Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek mennyire motiválja...

Szerintetek mennyire motiválja itthon maradásra az orvosokat a társadalom hozzáállása az egész egészségügyhöz és a benne dolgozókhoz?

Figyelt kérdés
Sokat olvasgatom az orvosok helyzetéről, az elvándorlás lehetséges megoldásairól, az egészségügy "felélesztéséről" a cikkek alatti hozzászólásokat. Többségében csak azt látom, hogy "én még nem láttam szegény orvost", "ennyi erővel a gyári munkás is követelőzhet", "a világ összes pénze sem lenne elég nekik"... Csak elvétve találni más jellegű kommenteket. Szerintetek ennek ellenére van társadalmi támogatottsága az egészségügy rendbetételének és az orvoselvándorlás megállításának?
2016. jan. 20. 12:52
 1/9 anonim ***** válasza:
76%
Ebből is látszik, hogy van kapcsolat a kormány és a népe között. Nem a kormány a gonosz, hanem a nép a buta, hogy 26 éve nem választott egy értelmes kormányt. Itt a prolik kiáltják ki, hogy mi a jó, és a kormány is inkább rezsit csökkent, meg össze-vissza szidja a multikat, minthogy az egészségügyet tenné rendben, hiszen ennek ujjonganak a prolik. A kormány meg prolikat gyárt, hiszen az oktatásra is minek költeni, a hülyék torkán mindent könnyű lenyomni. Nincs ezzel semmi gond, azon kívül, hogy hosszú távon ez nem fog működik.
2016. jan. 20. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
10%

van benne némi igazság. nyilván jóval többet(átlagember számára elfogadható pénzt) keres, mint egy nővér, aki 140-150ezerért ügyel 24-36 órákat egyhuzamban, viszont ahhoz nem feltétlenül kell diploma sem, elvégez egy okj-s képzést, akár teljesen ingyen. lehet, hogy sokat dolgozik, de szerintem az egészségügyi hivatás az nem feltétlenül a pénzről szól, hanem az emberek segítéséről, ellátásáról. aki erre a pályára téved, az okkal teszi.


a gyári betanított munkás is ugyanez a kategória, való igaz, ő sem kérhetne semmivel sem több pénzt, mert miért?


itt simán arról van szó, hogy el van húzva a mézesmadzag mindenki előtt, hogy "bezzeg nyugaton...", és akkor mindenki hisztizik, hogy hát ott meg lehet oldani. persze, egy osztrák vagy svéd gazdaság jóval erősebb a magyarnál, és az egészségügyre is több jut azok mellett, amiket megkapnak ugyanúgy, mint itthon.


lehet azon vitatkozni, hogy a fociba ölt milliárdokat miért nem költik az egészségügyre...lehetne, viszont az sem lenne elég...és igen, itt van az, hogy mi van a többi ágazattal, akik ugyanúgy az államtól kapják a fizetésüket, mert ha az orvos kap, akkor miért nem kap a tanár is, meg a kormányhivatali dolgozó is nyugati bért?


egyszerűen annyi a lényeg, hogy ez az ország soha nem fog annyira erős lenni, hogy igazságosan tudjon az általa foglalkoztatott dolgozóknak nyugati bért adni, akárhonnan is csoportosítgatják át a pénzt.


a gazdaságot csak a termelőképes vállalkozások tudják növelni, a közszféra csak a befolyt adóforintokból gazdálkodik meg az innen-onnan elnyert támogatásokból.

2016. jan. 20. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Annyira talán azért át lehetne csoportosítani, hogy ne dőljön össze az egész. Nem csak a fizetések alacsonyak (arányaiban, a többi országban egy akármilyen munkáshoz képest egy orvos jóval többet keres), de magában a rendszerben nincs pénz. Mikor már egyes kórházakban vagy az orvosnak kell megvennie az elemeket bizonyos készülékekbe, vagy a beteggel kell behozatnia ha meg akarja csinálni a vizsgálatot, meg a barkácsboltból vesznek egyes alkatrészeket (csöveket mondjuk) hogy minden működjön a műtőben, esetleg egyszer használatos dolgokat többször használnak fel, mert nincs pénz másikra, akkor ott a rendszerben van valami hiba, nem (csak) a munkaerőben. Az pedig nem a gazdaságon múlik, hogy ezt mozdítják-e kicsit az enyészetből, vagy inkább olimpiát tervezgetnek mondjuk. És ezt nem az orvosok fogják megszívni, hanem a betegek. Az orvosok elmehetnek (ahogy teszik is), de a többiek azért nagyrészt itt maradnak.


