Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Pályakezdő kormánytisztviselő...

Pályakezdő kormánytisztviselő fizetése mennyi?

Figyelt kérdés
Érettségivel és szakirányú OKJ-s végzettséggel, Budapesti munkavégzéssel.

2016. márc. 9. 22:03
 1/8 anonim válasza:
2016. márc. 9. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
2016. márc. 9. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

A 38 650 Ft-os illetményalapot beszorzod a megfelelő szorzóval:

[link]

(a vége felé van a táblázat)

...arra jön az illetménykiegészítés és a különböző pótlékok (pl. nyelvpótlékok), ha vannak.

2016. márc. 9. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ne akard megtudni.
2016. márc. 11. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek, a táblázatot én is megtaláltam, de nem igazodtam ki rajta. Pont ezért tettem fel a kérdést, hátha kapok konkrétabb választ. Melyik kategóriába tartozom pályakezdőként, középfokú végzettséggel?
2016. márc. 13. 05:28
 6/8 lencsefőzelék ***** válasza:
100%
Ha még nem dolgoztál, akkor a gyakornoki besorolásba esel (0-2 év szolgálati idő), 1,79-es szorzóval. Vagyis 69 183,5-re jön ki az alapilletményed, erre jön az illetménykiegészítés, ez 30 vagy 35% (nekem felsőfokú végzettségűként 35, bár ez szerintem nem ettől függ), vagyis 30%-kal számolva nem éri el a 90 ezret. 35%-kal is csak 93 400 Ft, ami jóval a minimálbér alatt van. Az biztos, hogy középfokú végzettséggel, főleg pályakezdőként nem éri meg a közigazgatásban dolgozni...
2016. márc. 15. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 lencsefőzelék ***** válasza:
100%
Közben rákerestem a törvényben, középfokú végzettségűeknél többnyire 10 vagy 15% az illetménykiegészítés (attól függ, milyen szervnél dolgozol). Akkor így még kevesebb: 15%-kal számolva 79 561 Ft. Szerintem a minimálbért kapnád. 131. § (3) Az alapilletmény és az illetménykiegészítés együttes összegének legalább a garantált bérminimum összegét el kell érnie.
2016. márc. 15. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a részletes és konkrét választ! Nem éri meg, de a semminél ez is több, meg arra jó, hogy gyakorlatot szerezzen az ember. A későbbiekben úgy nagyobb eséllyel vesznek majd fel esetleg más helyre, ahol nem minimálbérért kell dolgozni. Konkrétan bérszámfejtési ügyintéző állásról van szó, az meg elég jól fizető állás lehet gyakorlattal és nem a közigazgatásban dolgozva, még így középfokú végzettséggel is.
2016. márc. 17. 21:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!