Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Webdesignerként van esélyem...

Webdesignerként van esélyem pénzt keresni?

Figyelt kérdés
A párom webfejlesztő, jelenleg külföldön dolgozik, de vannak saját projektjei is, amikbe én is besegítek közben. Eljátszottam a gondolattal, hogy webdesignernek kellene tanulnom, és így meggyorsíthatnám és megkönnyíthetném a párom munkáját, de egyébként is vállalhatnék saját munkákat interneten keresztül (pl. freelancer.com), esetleg én is elhelyezkedhetnék külföldön idővel (németül, angolul és spanyolul tudok). Egyébként közgazdász végzettségem van, de mindig valami otthonról végezhető, kötetlenebb munka érdekelt, szerintetek lenne esélyem designerként? Otthon képezném magam tanfolyamok anyagaiból, videókból, bár a rajz nem az erősségem, de ízlésem állítólag jó van.

2016. jan. 24. 20:52
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

A webdesign pont olyan szakma, ahol leginkább azt nézik, hogy mit tudsz, nem azt, hogy mit végeztél. Rengeteg autodidakta designer van, akik ennek ellenére igen minőségi munkát adnak ki a kezükből.


A rajz az relatív, itt 99%-ban nem szabad kézzel kell rajzolni, hanem PS-el, és manapság egy jó designernél nem árt, ha a CSS-ben is otthon van.

2016. jan. 24. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
A kódolás része nem lenne gond, egyrészt vannak alapjaim, másrészt a párom is tud ebben segíteni. Inkább azt nem tudom, mennyire van hozzá tehetségem, mivel az eddigi weboldalainkat is közösen dobtuk össze (mármint a kinézetét), egyedül még nem nagyon terveztem webdesignt, akárhányszor megpróbáltam, legtöbbször igen nyögvenyelősen ment.
2016. jan. 24. 23:03
 3/9 anonim ***** válasza:
51%
hát ha jó vagy, akkor van esélyed, mert pofátlanság, hogy mennyi pénzt elkérnek a webdesignerek
2016. jan. 25. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Igen, sokat elkérnek egy-egy munkáért, viszont nem igazán látom, hogy ebbe fektetnének vállalkozások, legtöbben általában ha pl logót akarnak, felmennek egy ingyenes logókészítő oldalra és összedobnak valami gagyibb verziót, nem fizetnek érte több tízezer forintot. A webdesignt meg alap szinten a párom is össze tudja dobni, csak így sok idő. Ha erre képezném magam, akkor gyorsabban menne és jobb lenne az eredmény...
2016. jan. 25. 09:40
 5/9 anonim ***** válasza:

Ezzel leírtad a teljes webes szektor jelenlegi működését.


A megrendelők kb 95%-a inkább vesz 5$-ért egy kész sablont, vagy kifizet 20ezret egy egyetemistának ahelyett, hogy bármi minőséget fizessen meg, megy a gagyizás ezerrel, rengetegen vallják magukat web fejlesztőnek/designernek, mert 2 sor PHPt vagy egy sablon módosítást meg tudnak csinálni, és persze alá ígérnek mindenkinek aki ezt komolyan gondolja.


A másik 5% pedig a komoly megrendelő, aki hajlandó mélyen a zsebébe nyúlni, ők viszont általában ügynökségekkel szerzőnek, akiknek megvan a bejáratott beszállítói köre, így nehéz bekerülni.


Természetesen ha van jó üzleti ötleted, hogy hogyan lehet mégis ezen a piacon talpon maradni, hogyan kell kiemelkedni akkor működhet, de a saját tapasztalatom, hogy 10 vállalkozásból 1 találja csak meg jelenleg ezen a területen a számításait.


Ezzel mondom, nem eltántorítani akarlak, attól, hogy sokaknak nem jött össze te még simán találhatsz egy jó szegmenst.

2016. jan. 25. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Eléggé elbizonytalanodtam, mivel úgy látom, állás nem nagyon van meghirdetve a különböző oldalakon, viszont álláskereső annál több van. Ez az oldal csak ilyenekkel van tele: [link]


A jelek szerint van, aki még több éves tapasztalattal sem talál designer, grafikus állást.

2016. febr. 28. 19:50
 7/9 anonim ***** válasza:

Tanulj a webdesign mellé egy kis HTML,CSS,JS-t és tuti befutó leszel!


Üdv, egy szakmabeli.

2016. febr. 28. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
A html-t, css-t, js-t amúgy is hozzá kellene tanulnom, bár maszek munkákban a párom írná a kódot, én csak a designt adnám hozzá. A kérdés, hogy pl távmunkát lehet-e vállalni, van-e lehetőség rá, vagy telített a szakma... sajnos a legutóbb bemásolt oldalon talált hirdetések ez utóbbit mutatják.
2016. febr. 28. 23:40
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem van esély. Fejleszd magad folyamatosan, ha egyedül nem megy, akkor jó ötlet a tanfolyam is, de amellett is szánj rá egy kis plusz időt (otthon, este). Elmehetsz mellette gyakornoknak is, utána már sokkal könnyebb lenne elhelyezkedni. Ill, ha vannak saját projektjeid, az is pluszpont, mert látják, hogy foglalkozol vele, és érdekel.

Egyébként az én párom is hasonló területen dolgozik, és ő is úgy kezdte, hogy besegített valakinek 1-2 projektjébe, elment gyakornoknak, ahova később felvették, és már a saját projektjeit is csinálja munka mellett.

2016. febr. 29. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!