Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Jogom van-e megtagadni a...

Jogom van-e megtagadni a munkát ha nem kapom meg a 100%-os útiktg térítést ami a jogszabályban szerepel?

Figyelt kérdés

Fix helyes szerződésem van a főnök mégis kitalálta hogy van egy meló vidéken. Mivel fix helyes a szerződés ezért az utazás ktg-e 100%-ban a munkáltatót terheli. vagy fizeti vagy megoldja az utazást az mindegy. De engem a dolgozót egy fillér kiadás emiatt nem terhelhet.

A főnök kitalálta hogy menjek saját kocsival de egy fillért nem akar adni benzinre. Mondtam ha nem ad, akkor megyek vonattal aztán lesz fél nap mire odaérek de a vonatjegyet is ő fizeti.

Azt se akarja.

Jogom van-e azt mondani hogy nincs pénz nem megyek sehova?

Kérem ne vigyük el a kérdést abba az irányba hogy ezt a térítést utólag is meg lehet adni. Igen, meg lehet de a főnök már most megmondta hogy nem fizet se utólag se semmikor.


2016. febr. 25. 08:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Persze, töki!
2016. febr. 25. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Igen, megtagadhatod.


Persze ha utána pár hét alatt kicsinálnak és 2 fegyelmivel elbocsájtanak akkor az kellemetlen lesz, ha nincs B opciós melód.

2016. febr. 25. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Na igen, sztem is kirúgnak majd valami mondvacsinált semmiséggel.


Csak ugye itt is néha olvasom a munkaügyi problémákat és mindig az a reakció, mondjuk ki nem fizetett túlórapénz kapcsán, hogy hát aki birka meg hülye meg hagyja magát az meg is érdemli, és miért nem tesz és miért nem szól...


Na tessék itt vagyok én. Nem hagytam magam, nem tűrtem szó nélkül, tettem, szóltam. Már megmondtam a főnöknek hogy nem fizet nem megyek.


És lám: ki leszek rúgva. Már érezhetően más a légkör körülöttem.

És ilyenkor úgy megkérdezném a szuperokosokat akik megvádolnak valakit hogy há' mé' nem tesz?


Tessék én tettem. Eredmény: állásvesztés.

Lehet jobb lett volna kussban maradni?

2016. febr. 25. 11:07
 4/12 anonim ***** válasza:

"És ilyenkor úgy megkérdezném a szuperokosokat akik megvádolnak valakit hogy há' mé' nem tesz?"

Az ilyen tanácsoknál nem arra kell gondolni, hogy tűzön-vízen át szabályos mederbe terelj egy alapvetően nem szabályosan működő céget. Ha odamész, fenyegetsz, felnyomod őket a hatóságnál, stb. természetesen nem lesz jó hírneved. A kérdés az, miért akarsz egy ilyen cégnél dolgozni? Nem kötelező. A "mé' nem tesz" arra vonatkozik, hogy keress másik munkát, hiszen nem vagy egy céghez betonozva.


"Lehet jobb lett volna kussban maradni?"

Ezt te tudod. Ha neked jobb saját zsebből fizetni az utazgatásokat, akkor nyilván nem kell pattogni. De gondolom azért pattogsz, mert ez téged zavar. Akkor viszont nem értem, mi a gond azzal, hogy egy ilyen állástól meg kell válnod.


Ja persze, ha nincs más, mert nincs olyan szakképzettséged, akkor viszont kénytelen vagy tűrni néha az ilyen dolgokat. Sajnos kompromisszumot kell kötni.

2016. febr. 25. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

"miért akarsz egy ilyen cégnél dolgozni?"


Ezt sztem te se írod komolyan. Miért akarok? Nem akarok. Úgy hagynám itt egy perc alatt HA lenne más mint a szél.

HA lenne!

2016. febr. 25. 12:02
 6/12 anonim ***** válasza:

"A főnök kitalálta hogy menjek saját kocsival"


És erre nem mondtad, hogy nincs is kocsid?? Én ezt mondtam volna, mivel tényleg nincs.

Annyira mondjuk nem lehet rossz munkahely, ha neked kocsira is telik.

2016. febr. 25. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
48%

"Annyira mondjuk nem lehet rossz munkahely, ha neked kocsira is telik."


Jólvan, ezt a proli dumát azért hagyjuk már. Aki nem BP-en, hanem mondjuk az alföldön lakik és 40 km-re talált munkát az sokszor meg sem tudja oldani a tömegközlekedést a munkahelyére, így nem feltétlen "luxus" neki a kocsi...

2016. febr. 25. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

"Annyira mondjuk nem lehet rossz munkahely, ha neked kocsira is telik."


Te barom.

1. Honnan tudod hogy nem nyertem/kaptam/örököltem?

2. Honnan tudod hogy nem más munkahelyem megkeresett pénzből vettem?

3. Honnan tudod hogy nem egy leharcolt százéves roncsom van amit bagóért vettem?


Hagyjuk már ezt a szar dumát. Azért egy kocsi főleg egy használt szar nem épp a luxus kategória.


ÉS válaszolok a kérdésre miért nem mondtam hogy nincs kocsim? Mert egy egyenes ember vagyok és nem fogok hazudni olyan dologban amihez voltaképp senkinek semmi köze. Van kocsim és? Kinek van hozzá köze? Vagy ha már köze van hát fizesse már be a kötelezőt utána!

meg vigye el vizsgáztatni stb

2016. febr. 25. 12:30
 9/12 anonim ***** válasza:
Én is megmondtam volna, hogy nem megyek. De nyilván ezek után nem kell ott dolgozni. Az a baj tényleg itt Magyarországon, pláne a keleti részben, hogy annyira nincs munka, hogy a munkáltató megteheti. Vagy azt hiszi, hogy megteheti.
2016. febr. 25. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

" Vagy azt hiszi, hogy megteheti."


Látod itt a példa: ezt hiszi és jól hiszi. Én szóltam és ki szívja meg? Ő? Ő nem. Én! Igazam van jogos volt a dolog részemről és törölhetem a valagam az igazammal. Én repülök ő veszi fel a köv embert. AKinek majd ugyanúgy nem ad egy fillért se.

2016. febr. 25. 21:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!