Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Diákmunkán mindig én mondom...

Diákmunkán mindig én mondom meg, hogy mikor érek rá, mikor megyek dolgozni?

Figyelt kérdés

Dolgoztam egyszer gyorskajáldában és ott elmondtam, hogy következő héten melyik napokon érek rá, erre beírtak ezekre több héten keresztül és napi több órára is, úgy értem 8ra, de én csak 6ot akartam volna menni. Aki írta a beosztást, nézett is egy nagyot, hogy mi az, hogy csak heti 3 napot tudok bent lenni... Nem is dolgoztam ott sokáig, bár nem csak emiatt.

Most viszont szeretnék valahol rendesen dolgozni suli mellett (már egyetemista vagyok), és nyáron is, aztán akár következő évben is. Néztem egyet (nem jelentkeztem még), írták, hogy hosszútávú munka, tréningek is vannak, stb. Na igen, ez nekem tök jó, viszont én nyáron szeretnék kétszer is elutazni egy hétre. Tudom, hogy rendes munkánál nehéz kivenni szabadságot, ha egyáltalán engedik, de diákmunkánál elvileg akkor mész, amikor akarsz. ELVILEG.


Szóval a kérdésem az, hogy hosszútávú munka esetén, ahol számíthatnak rám, én dönthetek-e arról, hogy most pár napig nem jövök anélkül, hogy kirúgjanak?


Köszi!


2016. febr. 2. 10:42
 1/1 anonim ***** válasza:

Általában egyetlen dologról dönthetsz: akarsz-e ott dolgozni.


A munkavállaló a szabadsága feléről dönthet, mikor veheti ki, de mivel alkalmi munkavállaló leszel, fizetett szabadság nem illet meg, így a munkaadótól függ, mennyire lesz rugalmas. Számítani arra lehet, hogy egyáltalán nem, nagyon jó esetben kellemes meglepetés fog érni.

2016. febr. 2. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!