Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Elte TTK biológia szakra...

Elte TTK biológia szakra szeretnék jelentkezni, milyenek az elhelyezkedési lehetőségek a diplomaszerzés után?

Figyelt kérdés
Érettségi előtt állok, és most kell eldöntenem, hogy melyik egyetemre megyek továbbtanulni. az Elte természettudományi kar, azon belül is elsősorban a biológia nagyon érdekelne. Teljesen ideális lenne, csak az az egy kérdés merült fel bennem, hogy el fogok-e tudni helyezkedni ezzel a diplomával. Elszánt vagyok, mindenképp szeretnék mesterképzést elvégezni, esetleg doktorátust szerezni. Itt a molekuláris biológia, vagy az immunológia érdekelne főleg, de még nincs eldöntve. Szerintetek ezzel tudok állást szerezni? Ha igen, milyen fizetésre számíthatok? Előre is köszönöm a segítséget!

2016. febr. 15. 19:01
 1/6 anonim ***** válasza:
29%
Magyarországon nem, vagy csak nagyon nagy mázlival, esetleg a sz_arabbnál is sz_arabb fizetésért.
2016. febr. 15. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
12%

Az esélyed pontosan nulla. Munkanélküli leszel. A doktorátussal meg kitörölheted, semmit nem ér.

Aki ma biológiával foglalkozik az egy hülye. Ha mindenképp biológiával akarsz foglalkozni akkor menj orvosnak és lesz esélyed nem közmunkásnak végezni.


Egy doktorált biológus.

2016. febr. 15. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
58%

Az előző kettő szerintem nem tudja mit beszél, vagy szándékosan megvezet, vagy nagyon sikertelen frusztrált emberek.


Én az ELTE-n szereztem biológus diplomát és ott is PhD-ztem.

A biológia az egyik legrohamosabban fejlődő tudományág és rengeteg alkalmazás épül rá. Itthon és külföldön is rengeteg lehetőséged van, ha jól értesz valamihez, tudsz angolul és színvonalas nemzetközi publikációid vannak.

Kutatóként és oktatóként Magyarországon egyetemeken vagy kutatóintézetekben doktorált pályakezdőként, igaz relatíve alacsony alapfizetésekkel nettó 150-200 ezer forint/hó, de nagyon sok pályázati, szakértői, megbízásos kiegészítő jövedelemmel lehet rendelkezni. Összességében tehát a tudományos szféra versenyképes, mert az alapfizetés két-háromszorosa simán megszerezhető, ha sikeres vagy, jó eredményeid vannak, jelentős a tudományos teljesítményed, kiépíted a szakmai kapcsolatrendszeredet.


Európa gazdagabb felében lényegesen jobbak a kilátások az itthoni 5-6 szorosa is lehet. Élettudományi területen hétről-hétre rengeteg nemzetközi állásajánlatot lehet kapni ingyenes listákon keresztül. Ajánlom a ReseachGate-et, EuroScienceJobs, SimplyHired alertseket, AcademicPositions.eu-t és még egy csomó másikat, ezekben tájékozódhatsz.

2016. febr. 16. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
17%

3.-s a hülye szövegedben az tetszett a legjobban hogy a legrohamosabban fejlődő tudomány.

Ugyan Watson és Crick óta vagyis jó 50 éve mit fejlődött?

Semmit, mert mindenki csak genomikai kutatásokat csinál, ahol szekvenciákat hasonlítgat és leírja hogy egy betegségben milyen deléció, transverzió stb van jelen, mert máshoz már nincs eszük.

Külföldön posztdokként kb éhen hal napi 10-12 órában, ahhoz hogy jó állást kapjon kb zseninek kell lenni. Nem lehetetlen de a lottó ötös sem.

De a kérdező arra hallgat akire akar, de bár nekem mondta volna valaki mikor biológusnak mentem hogy ne tegyem.

2016. febr. 16. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
67%

Kedves 4-es!


Nagyon sötéten látod a világot. Svédországban például egy postdoc ösztöndíjából nagyszerűen meg lehet élni, sokszorosa az itthoni fizetéseknek és egy csomó kedvezményt is kap az egyetemétől.


Itthon én magam is nagyon jól megélek egyetemi fizetésemből és rengeteg pluszpénzre is nyílik lehetőségem. Ha nem közalkalmazott lennék akkor pedig az alapfizetésem lenne sokkal magasabb.

Eddig 4 alkalommal változtattam munkahelyet és mindig sikerült jó állást találni biológusként a szakmában.


Nyilvánvaló persze, hogy ehhez bizonyos szintű publikációs teljesítmény kell, de hát teljesítmény nélkül semmilyen szakmából nem lehet megélni.

2016. febr. 16. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
15%
Hidd el jó pár külföldi folyóiratban megjelent publikációm van, elég sok impact faktor és citáció de az egésszel kitörölhetem. Szerencsére soha nem voltam a közalkalmazotti bértábla szerint fizetve (kutatói bértábla, tud. munkatárs)de a fizets is és a biológiai munka is nagy szar.
2016. febr. 16. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!