Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Jogosan von le a munkáltató a...

Jogosan von le a munkáltató a fizetésemből?

Figyelt kérdés
Tavaly nyár óta dolgoztam egy ügyvédi irodában. Január közepén kaptunk egy levelet a bíróságtól, hogy 5 nap alatt be kell nyújtani egy illetéket ( 19.300 Ft ). Ez volt egy csütörtöki napon ( 01.14.),ettől számítva 5 nap az 19-e lett volna, azaz kedd, és egy hétvége is pont beleesett. Az ügyfél 19-én este jött be a pénzzel, mivel külföldön dolgozik, amit én aznap már nem tudtam feladni postán, mert nem volt rá időm, így csak másnap adtam fel a levelet, ami így elkésett, a fellebbezést elutasították. Erre a főnököm annyit mondott, hogy ez miatt nekem felmond, és elküld a munkahelyről, hozzátette, hogy alkalmatlan vagyok a munkára, ezután én haza is mentem aznap. Másnap reggel bementem a fizetésemért. Először teljesen normálisan viselkedett, azt hitte, hogy mégis maradok majd. Miután mondtam, hogy nem szeretnék ott dolgozni, hangnemet váltott, a fizetésemet nem adta oda, mondván majd akkor, ha tudja pontosan, hogy én mennyi kárt okoztam neki ezzel, hogy elkésett a levél, és majd utána elszámoltatja velem. Nem tudom, ez mennyire jogos, tudok róla, hogy van egy ügyvédi biztosítása, ami ilyen esetekben fizet. Nem érzem magam teljes mértékben hibásnak, mivel ha akartam, se tudtam volna feladni a levelet időben, pénz hiányában, és ezt mondtam is neki, de nem foglalkozott vele. Még mindig nem kaptam meg a fizetésem... Ha sokat fog levonni, kérdőre vonhatom, hogy mi alapján? Vagy esetleg Munkaügyi Bíróság? Köszönöm a válaszokat !

2016. febr. 8. 09:26
 1/6 anonim ***** válasza:
92%

Jogos. Hiszen kárt okoztál. Ha benne is van a szerződésedben a felelősség kérdése, akkor meg pláne jogos.

Én nem értek egyet veled. Ha ügyvédi irodában dolgozol, akkor tudnod kéne, hogy ez milyen fontos volt.

Tájékoztatod a főnököt, hogy az ügyfél nem elérhető. Rágod az ügyfél fülét, hogy utalja át az összeget, vagy küldje be valakivel, nem kell megvárni, amíg hazaér. Vagy rágod a főnök fülét, hogy előlegezze meg az illeték összegét és majd ő elkéri az ügyféltől.

Ha meg ott volt 19-én a pénz, akkor az nem kifogás, hogy nem volt időd arra, hogy befizesd. Vannak este is nyitvatartó posták.

Szerintem felelőtlen voltál. Nem törődtél igazán azzal, hogy mi lesz.

Ha tudtad, hogy gond van és nem fogod tudni megoldani, akkor át kellett volna adnod másnak. De gondolom, a főnököd abban a hitben volt, hogy minden rendben, mert te elintézted.

2016. febr. 8. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Részben persze én is hibásnak érzem magam, tehát ha kell, az újbóli illeték összegét állom, de mondjuk jogtalannak fogom érezni, ha kb. a fele fizetésem levonásra kerül ez miatt. Természetesen megoldható lett volna, de mivel egyedül dolgoztam, sok volt a munka, sajnos nem tudok mindent ennyire fejben tartani. Egyenlőre még várom, hogy mi lesz.
2016. febr. 8. 09:40
 3/6 anonim ***** válasza:
84%

Értem én, hogy sok volt a munka, de vannak olyan prioritások, amikor kvázi mindent le kell dobni és azzal az egy dologgal foglalkozni. Pl. mint ez is. Mert ennek volt határideje.

Nem tudom, ezzel milyen kár éri az irodát vagy az ügyfelet.

Nyilván az ügyfelet is lehet hibáztatni, hogy miért nem volt neki fontos annyira az ügy, hogy ne az utolsó pillanatra hagyja a befizetést.

A főnöködnek gondolom, még több a dolga mint neked, és ő meg úgy gondolta, hogy ezt te tartod fejben.

Jó tanács a jövőre: minden feladatot fel kell írni egy lapra, vagy be a naptárba! Amit elvégeztél, kipipálod. Így nem maradhat ki semmi sem.

2016. febr. 8. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Ha jól tudom, meg lehetne fellebbezni a bíróság döntését, hivatkozva arra, hogy az ügyfél külföldi tartózkodása miatt késett, vagy igénybe lehetne venni az ügyvédi biztosítást, de ilyenről nem esett szó. Remélem elfogadható módon fogja elszámolni ezt az egészet. Köszönöm a válaszokat!
2016. febr. 8. 10:11
 5/6 anonim válasza:
Nem. Levonni csak jogerős határozat alapján lehet. A kárt pedig igazolni is kell(ene).
2016. febr. 9. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Megoldódott, idézőjelben... Kb. 180 ezer forintot akart kifizettetni velem, mondván, hogy van kártérítési felelősségem, és az négyhavi fizetést jelent szándékos károkozás esetén. Persze az nem volt szándékos, mert nem direkt nem lett időben elküldve az a levél... De megoldotta úgy, hogy nem adta oda az előző havi fizetésem, szerinte így én is jobban jártam, mert ha akarta volna, behajtással is kifizetetthetné velem. Aláírtam a felmondásom, és ennyi.
2016. febr. 16. 13:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!