Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ez esetben meddig maradhatok...

Ez esetben meddig maradhatok hivatalosan táppénzen? (lent)

Figyelt kérdés

Február 15.-én beteg lettem, nagyon rossz lett a vérképem, jelenleg 30 napos gyógyszerkúrán vagyok.Mennem kellett nőgyógyászatra, mert voltak gyanús dolgok.Rákszűrés eredménye 1 hónap múlva lesz.Háziorvosom azt mondta, ha megvannak a nőgyógyászati leletek, menjek vissza.Ugye egy hónapot nem várok, megyek ma vissza.Kérdésem az lenne, hogy táppénzen tarthat amíg meg nincs a rákszűrés eredménye?

Köszönöm a válaszokat.Erre vonatkozó leírást nem találtam sehol eddig.


2016. márc. 23. 07:40
 1/4 A kérdező kommentje:
Mert másik munkahelyre akarok menni, (veszélyes anyaggal dolgoztam) de amíg nincsenek meg az eredményeim, jelentkezni nem merek sehová, ugyanakkor attól is tartok, ha visszamegyek mondjuk hétfőn, elküldenek.Ha ne adj isten találnak valamit, biztosítás nem lévén jó nagy pácban leszek.
2016. márc. 23. 07:48
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Addig lehetsz táppénzen, amíg az orvos úgy gondolja (egyébként maximum 1 évig jár a táppénz). Ezt nem te döntöd el, szóval nem igazán értem a kérdést.


"Ha ne adj isten találnak valamit, biztosítás nem lévén jó nagy pácban leszek."

Nem leszel, ezen ne aggódj. Orvosi ellátás minden magyar állampolgárnak alanyi jogon jár, függetlenül attól, van-e biztosítása. Ha nincs semmilyen jogosultságod, akkor legfeljebb behajtják az eü. szolgáltatási járulékot, ami havi ~7000 forint, de soha nem a kezelés költségét (és akkor is behajtják, ha voltál orvosnál).

2016. márc. 23. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm. :)

Nem tudom, hogy az orvos meg akarja-e várni a rákszűrés eredményét, vagy sok még az egy hónap.Igaz, ő az ultrahangot szeretné első körben látni, de egy hónap múlva akarnak csak UH-t csinálni.Jaj, nem tudom mi lesz ezzel a táppénz dologgal.

2016. márc. 23. 09:58
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

"és akkor is behajtják, ha NEM voltál orvosnál" - ezt véletlenül elírtam.


Beszélhetsz nyugodtan az orvosoddal, hogy ő mit gondol erről, szerinte alkalmas vagy-e a munkára, de a döntés az övé a táppénzzel kapcsolatban, senki másé.

2016. márc. 23. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!