Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Egyetemi végzettséggel,2...

Egyetemi végzettséggel,2 szakos nyelvtanárként munkanélküli leszek?

Figyelt kérdés
Hamarosan végezni fogok az egyetemen, de a jelenlegi hazai állapotok miatt nagyon félek a munkanélküliségtől. Ezzel a végzettséggel a tanításon, nyelviskolákon kívül hol tudnék elhelyezkedni? Sajnos érdekkapcsolataim nincsenek. Fejvadász cégekhez érdemes ilyenkor fordulni? Szakmabeliek véleményét külön köszönöm!

2016. jan. 15. 17:19
 1/7 anonim ***** válasza:
58%
Magyarországi külföldi cégek gyakran alkalmaznak ilyen végzettséggel levelezői-titkári beosztásban embereket. Végezz el egy OKJ-s tanfolyamot valami fizikai munkás területen (ács-állványozó, hegesztő, burkoló stb. ) és azonnal kapsz állást Nyugat-Európában.
2016. jan. 15. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha két nyelven beszélsz(illetve három, hiszen magyarul is), ráadásul fiatal vagy akkor nem nagyon kell aggódnod a munkanélküliség miatt.
2016. jan. 16. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nézd meg az SSC-ket/üzleti szolgáltató központokat, ott szinte csak a nyelvtudás a lényeg.
2016. jan. 16. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
1. az ács-állványozó, hegesztő, burkoló stb azért problémásabbak, mert lány vagyok, de azért menő lenne hegeszteni (most viccet félretéve). Egyébként még van egy olyan hátrányom, hogy nem beszélek angolul :( azt pedig mindenhol kérik.
2016. jan. 16. 17:19
 5/7 anonim ***** válasza:
Akkor mi az a két nyelv? Lehet jobban is jársz mintha angol plusz még egy másik lenne mint sokunknak.
2016. jan. 16. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
spanyol-német
2016. jan. 16. 20:13
 7/7 anonim ***** válasza:

Simán lesz munkád, csak nem biztos, hogy a kedvedre való. De munkanélküli nem leszel.


Én is 2 szakos nyelvtanári végzettséggel rendelkezem, de nem akartam tanítani, ezért más lehetőségek után néztem. Most egy fordítóirodában dolgozom, korrektorként és kapcsolattartóként. Mind a két nyelvet sokat használom napi szinten, és jó a fizetés


Ahol biztosan lesz munkád, azok a nagy multi cégek. Nagyon sok helyre keresnek embert, ahol a nyelvtudás a lényeg, más végzettséget nem is kérnek. Ügyfélszolgálat, idegen nyelvi adminisztrátor, külföldi kapcsolattartó, projekttámogatás... Rengeteg ilyen hirdetést láttam, amikor munkát kerestem.

Sok helyre kerestek németül és spanyolul tudó embereket is, de azért ha angolul egyáltalán nem tudsz, akkor nehezebb a helyzet.


Hogy állsz az angollal? Ha kezdő vagy, gyorsan kezdd el tanulni, mert sokszorosára növeli az esélyeidet. Ha tudsz kb. középszinten, akkor biztosan lesz munkahelyed.

2016. jan. 24. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!