Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Magyarországon milyen végzetts...

Magyarországon milyen végzettséggel lehet normálisan megélni, ami miatt nem költöznél külföldrE?

Figyelt kérdés
2016. febr. 23. 18:06
 1/8 anonim ***** válasza:
25%

Nincs ilyen, Magyarország olyan mint egy rossz falu, elköltözni érdemes.


Ha nincs diplomád az a baj, ha van diplomád az a baj.

2016. febr. 23. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
88%

Azzal, amilyen most van. Fizikusi diplomám van, a pénzügyi matematikus Msc pedig folyamatban. Semmiképp sem költöznék ki külföldre, itthon is lehet nagyon sokat keresni, és máshol is nagyon keveset - mindkettőt tisztességesen.


Az 1. válaszoló véleményére nem kell adni, a demagógia a szólásszabadság része, az ilyen embereket is meg kell tűrni magunk között, sajnálom az ismerőseit.

2016. febr. 23. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%

Köszönjük szépen.


Aztán nálad is fordul a kocka, és elpályázol.

2016. febr. 23. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
24%

Nem végzettségfüggő szerintem, hanem inkább emberfüggő. Ki miből mit tud kihozni.


Nekem pl 3 okj-s végzettségem van, egyikből sem tudok kihozni semmit. Míg másnak 8 általánosa van, és milliókat keres.

2016. febr. 23. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
22%

Van 3 OKJ-d? az pedig olyan mintha lenne 3 diplomád.


Érdekes.

2016. febr. 23. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nincs ilyen. Javazok én és a baráti társaságom, dől a lóvé (valakinek meg van a 1M bruttó), de csak a trash munkát adják, gyakorlatilag a nyugat kódjának a bugjait javítjuk. Tehát még egy ilyen kiemelkedően jól fizető területen is érdemes kimenni, ha valaki valódi kihívásra és körülményekre vágyik.
2016. febr. 23. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az 5 ös válaszolónak üzenném, hogy 3 okj messze nem ér fel 3 diplomával. Félreértés ne essék egy jó szakmával sok mindent lehet kezdeni amit szeret is csinálni a tanulója. Viszont én azt sem hiszem el hogy 3 okj val nem lehet semmit kezdeni. Én most végzek egy okj val és már is kaptam egy állásajánlatot.
2016. febr. 23. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én nem csak és kizárólag a végzettségre helyezném a hangsúlyt, hanem az egyéb életkörülményekre is.


Egyedülálló anya vagyok, bankszektorban dolgozom (közgazdász- pénzügyes vagyok, elemzői területen), kisgyereket nevelek, Budapesten élek.

Tudom, a közgazdasági jellegű szakképesítéssel rendelkezőkkel is mostanában Dunát lehet rekeszteni, de tanulni mindig kell és lehet (továbbképzés, nyelvtudás, szakosodás, esetleg valamilyen egyéb ország pénzügyi-adózási és nyelvismerete együtt tud ütős lenni, más kollegáim közgazdászként az adatbányászat felé nyitottabbak és az IT határterületek felé képzik magunkat stb.)

Jelenlegi élethelyzetemben nem mennék külföldre. Tisztességes a fizetésem, szeretem a szakmám- munkahelyem, meg tudom fizetni a gyermekem minőségi napközbeni ellátását, közelebb vagyok 40-hez,mint 20-hoz- így "pszichésen" és az anyagi helyzetemet tekintve is kevésbé "mobilis", mint egy egyetemről kikerült huszonéves. Kényelmes, normális életkörülményeim miatt nem is igazán motivál.


A pénzügy-számvitel- adózás- általános közgazdaságtan nem egy rossz irány, ha mellette van jó nyelvtudás és igényed arra, hogy az iskola elvégzése után is rendszeresen fejlődj, tanulj. Telített a pálya, az igaz, de ha tudsz valamiben több, különlegesebb lenni, főleg fiatalon terhelhető stb. akkor ebből igazán meg lehet élni.

Igazság szerint ez szinte valamennyi szakmára igaz, nem?

2016. febr. 24. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!