Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Magyarországon milyen mérnökne...

Magyarországon milyen mérnöknek kell lennem, mármint milyen bosztásúnak ahhoz, hogy havi 1 milliót keressek?

Figyelt kérdés
2016. febr. 16. 13:28
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
60%

Akár szakmunkásbizonyítvány (gázszerelő) is bőven elég, ha vannak összeköttetéseid akkor sokkal többet is kereshetsz:

[link]

Viccet félretéve, persze az lenne a tisztességes ha nem összeköttetések útján lehetne betölteni a jól fizető állásokat. Persze akkor valamivel több fiatal maradna itthon.

2016. febr. 16. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
52%
Magyarországon nem kap semmilyen mérnök 1 milliót. Még a felét is csak kevesen.
2016. febr. 16. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
71%

De keres,hogyne keresne,egyik haverom aki programozó,ő keres 800.000felett,másik srác C++-os 1,5M nettó.

SAP tanácsadó,napi 4k akár.


Van,de ahhoz villamosmérnök,mérnökinfó,proginf,gépész,mechatronikai mérnökök akik keresnek.

2016. febr. 16. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:

#3 keresni keresnek, csak nem találnak.


Büszkék lehetnek magukra. Ők is alulfizetett bérrabszolgák.

2016. febr. 16. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
Nagyon ritka, még az Audinál a vezető mérnökök sem keresnek ennyit.
2016. febr. 16. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
*Egyértelműen vezetői pozícióban kell lenned hozzá, a legnagyobb esélyed pedig valamilyen műszaki (villamos, gépész stb.) vagy IT-s mérnökként lesz.
2016. febr. 16. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:

#4 mire gondolsz?

Miért alul fizetettek?Miért bérrabszolga?

Azért szeretnének sokan legalább 1,5M keresni alkalmazottként és csak kódolnia kell.

Én tudom amíg sokan boxolnak másokkal addig lekódolok pár tesztet aztán ennyi.


SAP tanácsadó nem tudom azért napi 400.000Ft megkeresni,és otthonróül dolgozik 3 kecója van,2 fullos verdája.

Sokan szeretnének ilyen bérrabszolgák lenni.

2016. febr. 16. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

#7 Na vajon miért?


Azért mert 1,5 milliós fizetését is ki kell termelnie, + bejelentési költségeit is illetve a tulajdonos profitját is.


És hiába hoz a tudásával a tulajdonosnak havonta 20-30 milliót, akkor is megkapja kis 1,5 milliós fizetését, jó esetben hozzá vágnak valami alamizsna pár 100e-es bónuszt.

2016. febr. 16. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

Hmmm mondasz valamit utolsó,na igen ebben van igazság.

Viszont ez akkor luxus rabszolga inkább.

Saját cég meg nagyon nehéz ügy,kockázatos,stresszes.

Vagy csak én látom így?

2016. febr. 16. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

#8-#9: igen sajnos ez manapság (legalábbis magyarországon) így van.

Azt megértem,ha valaki úgy gazdagodik meg,hogy baromi sokat tanul,van valami cége esetleg,becsületesen szerezte a pénzét. De azért a kis vezérigazgató kisfia,a vállalkozó kis cukika fiúcskája rohadtul nem tett le semmit az asztalra.

Miért nem lehet a mérnököket,orvosokat,estleg tanárokat itthon normálisan megfizetni

2016. febr. 16. 15:33
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!