Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Belevágnál külföldi munkába így?

Belevágnál külföldi munkába így?

Figyelt kérdés

25 éves vagyok.

Kicsit németül beszélek, angolom nagyon alap.

Érettségim van, szakmám nincs.

Adminként dolgozom havi 120 ért nettóba.

Gondolkoztam konyhai kisegítő melón, vagy mekibe konyhásnak ilyesmi.

Barátnőmmel vagyok albiban most. Ő nem akar kijönni, én nem erőszakolom ezt rá. Nem is várnám el hogy várjon rám. Szóval valószínű szakítás lenne a vége.

Az a dilemmám, hogy itthon nem tudok félretenni, maximum havi 10 et...

Nem élünk abszolút nagylábon.

Én viszont jobb autóra vágyom, saját lakásra stb ilyenekre. Hogy valami alapom legyen pl 30 évesen.

De itthon erre semmi esélyt nem látok.

Tegyük hozzá, hogy irodában ülök itthon napi 8 órát. Kint valszeg 12 órás műszakok várnak rám végig talpalva, és tuti valami nagyon gáz lakótárssal.

Hónapok óta ezen kattogok.

Normál véleménye valakinek?



2016. jan. 21. 11:39
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
51%

Mi lenne a celod, mi a jovokeped? Kimesz par evre, aztan hazajosz?


vagy kint kepzeled el az eleted?

2016. jan. 21. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
57%
Lépj bátran! Jó 5let!
2016. jan. 21. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 A kérdező kommentje:

igazából egyenlőre a pénzgyűjtés lenne a cél.


nem zárkóznék el a kinti lettől sem...


csakhát igen..a kapcsolatom ami itthon tart.

2016. jan. 21. 12:27
 4/34 anonim ***** válasza:
96%

Na, akkor hogy tisztan lass: kulfoldon mekis konyhaskent ugyanugy nyomorogni fogsz mint most Magyarorszagon. A kulonbseg annyi lesz hogy esetleg (ha osszehuzod a nadragszijat) akkor meg tudsz sporolni nehany ev alatt annyi penzt, amivel Magyarorszagon mar tudsz kezdeni valamit.


Nemetorszagban minimalbereskent SOHA nem lesz sajat hazad/lakasod, es valoszinuleg autod sem, vagy ha igen akkor valami olcso regi.


A masik meg hogy csak ahhoz hogy ki tudj menni, kell nehany ezer euro, mert anelkul egy alberletet sem tudsz kivenni.


Minimalber jelenleg 8,50 orankent, az havi szinten kabe 1080 euro netto. Hogy a lakhatas mennyibe kerul az erosen fugg attol hova akarsz menni, de a nagyobb varosok, kulonosen azok ahol munka is van baromi dragak, havi 4-500 alatt nem uszod meg es akkor csak egy szobat bereltel. Kaja, energia, szolgaltatasok sokkal dragabbak, ugyhogy abbol az ~1000 eurobol talan ha havi 200at felre tudsz tenni, de lehet annyit sem.


Innentol kezdve matek az egesz.

2016. jan. 21. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 A kérdező kommentje:

hmm. köszi az írást.

havi 200 ezer? itthon 1 év alatt se tudok annyit félretenni!


nincsenek nagy igényeim. 1,5 milláért akarok kocsit venni 10 éves audit. szal nem új dolgokba gondolkozom, és nyilván nem konyhafiúként szeretnék 30 évig dolgozni.


Ismerősöm angliába van kinn, havi 750 ezret keres. albi stb mindent levonva simán 200at félretesz ő is havonta legalább! plusz megtetszik neki egy telo, vagy cipő vagy faja ruha nemkell gondolkozni h megveszi-e.


csak én nem tudok annyira angolul. német valahogy közelebb áll hozzám, meg osztrák is.

2016. jan. 21. 13:03
 6/34 anonim ***** válasza:
73%
Egyvalami fontos, amit senki sem említ, inkább csak elbizonytalanítják azokat akik külföldre mennének, gondolom irígységből vagy ilyesmi.. Szóval otthon: dolgozol, spórolsz, elfogy a fizu. Kint: dolgozol, spórolsz, tudsz félretenni. De csak ha spórolsz és nem vered el a pénzt. Ennyi a titok. Bezz 4 hónapot voltam németben és hazahoztam majd 1 millát. Nem kell örökre kint maradni.
2016. jan. 21. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
83%

Nem 200.000, hanem 200 Eur! Az 60.000, évente 720.000. Abból nem lesz egyhamar házad, autód.

Hol laksz most?Egyedül? Az eddigi 7 év alatt nem tudtál semmit félretenni?

Pár éve 140 nettót kerestem, feleségem otthon 2 gyerekkel 60 gyed + 26 csládi. Mellette 40 lakástörlesztés, 40 autótörlesztés. Simán megéltünk, minden évben kicsit fejlődtünk is.

Ha 18-20 évesen valaki elherdálja az első éveit, utána már szinte lehetetlen behozni.

Most 35 vagyok, van 2 szép gyerekünk, egy kifizetett házunk(nem új), 2 autó(használt), motor(használt), jut mindig mindenre, ami kell. DE!!! Ezért meg is szenvedtünk. Nem volt nyaralás "horvátba", stb, meg volt, amikor napi 8 óra iroda után este fornettit árultam, hétvégente meg pincérkedtem. Voltak terveim, emiért mindent megtettem.

Az a tapasztalatom, hogy aki itthon 25-30 éves korára nem tud semmit felmutatni, az hiába megy ki külföldre, nem jut előbbre.

2016. jan. 21. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 A kérdező kommentje:

utsó: nem hiszek neked.

a többől könnyebb félretenni ezt ne mond már.

és nem tudom behozni? 10 évem van még 35 éves koromig....

van igazság abban amit mondasz, de azért nem nevezném bénának azt aki 25 évesen még nemigazán tett félre nagyobb összeget szülői támogatás nélkül.

2016. jan. 21. 13:27
 9/34 anonim ***** válasza:
100%

7-es vagyok.

Nem mondtam, hogy béna!!!

DE! Aki 7 év alatt semmit sem tud felmutatni, az a következő 7 évben mitől változna meg?

Aki eddig felélte a pénzét, az ezután ha többet keres, többet fog költeni. Sok ismerősöm van/volt kinn, hidd el!

2016. jan. 21. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 A kérdező kommentje:

igen ebben is valami hogy ha jobbanmegy többet költ az ember.

de az egyre jobban formálódik bennem, hogy ha itt maradok ebből még annyi sme lesz mintha kimegyek mosogatni 1000 eurórért....

2016. jan. 21. 13:57
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!