Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Pedagógus mesterdiplomám van....

Pedagógus mesterdiplomám van. Két féléves képzésben szerezhetek egy újabb szakon tanári mesterdiplomát, így tulajdonképpen három szakos lennék, két mesterdiplomával. Képzettségi pótlékot kaphatok? Megéri elvégezni?

Figyelt kérdés

Szeretném elvégezni, mert milyen jól hangzik, két MA... de nem tudom, elég sokba kerül ahhoz, hogy ne kapjak érte plusz pénzt. Vagy a kötelező óraszámomat tudnák úgy emelni, mintha mondjuk másodállásban lennék? Tehát mondjuk nem 32, hanem 48 órát lennék benn az iskolában, másfélszeres fizuért.

(Még nem kezdtem el dolgozni, nem tudom, hogy megy ez.)


2016. jan. 22. 20:43
 1/9 anonim ***** válasza:
0%

Nem fogsz érte plusz pénzt kapni. Pedagógus 1. leszel, nézd meg mennyi lesz a fizetésed:


[link]


És cafetériát se fogsz kapni. Se nyelvvizsgapótlékot. Egyébként hogy lehet ilyen hülye kérdést feltenni? Kb 30 órát kell majd tartanod egy héten, amíg pályakezdő vagy ennél kevesebbet, de a te munkád nem annyiból áll, hogy bemész az órára és megtartod, hanem neked készülnöd is kell az órákra, meg dolgozatokat javítani. Persze tudom erre sok tanár szarik rá, gondolom te is ebbe a típusba tartozol, de ez elméletileg így működne.

2016. jan. 23. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Végeztem, tanítottam már, tudom, hogy készülni kell rá, írtam a kérdésben is, hogy másfél állásom, ha lenne, akkor 48 órát lennék benn hetente stb. az egyik mostani szakomon kevés az óraszám, akár bele is férne. Nem tudom, hogy jogilag lehet-e ilyet.

De mivel még nem dolgoztam, nem tudom, pontosan hogy is megy ez. Tudom, hogy van olyan munkakör, ahol jár képzettségi pótlék, nyelvvizsga pótlék, gondoltam meg merészelem kérdezni, hogy pedagógus kap-e. Egyébként nem ped1 leszek, hanem gyakornok 2/4 évig.

Béren kívüli juttatás adható, úgy tudom.


Remélem, nem vagy tanár. Ha mégis, elgondolkodnék a helyedben, hogy ilyen kioktató hangnemben beszélek-e a tanulóimmal is.

2016. jan. 23. 12:54
 3/9 A kérdező kommentje:
Semmit nem tudsz rólam, és kijelented, hogy szarok a kötelezettségeimre, nem tudom, ezt honnan vetted.
2016. jan. 23. 12:55
 4/9 anonim ***** válasza:

Fizikailag nem kivitelezhető. Egy középsulis diáknak heti 35 órája van. Ha te 39et akarsz tartani (26+ fél állás), 39:5=7,8 azaz sok napon 8ik órád is lenne. Lyukas óra nélkül, mindig. Az tart 3ig (kb. csengetéstől függ). Reggel 8tól délután 3ig, folyamatosan magyarázni, fegyelmezni, egyszerűen lehetetlen. És akkor 3 után doga összeállítás, javítás, készülés a köv napi kb 8 órádra. Ez legalább még 3-4 óra, és akkor nem csináltál prezit, esetleg kísérlet kipróbálása. Este 7 lesz legalább mire végzel. De ekkor nem ettél, nem tartottál szünetet, nem utaztál.

Ezt egy lelkiismeretes tanár nem tudja vállalni, mert a mennyiség erősen a minőség romlásához vezet. Vannak napok, amikor ügyeletes vagy a folyosón, wczni sincs időd, mert figyelni kell a gyerkőcöket ( rosszabb esetben udavron vagy ügyi), 8-3ig nem biztos, hogy tudsz enni, nincs lyukasóra pl.

Arról nem is beszélve, hogy gyakornokként max 20 órád lehet. Hidd el, bőven elég lesz, ha JÓ tanár akarsz lenni. Plussz ott ugye hospitálás, portfolió, stb.

Egy tanár

2016. jan. 24. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen kedves utolsó válaszoló! :) További jó munkát neked!

Azért gondolkodtam rajta egyébként, mert az egyik szakom az csak amolyan... fél-szak, kis óraszámú (társadalomismeret). Vagy egy BA-s minorom, abból két félév alatt lehet egy mesterdiplomám, de állítólag már csak a következő tanévben létezik ez a képzési forma. Gyorsan kell döntenem, hiszen február közepéig jelentkezni kell.

Persze, a tudás és a plusz diploma mindig jól jön, csak azért... nem szívesen költenék rá 600 000 forintot, ha semmi értelme.

Tanácsodat szívesen veszem!

Üdv

2016. jan. 24. 16:02
 6/9 anonim ***** válasza:

Ha anyagilag annyira nem megterhelő, akkor sztem csináld meg. Plusz bevételed nem lesz (pótlék), de egyszerre taníthatod a 3 szakot ( max 26 órában), ès nem lesz olyan egyhangú :)

Nekem az egyik szakom fizika, heti 2 óra ( 11ben heti 1), volt olyan tanév, amikor 3 db kilencedikes osztályban tanítottam, marha uncsi volt ugyanazokat mondani ( persze felsőbb évfolyamokon is volt dupla osztályom), és csak heti 14 órám volt meg, de ugye ismétlődésekkel.

Ha már gyakorlottabb leszel ( ped 1, addigra már igazán belejössz), akkor ha szerencséd is van, találhatsz esti suliban óraadó állást, ami csak kb heti 2 nap, délután/kora este. Ez egy kis plusz bevétel lehet, nincs minden nap, és ugye nem kötelező. Ha lenne rá lehetőségem, én megcsinálnám a plussz szakot.

Az előző tanárnő voltam.

U.i.: sok sikert, szép pályát választottál. De tényleg csak szívvel-lélekkel szabad csinálni, másképp nem éri meg ( mindent összeadva).

2016. jan. 24. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Kedves Tanárnő!


Nagyon szépen köszönöm a választ! :) Tényleg, óraadói munkaviszonyon nem is gondolkodtam. Pedig a volt szakvezetőm is hasonlót csinál.


További jó munkát és kitartást!


Üdv: leendő tanár :D

2016. jan. 26. 21:26
 8/9 anonim ***** válasza:
Végül elvégezted az új szakot? :)
2020. dec. 10. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Nem végeztem el, nem is bánom.

Milyen régi már ez a kérdésem! Milyen kis naiv voltam!

27+3 órám van egy héten :D hagyjuk, hogy mennyi időt töltök az iskolában... kitartást mindenkinek az új tanévre, aki még a pályán van!

2021. szept. 16. 22:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!