Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha egy fiatal srác, egy kezdő...

Ha egy fiatal srác, egy kezdő cégtől behívott interjúra amire válaszolnom kell akkor tegeződhetek?

Figyelt kérdés
Nagyon személyes emailt írt amire válaszolnom kell de nem mondta hogy tegeződjünk viszont mondta hogy a cége fiatalos és nem olyan mint egy nagy multi hanem sokkal lazább.
2016. febr. 1. 18:51
 1/5 anonim ***** válasza:
82%
Elöször semmiképpen ne tegezd, mert nem illik, ha tényleg annyira laza, akkor az elsö pár mondatod után szól, hogy tegezd,
2016. febr. 1. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
82%
Attól még ne tegezd le, elvileg pontenciális munkaadó. Sőt gyakorlatilag is, majd ha jónak érzi, fejajánlja a tegeződést.
2016. febr. 1. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szerintem se tegezd le, valószínűleg fogja mondani.


Viszont velem előfordult már olyan is, hogy nem ajánlotta fel a tegezést, de élőben is annyira laza és közvetlen volt a stílusa, hogy magamtól kezdtem el tegezni (én 25 vagyok, ő 35). Meg amúgy is láttam hogy mindenki tegez mindenkit. Nem tette szóvá.

2016. febr. 1. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Én a munkahelyemen 50+os embereket is tegezek, mindenki tegez mindenkit, pedig nem az a túl fiatalos laza kis cég.


Eleinte persze nem tegeztem senkit. Vagy kérték, hogy tegeződjünk, vagy láttam, hogy más is tegezi, és akkor én is tegeztem. Senki nem tette szóvá az elmúlt 2 évben.


Amúgy én ökölszabályként azt tartom, hogy mivel felnőtt ember vagyok, így ha egy másik felnőtt letegez, azt én is tegezem - akármekkora is a korkülönbség. De elsőként soha nem tegezek nálam idősebbeket persze, pláne munkaadót.


Amúgy 24 éves vagyok.

2016. febr. 2. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
4-es nagyon jól beszél. Nekem volt már 80 éves munkaadóm is, aki nyugdíj mellett csinálta a dolgot, mert élvezte, meg mert gondolom kellett neki a pénz. Na őt eszembe nem jutott volna tegezni, ha az n+1. munkanapon(nem az elsőn!) magától(!) fel nem ajánlja, hogy fiam, tegezz. S akkor abban maradtunk, hogy szia, szevasz Feri bácsi, Feri bátyám. Ezzel tisztelet megadva(nem Ferike, nem Fecó, nem Ferkó és társai, Feri bácsi és slussz-passz, kész, vége),de mégis közvetlenebb a viszony, mint egy jeges, 10 lépés távolságnyi jónapot. De amíg magától nem mondja, addig nekem eszembe nem jutna tegezni a helyedben - pláne nem ennyiből, amit leírtál.
2016. febr. 10. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!