Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Megéri manapság jelentkezni...

Megéri manapság jelentkezni mezőgazdasági mérnökire?

Figyelt kérdés
Amolyan divat szak lett, sokan jelentkeznek erre, többek között én is megjelöltem, mert érdekel, de nem tudom mennyire könnyű elhelyezkedni vele. Kerestem állásokat, nem olyan sokat találtam, de sokak szerint több állás van a meghirdetettnél.

2016. febr. 9. 17:44
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
56%
Ha nincs saját vállalkozás vagy esetleg ahová protekcióval be tudnak nyomni, akkor inkább kerüld el!
2016. febr. 9. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Ezt a saját vállalkozás szöveget nem értem, sokan ezzel jönnek. Akinek van saját vállalkozása annak miért kéne ilyen szakot végezni, ha enélkül is csinálhatja. Amúgy ez nem a szántóföldi mezőgazdasági munkás, nem értem miért sorolja ide mindenki. A mezőgazdasági mérnöki az a szállitmányozással, élelmiszeriparral termelés szervezéssel gazdasággal foglalkozó szak. Ezek diplomás irányitók. A kérdésem annyi volt, hogy ilyen munkakörben mennyire keresnek napjainkban munkaerőt.
2016. febr. 9. 18:15
 3/13 anonim ***** válasza:
28%

Megéri szerintem, de ez tényleg így van, hogy ha nincs otthon gazdaság, akkor nagyon nehéz elhelyezkedni. Mindenhova 2-5-10 év tapasztalatot kérnek.


Állattenyésztőknél láttam azt, hogy telepvezetőnek elég jól keresik őket, tapasztalat nélkül is.

2016. febr. 9. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
11%

Egy mondatot írtam, te pedig mindent lekövetkeztettél belőle, holott én meg sem említettem, nem tudhatod én mit tudok erről a szakról. Egyébként pedig az első válaszomban válaszoltam is a kérdésedre.

De ha ennyire jobban tudod, hát akkor hajrá, csak nem értem miért kell akkor feltenni a kérdést.

2016. febr. 9. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Ezzel a vállalkozásos szöveggel elárultad h nem értesz hozzá. A normális munkakörökre kérdeztem, azt gondoltam magától értetődik h arra értettem. Akkor kifejtenéd milyen saját vállalkozásra gondolsz, vagy csak a protekció szöveg?
2016. febr. 9. 18:48
 6/13 anonim ***** válasza:
27%

Pedig pont, hogy jól írta az első.

Szerinted a gyakorlatot pályakezdőként honnan lehet megszerezni, ha nem otthon a gazdaságban? És igen, a legtöbb munkához kell az a 2-5 év tapasztalat, amit írtam feljebb.


És milyen más munkakörökre gondolsz? Én agrármérnök vagyok és látom, hogy milyen állásokat hirdetnek.

Most komolyan mit akarsz dolgozni mezőgazdasági mérnökként? Írtad a termelésszervezést. Szerinted rábíznak 3000 ha-t egy olyanra akinek nincs tapasztalata és aki csak könyvben látott kukoricát?


Persze itt is el lehet indulni, nem arról van szó, csak nagyon nehéz és a béka segge alól kell kezdeni.


Vagy szerinted mit csinál a mezőgazdasági mérnök?

Élelmiszeripar? Ja persze...arra ott vannak az élelmiszeripari mérnökök.

2016. febr. 9. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Aha ok, ilyen alapon akkor Sehol nem helyezkedhet el senki mert senkinek nincs több éves szakmai tapasztalata kezdőként. Akkor a szakmai gyakorlat nem tudom mire való. Vagy azt nem tudom hogy miert indítja szinte minden egyetem ezt a szakot. Ezek szerint nem erdemes itt kérdést feltenni mert csak a protekció szöveg allandoan.
2016. febr. 9. 19:09
 8/13 anonim ***** válasza:
49%

Mert ilyen az élet, komolyan mindenhol a protekció megy, akár hiszed, akár nem. De majd úgyis meglátod, ha odakerülsz.


A gyakorlat jól hangzik, már ha tudnak megfelelő helyet biztosítani. Nálunk nem tudtak, mindenki ment amerre látott. A 2 hónap gyakorlatot nem a szakmában töltöttem le.


Én amúgy most a duális képzésben látok jövőt, kár hogy én ebből kimaradtam :(

2016. febr. 9. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
A duális képzés szerintem vicc. Ahogy olvastam csak az egyetem rovására veszi el az időt, ráadásul sok egyetem 100 km-rel arrébb lévő céggel van összeköttetésben, vagyis még ingázni kell a két város közt azért, hogy húst szeleteljek a gyárban, merthogy ilyen munka van általában meghirdetve. Amugy olyan környékén lakok, ahol több üzem és agrár jellegű cég van, de konkrétan nem gondoltam, hogy ezzel a végzettséggel csak igy helyezkedhetnék el, de akkor ezek szerint haverkodni kell a vezetőséggel.
2016. febr. 9. 19:30
 10/13 anonim ***** válasza:
54%

Kérdező!


Kérdést tettél fel, de akármilyen választ kapsz, nem fogadod el azokat. Kívánom, hogy neked összejöjjön az, amit és ahogy tervezel, de attól még nem érdemes elzárkózni a valóságtól, nem minden úgy van, ahogyan azt elképzeljük.

2016. febr. 9. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!