Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A váci Tesco-ban szeretnék...

A váci Tesco-ban szeretnék dolgozni a nyáron július 01-től augusztus végéig, lehetőleg minden nap. Hogyan kell jelentkezni?

Figyelt kérdés

Március 10-én töltöm a 16. életévemet. Gimnazista vagyok, nappali tagozatra járok. Elterveztem már tavaly, hogy az idei nyári szünetben dolgozni fogok menni. Felszolgáló vagy éttermi dolgozó nem akarok lenni, nem igazán érdekel. A tescoba viszont szívesen mennék, de nem pénztárosnak, hanem csak és kizárólag árufeltöltőnek. A júniusomat pihenéssel tölteném, de július-augusztusban dolgozni szeretnék. Hogyan kell jelentkezni oda? Szerkesszek microsoft wordben önéletrajzot egy fényképpel és küldjem el email-ben az áruháznak? Honnan szerezzem meg a email címüket? Valaki meg tudná adni nekem?

A hasznos válaszokat előre is köszönöm!

(15/fiú)



2016. febr. 21. 16:56
 1/8 anonim ***** válasza:

Sokkal egyszerűbbnek és normálisabbnak tartanám, ha egyszerűen legközelebb, mikor arra jársz, bemész és személyesen érdeklődsz (persze ne szombat-vasárnap).

Már csak azért is érdemesebb, mert akkor mindjárt látják, kiről van szó - így meg lehet, csak félresöprik az önéletrajzodat.

2016. febr. 21. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%

igen, megérhet egy próbát az, hogy személyesen beviszed, és a vevőszolgálati pultnál rákérdezel a dolgokra, de nem 100%, hogy ott is megtartják addig az önéletrajzot.


workania-n érdemes nézni, vagy a tesco karrier oldalán az állásokat, és beadni úgy is, de ilyen hamar még azért nem tudod.

2016. febr. 21. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
szinte tuti, hogy nem vesznek fel csak úgy, nézz körül, melyik diákszövetkezettel dolgoznak és a diákszövetkezethez menj be!
2016. febr. 21. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ne menj az áruházba, semmi értelme, ugyanis a Tesco NEM FOGLALKOZTAT diákokat. (nem is lehet MO-n diákmunkát végezni csak szövetkezeten keresztül!) Csak és kizárólag diákszövetkezeten keresztül rendelik az áruházak a diák munkaerőt. Tehát szépen menj el egy diákszövetkezethez, regisztrálj be és érdeklődd meg, hogy:

- Kapcsolatba vannak-e a Tescoval

- Kérheted-e, hogy a váci úti áruháza küldjenek, ha kell oda ember

2016. febr. 21. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Na, hát aztán elég érdekes dolgokat gondoltatok bele az első hozzászólásomba :D

Meg aztán lehúztatok olyanért, amit nem is írtam :D :D

Nem írtam, hogy az ügyfélszolgálaton érdeklődjön vagy ott adja le az önéletrajzát.

Azt sem írtam, hogy tuti, hogy foglalkoztatni fogják, sőt!

Azért írtam, hogy személyesen érdeklődjön, mert nagy valószínűséggel - csak ezt nem akartam leírni, s elvenni a kedvét a kérdezőnek - szóval nagy valószínűséggel nem is fogják foglalkoztatni, MERT: a 16 és 18 év közöttiekre speciális munkaügyi szabályok vonatkoznak, amelyet a munkáltatók nem szoktak szeretni:


"A pihenőidők tekintetében is kedvezőbb szabályok érvényesülnek velük szemben. A munkaközi szünet ideje 30 perc, amely az általános szabályoktól eltérően nem 6 óránként, hanem 4,5 óránként illeti meg őket. A napi pihenőidőként legalább 12 órát kell biztosítani, és ez semmilyen esetben sem csökkenthető. A heti két pihenőnap közül az egyiket vasárnap kell kiadni és a nincs mód arra, hogy a pihenőnapokat a munkaidőkeret alkalmazására tekintettel másként adják ki. A fiatal munkavállaló éjszakai munkára, rendkívüli munkavégzésre, ügyeletre és készenlétre sem vehető igénybe."


"

2016. febr. 21. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

utolsó, szép próbálkozás menteni a menthetőt, de hülyeséget írtál.


Teljesen felesleges "megmutatnia magát" a boltban - mert maximum a portáig vagy a vevőszolgálati pultig jutna el, a HR meg nem ott van... Továbbá az áruház nem söpör semmilyen önéletrajzot sehova, mert mint mondtam nem is alkalmaznak diákot, fogalmuk sincs ki jön, azt tudják hány diák jön X műszakra. És az jön akit küld a diákszövetkezet. Maximum ha valaki alkalmatlan le lehet adni a nevét, hogy őt semmiképp ne küldjék újra.


Abban az egyben van igazad, hogy nehezebb 18 év alattiként bekerülni diákmunkára.

2016. febr. 21. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

" de hülyeséget írtál. "


Én nem személyeskedtem Veled, se nem sértegettelek, úgyhogy kérlek Te se tedd. Köszönöm. Jó éjt.

2016. febr. 21. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Valóban teljesen felesleges bemenned személyesen, mivel a személyzeti vezető iskolaszövetkezetek keresztül rendeli a diákokat. Bemész egyhez (pl. Pannon Work) és bejelentkezel. Hogyha behívnak dolgozni, betanulsz és normálisan dolgozol, akkor fognap hívni máskor is. Hogyha valamit elszúrsz (nem tudsz gyorsan tanulni, visszabeszélsz, bunkó vagy, túl sokat beszélgetsz másokkal), akkor letiltanak és többet nem hívnak dolgozni abba a boltba. Erről rendszerint az osztályvezető dönt és továbbítja a főnökeinek.

Nem nehéz maga a munka. Csak szorgalmasnak kell lenned.

Én már a 3. évemet húzom le egy Tescoban árufeltöltőként a suli mellett és nagyon jó tapasztalataim vannak.

Ha szükséged van valami információra, írj nyugodtan.

2016. márc. 20. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!