De a kérdésemben nem is a pénzen van a hangsúly, hanem azon, hogy akik ilyen hozzászólásokat írnak, ugyanazok mennek majd be akármelyik szakrendelésre. Nem hiszem, hogy bárki is szeretne abban a tudatban dolgozni, hogy miközben ő segíteni próbál, addig a páciens/kliens/vevő lehet verbálisan szembeköpte pár órával előtte, és fogja is, akármilyen jól végzi a munkáját.

2016. jan. 20. 18:20
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

"De a kérdésemben nem is a pénzen van a hangsúly, hanem azon, hogy akik ilyen hozzászólásokat írnak, ugyanazok mennek majd be akármelyik szakrendelésre. Nem hiszem, hogy bárki is szeretne abban a tudatban dolgozni, hogy miközben ő segíteni próbál, addig a páciens/kliens/vevő lehet verbálisan szembeköpte pár órával előtte, és fogja is, akármilyen jól végzi a munkáját."

Pár példa a jól végzett munkára, segítőkészségre és a pénz hangsúlytalanságára:

- Ügyeleten az orvos bele sem volt hajlandó pillantani a beteg szemébe, mert "ez nem szemészeti szakrendelés, menjen oda (másfél órás vonatút, átszállással) Egy szemcseppel meg lehetett volna oldani a problémát, ha hajlandó lett volna ránézni a betegre, nem a rendelőben kávézgatni, a beteget pedig az ajtón be sem engedni.

- Nem azon problémázni, hogy péntek délután miért ide hozza a vérző szájú gyereket (szintén ügyelet), amikor az ország másik felében laknak.

- Betegfelvételkor közöltetni a beteggel, hogy fogadjon orvost (megyei kórház, beutaló), ennyi és ennyi a tarifája.

- Körzeti orvos nem hajlandó kimenni a kórházból mentővel hazaszállított beteghez (ezer forint egy ilyen "sima" kiszállás), de a gyógyszerét, amit a zárójára írtak, sem írja fel, amíg nem látta a beteget (aki járóképtelen) Ja, biztos bepiszkolódott volna a 2 hónapos BMW-je.

- Szakrendelésen megmondani, hogy menjen a magánrendelésére (ahonnan ugyanebbe a szakrendelőbe küldi különböző vizsgálatokra)

- Nem megy ki az ellátási területén, a rendelőtől (mellette a lakása) 2 utcányira történt balesethez, mert még 5 perc van hátra a rendelés megkezdéséig.

- Készenléti időben letagadtatja magát, hogy ne kelljen kimennie a beteghez.

- Amíg a panaszaid mondod, facebookozik az okostelefonján.

Az sem zavarja, hogy te is látod, hogy mit csinál.


Szerinted az ilyenek nem érdemlik meg a verbális szembeköpést?

És mielőtt azzal jössz, hogy nem minden orvos ilyen: nem is minden beteg köpi szembe verbálisan sem. Igen, LEHET, hogy pont az a beteg olyan hozzászólást írt, de az orvos ezt nem tudhatja. De az is lehet, hogy az illető orvos a fizikális szembeköpést is megérdemelné, nemcsak a verbálisat, mégse úgy megy oda hozzá a beteg.

2016. jan. 20. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Nem akarom védeni, se kizárni, hogy minden igaz, amit írsz és ez egy emberileg semmi, rossz orvos. De mindennek két oldala van. Például elképzelhető, hogy azért küldte el inkább szemészeti szakrendelésre, mert nem olyan jellegű volt a probléma, hogy azzal azonnal, az ügyeleten kell kezdeni valamit, és ha "be sem engedte az ajtón", akkor azt se tudhatta, hogy most ott valaki félholtan fekszik, sokkal komolyabb problémával, vagy éppen mi történik odabent. Így nem borítékolható a kávézgatás. A "nem volt hajlandó rendelés előtt 5 perccel kimenni" meg azért problémás, mert 10 percen belül meg a váróteremben lázadoznak majd, hogy miért nincs ott. De még azt sem tudhatod, hogy azért küld-e el valakit magánrendelésre, mert állami támogatással (ugyanis megvan, hogy havonta egy-egy kezelésből mennyire van keret, függetlenül az eszközöktől) csak kb. akkorra kapna normális kezelés, mikor már romlott az állapota. Nem tudom, hogy valóban így van/volt-e, de ez is lehet egy verzió szerintem.

