Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Multi, kis cég, vagy állami...

Multi, kis cég, vagy állami szféra? Melyik a legjobb, hol szeretnétek dolgozni?

Figyelt kérdés

Melyiknek mik az előnyei, hátrányai?

Nekem is van sorrendem, de előbb várom a Ti véleményeteket.


2016. márc. 24. 14:20
 1/6 anonim ***** válasza:
65%
Egyik se, egyéni vállalkozónak lenni a legjobb.
2016. márc. 24. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
91%

Multi elonyei:

-bejelent

-magasabb ber

-fejlodesi lehetosegek

-oktatas

-beren kivuli juttatasok (pl. magasabb cafeteria, kulfoldi ceges utak, tanfolyamok, kedvezmenyes sportolasi lehetosegek, nyelvtanulas tamogatasa, stb.)

-modern eszkozok (auto, laptop stb.)

-elore lepesi lehetoseg

-nagyobb ralatas az adott szegmensre

-kapcsolati toke bovitese


Multi hatranyai:

-sok helyen darab vagy nem ember

-ha rossz felettesed van akkor szivas

-szigoru kontroll

-lassan megvaltoztathato folyamatok, tul sok standard


Kis ceg elonyei:

-akar csaladiasabb legkor

-rugalmasabb munkavegzes

-kevesebb szabaly

Kis ceg hatranyai:

-nem biztos h bejelent

-nem biztos h kifizet

-valoszinuleg nem kolt eleget a munkaero kepzesere


Allami szfera elonyei:

-ha ez elonynek szamit: ha noncs oriasi gubanc vkivel akkor nem rugjak ki :)

Allami szfera hatranyai:

-vacak fizu

-oriasi burokracia

-kontroll teljes hianya

-kokorszaki gondolkodasmod

-rugalmatlansag

Es ezt a listat boven lehetne irni tovabb :)


Sztem ezek amiket leirtam csak altalanossagban mondhatok el,van kivetel is boven.

En multinal vagy nagyobb vallaltnal szeretek dolgozni.

2016. márc. 24. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Én dolgoztam kis magyar KFTnél és nagy multinál is, illetve asszony állami szférában dolgozik.


Az állami szférától menekülni kell, mint a leprától, ha kicsit is értesz bármihez. Sok begyöpösödött haver / koma / sógor, semmihez nem értenek, semmi sem halad, de mindenki retteg ha jön valami politikai fejes a környékre... Borzalom. Fizetés meg pocsék. Tényleg csak annak való az állami szféra aki láblógatni akar kevés pénzért.


Magyar KFT-t szerettem, mert nagyon jó volt a hangulat, a légkör és élveztem amit csináltunk. Viszont előrelépési lehetőség nuku, bérfejlesztés nuku, alapból középszerű bér - részben zsebbe.


Most multinál vagyok már a sokadik pozícióban. Van előrelépés, folyamatos bérfejlesztés, kafatéria. Sok pletykával ellentétben egyáltalán nem tapasztalom, hogy keményebben kéne dolgozni, mint a maszek cégeknél, sőt... Sokkal inkább lazább, munkaidő végén mindenki úgy húz el, mint a vadliba.

A bürokrácia egy kis céghez képest zavaró, valóban lassan történik bármi változás és ha csak nincs valami spéci tudásod akkor "darab" vagy.


Összességében én multi vagy nagy cég párti vagyok.

2016. márc. 24. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
56%
saját vállalkozásban szeretnék dolgozni legfőképp!
2016. márc. 24. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Saját tapasztalatok alapján:


Állami szféra (vasút):

+Nem kell egyszerre 10 dolgot csinálni, csak 2-t

+Barátságosabb emberek, több egyéniség, több türelem

+Elég jó juttatás

+lehetőség komoly szaktudású emberektől való tanulásra

+szakmai fejlődés, tanulás lehetősége

-gyenge fizu

-politika, korrupció megtűrésének lényszere


Multi (japán, autóipari beszállító):

+jó fizu

+felületes, 0 szaktudású, de pörögni szerető embernek jó

-fiatal, agresszív főnökök

-nem lehet egyéniséged, szürke átlagember kell, hogylegyél

-ne gondolkozz, csináld!

-gyorsan, felületesen dolgozz, "nem azért fizetnek, hogy gondolkozz"

-egyszerre 10 munka

-alaptétel: akkor dolgozik a beosztott, ha le van b*szva

-nyilvános megalázások, leb*szások

-0 szakmai fejlődési lehetőség, az "agy" külföldön van

-mérnökként nem mérnöki meló végzése (rendelések, grafikonok, pareto, értelmetlen meetinget reggeltől estig)

-erőltetett csapatmunka

-miért nézel furán, miért nézed a földet ha gyalogolsz, gyalogolj gyorsabban, ne kattogtasd habngosan az egeret, ne köhögj, otthon kakálj....

-ha introvertált vagy, felejtsd el


Magyar kiscég:

+közvetlenség a munkatársakkal

-ügyeskedés a juttatásokkal

-a cég kis mivolta miatt érzékenyebb

-profiként kell kezdened, a cég nem teheti meg, hogy ugy fizessen egy évig, hogy nem termelsz

2016. aug. 31. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Elég sok cégnél dolgoztam már, erre nem vagyok büszke...

-Kis maszek: zsebből zsebbe, pénzéhes főnök jellemzi, vagy be se jelent, nem ritka a 4 órás bejelentés sem.

-Franchise: kevés pénz, idegtépő közeg sok munka szintén, multinak álcázott közeg

-Multi: agyilag lerokkansz de elég durván, fizetés ugyan jó de arányaiba még mindig xar

-Alvállalkozó (elmű): lényegébe a kis maszekokhoz hasonló, bejárást nem fizeti, zsebből zsebbe, hálózattelepítésnél bányával vetekedő munka, ugyan a borítékba a bérminimum mellé 300 ezer is társulhat de arányaiba ez fizet a legrosszabban!

Állami: nem tul jó fizetés, takarékgáz munkatempó, juttatások azok nagyon jók, akár jobban is ki tud jönni az ember mint az előző 4 "magánszektor" tipusnál.

Mávnál nem dolgoztam, szeretnék de nem ajánlott jelenleg.

Postánál mint műszaki ember voltam levélkézbesítő, jó poén volt, de szakmailag amortizálódtam le.

Itt pl jattolnak mint állat! (terület függő)

Vasútnál magas kafetéria, arcképes, fip igazolvány, belső képzések akár... viszont itt baj van a vezetőséggel.

Iskolába, meg ilyen full állami helyen közalkalmazotti bértábla van, viszont ide pihenni jár be az ember :)


Azt várom egyébként, hogy az elmű is állami legyen akkor oda fogok menni dolgozni.



Nem állítom, hogy más nem fordulhat elő de ezt tapasztaltam eddig...

2016. okt. 4. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!