Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mérnök vagy informatikus...

Mérnök vagy informatikus keres jobban általában? Melyiknek érdemesebb tanulni? (mindkettő érdekel)

Figyelt kérdés
2016. febr. 28. 21:51
 1/9 anonim ***** válasza:

Mindkettő szakmában lehet nagyon jól keresni. De (jelenleg) az informatikusok könnyebben találnak jól fizető állást. Ha egyetemre mész akkor pl. gépész szakon mellékmodulként felveheted a gépészeti informatikát (BME GÉK) és akkor kettő az egyben tanulod.

Mérnökként is van közvetlen környezetemben olyan aki közel 500k nettót keres és infós is. Viszont olyan is aki 200k nettó alatt. Hosszú távon mérnök mindig fog kelleni, informatikus pálya meg már párszor fuccsolt be utóbbi pár évtizedben. Úgyhogy válaszd azt,amelyik jobban érdekel.

2016. febr. 28. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Mindkettőnek érdemes tanulni, mindkettőnek hosszútávon biztosítva van az élete.

amelyik jobban érdekel és hajlandó vagy vele többet sz**ni egyetemen.

2016. febr. 28. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Az infósok mérnökök...
2016. febr. 29. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

3-asnak igaza van, az én diplomámban is "mérnök informatikus" szerepel, mérnöknek is tartom magam. Egy komplex szoftvert vagy hálózatot megtervezni, üzemeltetni és karbantartani bizony komoly mérnöki munka.


Mindkettővel jól lehet keresni, de szerintem informatikával jelenleg többre mész. A villamosmérnök ismerőseim többsége is infós területen helyezkedik el. A gépészmérnök ismerőseim is el tudnak helyezkedni könnyedén, de átlag harmadával kevesebb fizetésért.

A környezetmérnök lakótársamnak kicsit tovább tartott elhelyzkedni és nem is keres valami jól, nem is nagyon szereti, amit csinál... szóval az sem mindegy milyen mérnök.

De én is azt mondom, hogy olyan szakmát keress, amit szeretsz is csinálni, ne csak azért válaszd, mert jól lehet keresni vele. Volt több olyan szaktársam, akik jöttek informatikus szakra, aztán rájöttek, hogy ez őket totál nem érdekli. Aztán szívtak, hogy szedjenek némi gazdasági képzést is magukra. Bár aki jól csinálta, az azóta project manager meg ilyesmi, szóval ez az út is járható, csak tanulni kell sokat.

2016. febr. 29. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Előző vagyok: bocsi a magyartalan mondatokért, korán van még :)
2016. febr. 29. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Engem érdekelne a fizika és az infó is. (meg a matek is,de az ugye mindkettő alapja.)

Infóra vagy mérnökinfóra menjek?

Mert gondolom a mérnökinfón azért van fizika is,szóval még ilyen mechatronikai állásom is lehetne vele.

Amúgy tényleg nem a pénz vonzz,ezért is kérdeztem.

2016. febr. 29. 15:09
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Na szóval:

Ma Magyarországon a felsőoktatásban háromféle informatika képzés van: gazdaságinformatikus, programtervező informatikus, mérnök informatikus.


Előbbin van egy halom gazdasági tárgy is, némi programozás, de inkább adatbázis kezelés, adattisztítás, adattárház építés, adatelemzés, stb. Az itt végzettek főleg BI, ERP és egyéb megoldásokat szállító cégeknél mindenféle üzleti elemzők, szervezők, menedzserek lesznek, kevésbé műszaki szakemberek.


A második képzésen van egy rahedli matek, meg mindenféle elméleti dolog, programozni jól megtanítanak 820 programnyelven, még több paradigma és módszertan szerint, de ezzel nem igazán lehetsz más, csak programozó. Fizika itt sincs, ahogy az előzőnél se.


A harmadik alapvetően a villamosmérnök szakból vált ki korábban, vannak villamosmérnökibb tárgyak: fizika, digitális technika, jelek és rendszerek, szabályozástechnika, elektronika meg a fene tudja még mi. Van programozás többféle nyelven, nagyon jó alapokkal, van adatbázis kezelés, számítógép architektúrák, hálózatok, távközlő hálózatok, FPGA programozás, számítógépes grafika, újabban talán mobilprogramozás meg kibervédelem is, szóval innen lehetsz még akár szoftverfejlesztő, hálózat tervező-üzemeltető, adatbázis szakértő, hardver fejlesztő, meg anyám is akár.

Én személy szerint ezt ajánlanám.


De még esetleg érdekes lehet a villamosmérnök szak is, ha a fizika iránya jobban tetszik. Onnan is sokfelé mehetsz, mint írtam korábban, sok ismerősöm villamosmérnök végzettséggel lett szoftverfejlesztő, tudok olyat is aki szabadúszó iOS fejlesztőként éldegél ezzel. De tervezhetsz nagyfeszültségű hálózatokat, vagy elektromos hajtást, na meg ott a robotika, stb. Szintén jó választás lehet.

A gépészmérnöki képzést nem annyira vágom, bicsibocs.

2016. márc. 1. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nem tudom miért kell az előzőt 64-re lepontozni,szerintem nagyon hasznos válasz volt,de a többi is köszönöm szépen valószínüleg mérnökinfóra megyek.
2016. márc. 2. 15:34
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem pontozta senki, egy vote-ot nem kapott, az a hozott eredménye.
2016. márc. 3. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!