Másrészt a mulasztás mindig látványosabb, mint a jól végzett munka. Azt az ezer alkalmat soha nem mutogatják a tv-ben, mikor egy beteget meggyógyítanak, viszont egyszer kell csak hibázni, egy életre országosan leírják az embert. Az nem tűnik fel senkinek, mikor az ügyeleten több hetes tünetekkel érkező embert ellátnak, mert ezt veszik természetesnek, de ha egy valakit elküldenek, mert a probléma egyszerűen nem odavaló, akkor jönnek a kommentek, hogy nem végzi a munkáját. És nem tudhatod, hogy ki fog éppen hőzöngeni az ajtó előtt, miközben te csak betartod a szabályokat, amiket ő nem akar.

Kb. ez az egyoldalú gondolkodás, a túlterhelés elvárása az, ami miatt sokaknak nem éri meg itt maradni és tönkremenni testileg/lelkileg.

2016. jan. 20. 20:02
 6/9 anonim ***** válasza:

Nem egy orvosról van szó.

Nem feküdt senki bent se félholtan, se sehogy.

Hacsak nem a kávéscsészében amit a szájához emelgetett.

Légy nyugodt, borítékolható a kávézgatás, mivel saját szememmel láttam.

"A "nem volt hajlandó rendelés előtt 5 perccel kimenni" meg azért problémás, mert 10 percen belül meg a váróteremben lázadoznak majd, hogy miért nincs ott."

Nem lázadoznak. Részint sosem kezdett időben. Másrészt lehet, hogy csak nálunk bunkó falusiaknál elképzelhető, de a sürgős esetet elismerjük. Itt pedig különösen megértette volna mindenki, mivel a balesetet szenvedett kislányt is ismerte mindenki (tudod, falu)

"De még azt sem tudhatod, hogy azért küld-e el valakit magánrendelésre, mert állami támogatással (ugyanis megvan, hogy havonta egy-egy kezelésből mennyire van keret, függetlenül az eszközöktől) csak kb. akkorra kapna normális kezelés, mikor már romlott az állapota. Nem tudom, hogy valóban így van/volt-e, de ez is lehet egy verzió szerintem."

Szerinted. A magánrendelésen sem ad kezelést, csak vizsgál és gyógyszert ír fel. Ahogy a szakrendelőben is. Csak a pénz megy máshová.

Te nagyon egyoldalúan látod a dolgokat:

Az orvos áldozatos, önfeláldozó munkát végeznek; a betegek hálátlanok, csak elégedetlenkedni tudnak.

Kívánom neked, hogy belefuss pár ilyen orvosba, mint akiket leírtam (mind olyan eset, aminek tanúja voltam, vagy mint beteg, vagy mint kísérő, és messze nem az összes, amit tapasztaltam)

Részemről befejeztem ennek a kérdésnek a követését, írhatsz akármit, csak szerecsenmosdatás, de engem nem érdekel, miket firkálsz ezután.

2016. jan. 20. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem igazad van Kérdező. Iszonyatosan alul vannak fizetve az orvosok és túl vannak terhelve.
2016. jan. 20. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

#6

Ha SEMMI plusz információt nem adsz, semmit nem írsz le pontosan, ahogy történt, akkor így is lehet értelmezni a dolgokat, már ne is haragudj. Másrészt szerintem nem látom egyoldalúan a dolgokat, már elismertem, hogy lehetséges, hogy tényleg egy semmirekellő orvos, akivel ezek a tapasztalataid voltak (lásd. az előző hozzászólásom legelső mondata!). Azt se írtam, hogy a beteg csak elégedetlenkedni tudnak, de mostanában ez egy elég általános reakció, nem csak a rendelőkben.

(És nem zavar, ha nem olvasod el, attól még leírom a véleményemet.)

2016. jan. 20. 22:04
 9/9 anonim ***** válasza:
51%

Szerintem mindkettőtöknek igaza van. Mivel egyre inkább csak az ilyen semmirekellő orvosok fognak sajnos itthon maradni. ;(

Vagyis arányuk egyre növekszik mert őket nyugaton nem fogadják szívesen, de itthon bárki dolgozhat, hiszen hiány van orvosbol.

2016. jan. 20. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!