Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Üzemvezető vagy tervezőmérnöki...

Üzemvezető vagy tervezőmérnöki állást válasszam?

Figyelt kérdés
Szeretném a segítségeteket kérni pro és kontra a két állással kapcsolatban, pénz tekintetében kicsit az üzemvezető többet fizetne, ez olyan nettó 20-30. Jelenleg tervezőmérnök vagyok és egy másik cég keresett meg üzemvezetői állással, a cég kisebb mint ahol vagyok, kb fele akkora. Melyik állás válna nagyobb hasznomra a jövőben, melyikkel tudnék nagyobb karriert befutni, jobb körülményeket teremteni magamnak és családomnak hosszú távon. Egyébként gépész végzettségem van.

2016. jan. 29. 14:18
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Üzemvezetői álláshoz nem elég a szakmai tudás, hanem kell vezetői kvalitás is. Üzemvezetőként nem csak a saját, hanem mások munkájáért is felelős vagy.

Te tudod, milyen képességeid/ készségeid vannak. Ha csak 5-10 embert kell irányítani, felügyelni, már az is nagy feladat.

Én jobban szerettem járőrködni, mint amikor 70-80 fős alosztályt kellett vezetnem.

2016. jan. 29. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Én mindenképpen a tervezőmérnökit választanám.
2016. jan. 29. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Valószínűleg az üzemvezetői pozícióból könnyebb lenne felfele lépkedni a ranglétrán, viszont ezek a feljebb lévő lépcsőfokok már nem az eredeti szakmáddal lennének kapcsolatosak. Ezek már sokkal inkább vezetői, szervezői és kicsit pénzügyi feladatok lennének.


Ha szereted amit most csinálsz és nem jelent nagy differenciált az a nettó 20-30 ezer, akkor maradj szerintem ott ahol vagy, hacsak nem jönne be az, amit fentebb írtam.

2016. jan. 31. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Voltam fejlesztő mérnök és üzemvezető is.

Egy méret fölött már az üzemvezető se a szakmáról szól.


Kíváncsi lennék így sok-sok év után, hogy a kérdező hogy döntött és hogyan alakult az élete.

2022. jún. 7. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!