit a tőzsde világáról ? Például megbízható oldalakat ahol elkezdhetem vagy bármi!
2016. jan. 11. 11:00
 4/5 anonim ***** válasza:
Vagy FHT mellett tőzsdézel, ott fizetik a TB-t is.
2016. jan. 26. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
2016. jan. 26. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!