Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mindig azt hallom, hogy egy...

Mindig azt hallom, hogy egy informatikusnál nem feltétlenül a diplomája számit, hanem a szaktudása, s hogy utóbbi akár helyettesítheti az előbbit. Ez igaz?

Figyelt kérdés

Ti hogy vélekedtek erről, szerintetek milyen nehéz elhelyezkedni az említett szakmában diploma nélkül és ezen belül melyik az a terület ahol ez a legegyszerűbb?


Előre is köszi!



2016. márc. 7. 16:52
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Magyarországon szerintem nehèz. De én itt, Angliában, ha nem vezető beosztàst akarsz, akkor a kutyàt nem èrdekli a diplomàd. Tapasztalat ès referenciák a döntőek.
2016. márc. 7. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Állami szférán kívül a kutyát nem érdekli a diplomád, ha van tapasztalatod.

Fejlesztőkre van leginkább szükség, így ott nagyon sokszorosan igaz ez.


10-15 év tapasztalattal már vezetői állásnál sem feltétlenül érdekel senkit a diplomád. Idehaza és külföldön sem. Első kézből szerzett tapasztalat.

2016. márc. 7. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem IT-ra igaz, más szakmára már kevésbé. De ez persze azon is múlik, hogy hova adod be a jelentkezésed. Ha egy cég keres 1 főt, 1 milla fizetéssel, nem fognak behívni. De ha egy IT-s SSC keres egy 1500 fős központba, akkor be fognak hívni. Én ilyen helyen dolgozom, az ismerőseim nagy részének nincs diplomája, viszont volt tesztírás. Persze ne gondolj nagyon magas fizetésekre, diploma nélkül 200-250.000 bruttó, és angolul azért kell tudni.
2016. márc. 7. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Jó, tapasztalt (mondjuk 10 év) programozó diploma nélkül is megkeres 400k-600k nettót. (Programnyelvtől függően.)
2016. márc. 7. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Azért ne higyjük azt, hogy ha "nem feltétlenül kell diploma", akkor elég egy tutorialt megnézni a neten, aztán felvesznek akárhova. Meg azért nem olyan haszontalan ám az egyetem.


A múltkor kifejtettem egy másik kérdésben a saját tapasztalatomat, most bemásolom, hátha érdekel:


"Nálunk dolgozik egy srác, akit mindenféle diploma nélkül vettek fel, de nemcsak diplomája nincs, felsőfokú intézménybe sem járt soha. Magától tanult, miközben aprópénzért a piacon zöldségesládákat pakolt a megélhetésért. Mákja volt, mert akkora a hiány, hogy behívták interjúra, ahol a junior java tesztet max pontosra írta, így már senkit nem érdekelt, hogy van-e iskolája, vagy nincs. Eléggé lelkes is, imádja, amit csinál, ráadásul rendkívül lojális is a céghez és a főnökökhöz, mert úgymond kiemelték a szarból.

Viszont azért nagyon is érezhető, hogy ő magától tanult, bele a vak világba, amihez éppen kedve volt, és nem egy jól felépített, átgondolt tematika mentén. Rengeteg a hiányossága, sok hibás szokása rögzült, inkább egy gányoló-kóder lett belőle, mint egy rendszerszemléletű mérnök.

Szegényt tologatják is ide-oda egymás között a csoportok, sehol nem dolgoznak vele szívesen. Kirakni nem akarják, mert a robotmelókat nyilván megcsinálja, és ha jól tudom kicsit kevesebbet is keres, mint a többiek azon a szinten.


Igaza van annak, aki azt mondja, hogy az egyetem mellett is kell magadtól foglalkozni a dologgal, de legalább van alapozás, útmutatás, meg egy vezérfonal, ami mentén haladhatsz a tanulás során. "


Lényeg a lényeg, hogy nem lehetetlen, de soksok év szopás kell hozzá, ha mész egyetemre, ha nem.

2016. márc. 8. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!