Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit tehetek ha nem fizetett...

Mit tehetek ha nem fizetett ki a munkaadom?

Figyelt kérdés

Több, mint egy éve tartozik az akkori fönököm, 13 napot dolgoztam, és csak lepattintott.

Éppen akkor inditotta újra a vendéglőjét, igy sajnos nem voltam bejelentve.

A csavar az egészben, hogy ő volt egy pincér továbbképző "managere" egy hotelnél. Miután azt befejeztük, (3man) mindhármunknak munkát ajánlott az akkor újrainduló éttermében, amit el is fogadtunk.

Tudta, hogy én külföldre készülök, és látszólag el is fogadta, mivel olyanokat mondott, hogy bármikor hazatérek ott mindig lesz helyem, számit rám, lát bennem potenciált stb... 13 napot dolgoztam, aztán mondta, hogy hivni fog. (ott aludtam, szállásom és kajámat biztositotta)

NEM Hivott, és mikor hivtam is folyamatosan hazudozott, hogy most nincs pénze meg ilyenek.. azóta egy év telt el. Törvényesen tehetek ellene valamit? A másik két srác tudja igazolni, hogy csak simán elküldött, fizu nélkül. Ez érhet valamit?

19 éves vagyok.


2016. márc. 8. 12:41
 1/3 anonim ***** válasza:
46%
ez így semmit nem ér
2016. márc. 8. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szerződés nélkül, 1 év távlatában a gyakorlatban ez nem túl esélyes. Elvi esély persze van rá, hiszen szóbeli megállapodás alapján is dolgozhatsz (a törvény kivételként megengedi), csak ugye ott kicsit nehezebb igazolni, ki mit mondott. (Egyébként a munkaügyi igények elévülése 3 év.)


Másrészt 13 napi munkáért mennyivel tartozik? Mert nem hiszem, hogy olyan sokkal, hogy emiatt érdemes belemenni egy perbe, aminek ráadásul kétesélyes a vége, és lehet, hogy te szívod meg.

2016. márc. 8. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Egyetértek az előttem szólókkal.


Tehát jogalapod van rá, hogy követelj, de 1 év távlatában elég esélytelen még akkor is, ha 3 évig követelheted a jogos jussod.

2016. márc. 8. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!