Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ti mennyit mondanátok? (Bővebb...

Ti mennyit mondanátok? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés
Nemrég végeztem kommunikáció és média mesterszakon az ELTE-n, van két nyelvvizsgám, szakmai tapasztalatom (újságírás, marketing komm., műsorvezetés), tanultam külföldön. Rendre megkapom a kérdést, h mennyi a fizetési igényem, de őszintén szólva fogalmam sincs, azt tudom, h mennyit érek, és mennyiből jövök ki egy hónapban. Eddig 100-120.000 nettót ajánlottak, én keveslem. Szerintetek reális? Természetesen 8 órás munkákról van szó.

2016. jan. 26. 20:27
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
43%
WC papír diplomával szerintem pont elég. Milyen hozzáadott értéked lenne egy normális cégnél, most őszintén?
2016. jan. 26. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Előző: elmondanád hogy te mivel foglalkozol?
2016. jan. 26. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
76%
Budapesten mondanak ennyit? Vidéken reális.
2016. jan. 26. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
De mégis milyen munkakör? Kiscég vagy multi, vidék vagy Bp? Nem mindegy miért ajánlanak ennyit...
2016. jan. 27. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
84%
Én felszolgálóként vidéken (Nyugat MO) kerestem mikor még otthon dolgoztam 5 éve 220-250 nettót. Ha ebből indulok ki akkor az a 100-120 elég elkeserítő ennyi energiaráfordítás után.
2016. jan. 27. 03:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Budapest, de nem multi. Amugy meg teljesen mind1, hogy milyen diplomat szerez az ember, ha nincs onbecsulese, mindegyik WC-papir diplomanak minosul, ahogy itt az egyik "kedves" hozzaszolo irta.


En inkabb azt gondolom, h kihasznaljak a palyakezdok tudatlansagat, es a leheto legkevesebb fizetesert veszik fel oket.


Milyen pluszt tudnek nyujtani? Szerencsere vannak egyetemek, ahol hasznos tudast kap az ember, es itt nem kell feltetlenul a tananyagra gondolni.

2016. jan. 27. 08:01
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Mármint milyen munkakörökben kapod a 100-120 nettós ajánlatokat? Ha szakmádba vág, akkor tényleg nem túl erős. Ha meg nem szakmádba vág, akkor az azt jelenti, hogy ugyanolyan munkát látnál el, amit egy érettségivel is el lehet. Elvégre hogyan vennéd hasznát a Shannon - Weaver-modellnek például egy adminisztrációs munkakörben?


Amúgy ha 5 éve tanulod ezt, már rég meg kellett volna ragadnod egy kisebb rádiónál/tévénél/újságnál. Pont arra jó az egyetem, és különösen a szakmai gyakorlat, hogy kiépíts olyan kapcsolatokat, amelyeket csak úgy az utcáról nehéz lenne. Tehát szokj hozzá a nettó 100-120-hoz, vagy keress a szakmádban állást, ha meg egyik se megy, akkor átképzés.

2016. jan. 27. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Nem kimondottan a szakmán belül, inkább marketing, ahova jó szövegírói képesség kell. Amúgy próbálkoztam az előző helyeken, ahol gyakornok voltam, egyik helyre vissza is hívtak, de kb. kevesebb órabéréért, mint amennyiért diákként kaptam. A másik két helyen pedig nem volt kapacitás plusz egy emberre. Nem könnyű elhelyezkedni...
2016. jan. 27. 13:03
 9/13 anonim ***** válasza:

IT PM&BA vagyok, kicsit jobban keresek, mint 1-200 ezer Ft.


Első voltam.

2016. jan. 27. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Soha nem értettem azokat, akik itt élik ki frusztrációjukat.


Azoknak pedig, akik belül nem dühöngenek, köszönöm a válaszokat. Most már kicsit jobban képben vagyok.

2016. jan. 28. 09:58
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!